Čína na Letních olympijských hrách 1992
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | CHN | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Čínský olympijský výbor (link) | ||||||||
Vlajkonoši | Sung Li-kang |
Čínu na Letních olympijských hrách v roce 1992 ve španělské Barceloně reprezentovala výprava 244 sportovců (117 mužů a 127 žen) ve 23 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Li Siao-šuang | Sportovní gymnastika | Muži prostná |
Zlato | Lu Li | Sportovní gymnastika | Ženy bradla |
Zlato | Čchen Jüe-ling | Atletika | Ženy chůze na 10 km |
Zlato | Sun Šu-wej | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Zlato | Fu Ming-sia | Skoky do vody | Ženy věž 10 m |
Zlato | Kao Min | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Zlato | Čuang Siao-jen | Judo | Ženy nad 72 kg |
Zlato | Wang I-fu | Sportovní střelba | Muži 10 metrů vzduchová pistole (60 ran) |
Zlato | Čang Šan | Sportovní střelba | Muži skeet |
Zlato | Čchien Chung | Plavání | Ženy 100 m motýlek |
Zlato | Čuang Jung | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Zlato | Lin Li | Plavání | Ženy 200 m polohový závod |
Zlato | Jang Wen-i | Plavání | Ženy 50 m volný způsob |
Zlato | Lü Lin Wang Tchao | Stolní tenis | Muži čtyřhra |
Zlato | Teng Ja-pching Čchiao Chung | Stolní tenis | Ženy čtyřhra |
Zlato | Teng Ja-pching | Stolní tenis | Ženy dvouhra |
Stříbro | Wang Siao-ču Ma Siang-ťün Wang Chung | Lukostřelba | Družstvo žen |
Stříbro | Lu Li | Sportovní gymnastika | Ženy kladina |
Stříbro | Li Ťing | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Stříbro | Li Ťing | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Stříbro | Kuo Lin-jao Li Čchun-jang Li Ta-šuang Li Ke Li Ťing Li Siao-šuang | Sportovní gymnastika | Družstvo mužů |
Stříbro | Chuang Č’-chung | Atletika | Ženy vrh kouli |
Stříbro | Kuan Wej-čen Nung Čchün-chua | Badminton | Ženy čtyřhra |
Stříbro | Cchung Süe-ti Li Sin Liou Ťün Wang Fang Čeng Tung-mej Che Ťün Pcheng Pching Čeng Chaj-sia Čeng Siou-lin Li Tung-mej Liou Čching Čan Šu-pching | Basketbal | Turnaj žen |
Stříbro | Tchan Liang-te | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Stříbro | Wang Chuej-feng | Šerm | Ženy fleret jednotlivkyně |
Stříbro | Čang Siao-tung | Jachting | Ženy třída Board (Lechner) |
Stříbro | Li Tuej-chung | Sportovní střelba | Ženy 25 metrů sportovní pistole (30+30 ran) |
Stříbro | Wang I-fu | Sportovní střelba | Muži 50 metrů libovolná pistole (60 ran) |
Stříbro | Lin Li | Plavání | Ženy 200 m prsa |
Stříbro | Wang Siao-chung | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Stříbro | Lin Li | Plavání | Ženy 400 m polohový závod |
Stříbro | Le Jingyi Lü Bin Čuang Jung Yang Wenyi Zhao Kun (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Stříbro | Čuang Jung | Plavání | Ženy 50 m volný způsob |
Stříbro | Chen Zihe Gao Jun | Stolní tenis | čtyřhra |
Stříbro | Qiao Hong | Stolní tenis | Ženy dvouhra |
Stříbro | Lin Qisheng | Vzpírání | Muži 52 kg |
Stříbro | Liu Shoubin | Vzpírání | Muži 56 kg |
Bronz | Guo Linyao | Sportovní gymnastika | Muži bradla |
Bronz | Li Siao-šuang | Sportovní gymnastika | Muži kruhy |
Bronz | Li Čchun-siou | Atletika | Ženy chůze na 10 km |
Bronz | Čchü Jün-sia | Atletika | Ženy běh na 1 500 m |
Bronz | Li Yongbo Tian Bingyi | Badminton | Muži čtyřhra |
Bronz | Lin Yanfen Yao Fen | Badminton | Ženy čtyřhra |
Bronz | Huang Hua Tang Jiuhong | Badminton | Ženy dvouhra |
Bronz | Xiong Ni | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Li Čung-jün | Judo | Ženy 52 kg |
Bronz | Čang Ti | Judo | Ženy 61 kg |
Bronz | Gu Xiaoli Lu Huali | Veslování | Ženy dvojskif |
Bronz | Ma Wenge | Stolní tenis | Muži dvouhra |
Bronz | Luo Jianming | Vzpírání | Muži 56 kg |
Bronz | He Yingqiang | Vzpírání | Muži 60 kg |
Bronz | Šeng Ce-tchien | Zápas | muži, řecko-římský do 57 kg |
Externí odkazy
- Čína na LOH 1992 (anglicky)
Země na Letních olympijských hrách 1992 v Barceloně | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Čad • Džibutsko • Egypt • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Jihoafrická republika • Kamerun • Keňa • Republika Kongo • Lesotho • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Středoafrická republika • Súdán • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe • Zair |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Nizozemské Antily • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Srí Lanka • Thajsko • Tchaj-wan • Vietnam |
Evropa | Albánie • Andorra • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Československo • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Jugoslávie • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Kypr • Maďarsko • Malta • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Sjednocený tým • Slovinsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Nový Zéland • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Vanuatu |
Ostatní | Individuální olympijští účastníci |
Čína na olympijských hrách | |
---|---|
Čína na LOH | |
Čína na ZOH |