Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2002
Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2002 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 2002 proběhly v Berlíně, Německo ve dnech 25. července až 4. srpna 2002.
Česká stopa
V disciplíně sólo startovalo 19 závodnic – Jana Rybářová (*1978) z TJ Tesla Brno obsadila 10. místo.
V disciplíně dvojic startovalo 20 dvojic – Soňa Bernardová (*1976) z TJ Tesla Brno a Ivana Bursová (*1977) z TJ Tesla Brno obsadily 9. místo.
V disciplíně týmů startovalo 14 týmů – Soňa Bernardová (*1976) z TJ Tesla Brno, Ivana Bursová (*1977) z TJ Tesla Brno, Kateřina Černíková (*1981) z TJ Tesla Brno, Eliška Chlupová (*1982) z TJ Tesla Brno, Zdeňka Krčálová (*1984) z TJ Tesla Brno, Adriana Kroupová (*1981) z TJ Tesla Brno, Pavlína Máčalová (*1984) z TJ Tesla Brno, Jana Rybářová (*1978) z TJ Tesla Brno a Petra Vejrostová (*1983) z TJ Tesla Brno obsadily 9. místo.
Výsledky
Individuální disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sólo | Virginie Dedieuová (FRA) | 99,100 | Anastasija Davydovová (RUS) | 97,900 | Gemma Mengualová (ESP) | 97,100 |
Týmové disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dvojice | Rusko Rusko (RUS) (Anastasija Davydovová, Anastasija Jermakovová) | 99,300 | Španělsko Španělsko (ESP) (Gemma Mengualová, Paola Tiradosová) | 97,900 | Francie Francie (FRA) (Virginie Dedieuová, Myriam Glezová) | 96,600 |
Tým | Rusko Rusko (RUS) (Julija Šestakovičová, Marija Gromovová, Irina Tolkačovová, Elvira Chasjanovová, Jelena Ovčinnikovová, Anna Šorinová, *Anastasija Davydovová, *Anastasija Jermakovová, *Jelena Žuravljovová, *Alexandra Šumkovová) | 99,000 | Španělsko Španělsko (ESP) (Raquel Corralová, Andrea Fuentesová, Gemma Mengualová, Ana Monterová, Paola Tiradosová, Irina Rodríguezová, Alicia Sanzová, *Tina Fuentesová, *Ione Serranová) | 98,100 | Itálie Itálie (ITA) (Laura Zanazzaová, Eva Balzarottiová, Monica Cirulliová, Joey Paccagnellaová, Elisa Plaisantová, Beatrice Spazianiová, Lorena Zaffalonová, *Cristina Zarfatiová, *Costanza Fiorentiniová) | 96,400 |
Medailová bilance
V uměleckém plavání se rozdělily celkem 3 sady medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | |||
2. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
3. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
4. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Amsterdam 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Budapešť 2010 • Eindhoven 2012 • Berlín 2014 • Londýn 2016 • Glasgow 2018 • Budapešť 2020 • Řím 2022 |
Mistrovství Evropy juniorů | Bern 1980 • Innsbruck 1982 • Haag 1984 • Západní Berlín 1986 • Ede 1988 • Leicester 1990 • Oulu 1992 • Moskva 1994 • Narbonne 1998 • Loano 1999 • Bonn 2000 • Charkov 2001 • Moskva 2002 • Andorra 2003 • Osvětim 2004 • Loano 2005 • Bonn 2006 • Callela 2007 • Angers 2008 • Gloucester 2009 • Tampere 2010 • Bělehrad 2011 • Poznaň 2013 • Rijeka 2016 • Bělehrad 2017 • Tampere 2018 • Praha 2019 • La Valetta 2021 |
Seznam medailistů – muži | |
Seznam medailistů – ženy | |
Seznam medailistů – smíšené |