Sportovní lezení na Letních olympijských hrách mládeže 2018
I. Sportovní lezení na III. Letních olympijských hrách mládeže | |
---|---|
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Argentina Argentina |
Organizace | MOV, IFSC, ČHS |
Web | ifsc-climbing.org horosvaz.cz |
Obtížnost | |
Město | Buenos Aires |
Datum | 7.–10. října |
Zlato | Keita Dohi Sandra Lettner |
Stříbro | Šúta Tanaka Vita Lukan |
Bronz | Sam Avezou Laura Lammer |
← — LOHM 2018 LOHM 2022 → |
Sportovní lezení bylo na letních olympijských hrách mládeže poprvé v roce 2018, v argentinském Buenos Aires od 7. do 10. října 2018.
Závodilo se v kombinaci disciplín podle olympijského formátu, v pořadí disciplín: lezení na rychlost, bouldering a lezení na obtížnost, z kvalifikace postupovalo do finále šest závodníků, body se počítaly násobením výsledků z jednotlivých disciplín (vítězové měli nejméně bodů).
Nominační kvóty u chlapců i dívek byly naplněny na základně výsledků mistrovství světa juniorů 2017 (15/14 závodníků) a z dalších pěti juniorských kontinentálních mistrovství v roce 2017 (vždy 1 závodník, z panamerického 2), z hostující země se účastnila pouze jedna závodnice (celkem 21).[1] bohužeewuiftorewvbřzčv
Kalendář závodů
- 7. října: kvalifikace dívek (R,B,O)
- 8. října: kvalifikace chlapců (R,B,O)
- 9. října: finále dívek (R,B,O)
- 10. října: finále chlapců (R,B,O)
Výsledky kombinace
Chlapci
výsledky šestice finalistů jsou jen z finále
Pořadí | Kombinace | Rychlost | Bouldring | Obtížnost | Body |
---|---|---|---|---|---|
1 | Keita Dohi | 2 | 1 | 3 | 6 |
2. | Šúta Tanaka | 6 | 3 | 1 | 18 |
3. | Sam Avezou | 1 | 5 | 6 | 30 |
4. | Filip Schenk | 4 | 2 | 4 | 32 |
5. | Yufei Pan | 3 | 6 | 2 | 36 |
6. | Petar Ivanov | 5 | 4 | 5 | 100 |
7. | Nathan Martin | 12 | 3 | 9 | 324 |
8. | Donghyun Jang | 1 | 20,5 | 19 | 389.5 |
9. | Dichong Huang | 5 | 10 | 10 | 500 |
10. | Seongmin Eom | 6 | 13 | 7 | 546 |
11. | Yaroslav Tkach | 2 | 17 | 20 | 680 |
12. | Galo Hernandez | 10 | 12 | 8 | 960 |
13. | Chong Kiat Mark Chan | 11 | 8 | 12 | 1056 |
14. | Nickolaie Rivadeneira | 4 | 20.5 | 14 | 1148 |
15. | Nicolai Uznik | 18 | 11 | 6 | 1188 |
16. | Lukas Joris E Franckaert | 20 | 4 | 17 | 1360 |
17. | Mikel Asier Linacisoro Molina | 8 | 16 | 15 | 1920 |
18. | Bharath Pereira | 7 | 14 | 21 | 2058 |
19. | Peter Kuric | 16 | 18 | 13 | 3744 |
20. | David Anthony Naude | 17 | 15 | 16 | 4080 |
21. | Ned Middlehurst | 21 | 19 | 18 | 7182 |
- Keita Dohi
- Šúta Tanaka
- Sam Avezou
- předání cen
Dívky
výsledky šestice finalistek jsou jen z finále
Pořadí | Kombinace | Rychlost | Bouldring | Obtížnost | Body |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sandra Lettner | 3 | 3 | 2 | 18 |
2. | Vita Lukan | 6 | 1 | 3 | 18 |
3. | Laura Lammer | 1 | 4 | 5 | 20 |
4. | Hannah Meul | 4 | 5 | 1 | 20 |
5. | Jelena Krasovská | 2 | 6 | 4 | 48 |
6. | Mao Nakamura | 5 | 2 | 6 | 60 |
7. | Aleksandra Kalucka | 1 | 17 | 16 | 272 |
8. | Natalia Kalucka | 2 | 12 | 14 | 336 |
9. | Valentina Aguado | 6 | 7 | 11 | 462 |
10. | Laura Rogora | 13 | 5 | 8 | 520 |
11. | Nolwenn Arc | 21 | 10 | 3 | 630 |
12. | Alejandra Contreras | 5 | 14 | 10 | 700 |
13. | Lucka Rakovec | 12 | 13 | 5 | 780 |
14. | Luiza Emeleva | 9 | 8 | 12 | 864 |
15. | Lucile Saurel | 7 | 11 | 15 | 1155 |
16. | Narada Diszabut | 11 | 15 | 20 | 3300 |
17. | Hannah Hermann | 15 | 18 | 13 | 3510 |
18. | Catherine Carkner | 18 | 16 | 19 | 5472 |
19. | Angela Lara Eckhardt | 19 | 20 | 17 | 6460 |
20. | Annalisa Tognon | 20 | 19 | 18 | 6840 |
21. | Sarah Tetzlaff | 16 | 21 | 21 | 7056 |
- Sandra Lettner
- Vita Lukan
- Laura Lammer
- předání cen
Pořadí zemí
Pořadí | Stát | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1. | Japonsko Japonsko | 1 | 1 | |
2. | Rakousko Rakousko | 1 | 1 | |
3. | Slovinsko Slovinsko | 1 | ||
4. | Francie Francie | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ Ifsc-climbing.org: Systém kvalifikace na LOHM 2018
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Sportovní lezení na letních olympijských hrách mládeže 2018 na Wikimedia Commons
- Buenosaires2018.com: výsledky sportovního lezení Archivováno 21. 10. 2018 na Wayback Machine.
Sportovní lezení na letních olympijských hrách mládeže | |
---|---|
Buenos Aires 2018 • Dakar 2022 |
Závody ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Disciplíny | ||
Světové | ||
Kontinentální | Mistrovství Afriky • Mistrovství Asie • Mistrovství Asie juniorů • Akademické mistrovství Asie • Mistrovství Evropy • Mistrovství Evropy juniorů • Evropský pohár juniorů • Akademické mistrovství Evropy • Panamerické mistrovství | |
Národní | Mistrovství Česka • Český pohár • Česká boulderingová liga • Akademické mistrovství Česka • Mistrovství Česka mládeže • Mistrovství Francie • Mistrovství Itálie • Italský pohár • Mistrovství Německa • Mistrovství Polska • Mistrovství Rakouska • Mistrovství Slovenska • Mistrovství Španělska • Mistrovství Švýcarska • Mistrovství USA | |
Individuální | ||
Ostatní | Petrohradské Padání • Mejcup • U14 • Překližka cup • Moravský pohár mládeže | |
Multisportovní | Letní olympijské hry • Letní olympijské hry mládeže • Světové hry • Asijské hry • Zimní armádní světové hry | |
Organizace |