Zápas na Letních olympijských hrách 1992 – muži, volný styl do 62 kg
Zápas na Letních olympijských hrách 1992 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Volný styl do 62 kg muži | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní zápasnická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 1992 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Startující | 21 mužů | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Medailisté | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
John Smith (USA) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Askar Mohammadaján (IRI) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lázaro Reinoso (CUB) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Zápas ve volném stylu ve váhové kategorii do 62 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v Barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 21 zápasníků.
Turnajové výsledky
Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.
- Legenda
- TO — Lopatkové vítězství
- SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
- SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
- ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
- PP — Vítězství na body, poražený s body
- PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
- PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
- DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
- D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
- DNA — Nenastoupil
- L — Porážky
- ER — Kolo vyřazení
- CP — Klasifikační body
- TP — Technické body
Skupiny
Skupina A
L | CP | TP | L | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kolo 1 | ||||||
1 | Lázaro Reinoso (CUB) | 1-3 PP | 6-11 | Magomed Azizov (EUN) | 0 | |
0 | Giovanni Schillaci (ITA) | 3-1 PP | 2-1 | Takumi Adachi (JPN) | 1 | |
0 | Karsten Polky (GER) | 3-1 PP | 5-3 | Tjaart du Plessis (RSA) | 1 | |
1 | İsmail Faikoğlu (TUR) | 1-3 PP | 2-3 | John Smith (USA) | 0 | |
0 | Kim Gwang-Chol (PRK) | 3-1 PP | 6-2 | Shin Sang-Kyu (KOR) | 1 | |
0 | Marty Calder (CAN) | Bye | ||||
Kolo 2 | ||||||
1 | Marty Calder (CAN) | 1-3 PP | 7-10 | Lázaro Reinoso (CUB) | 1 | |
0 | Magomed Azizov (EUN) | 3-1 PP | 3-1 | Giovanni Schillaci (ITA) | 1 | |
2 | Takumi Adachi (JPN) | 1-3 PP | 5-7 | Karsten Polky (GER) | 0 | |
2 | Tjaart du Plessis (RSA) | 0-3 PO | 0-9 | İsmail Faikoğlu (TUR) | 1 | |
0 | John Smith (USA) | 3-1 PP | 2-1 | Kim Gwang-Chol (PRK) | 1 | |
1 | Shin Sang-Kyu (KOR) | Bye | ||||
Kolo 3 | ||||||
1 | Shin Sang-Kyu (KOR) | 3-1 PP | 5-2 | Marty Calder (CAN) | 2 | |
1 | Lázaro Reinoso (CUB) | 3-1 PP | 3-1 | Giovanni Schillaci (ITA) | 2 | |
0 | Magomed Azizov (EUN) | 3-1 PP | 2-1 | İsmail Faikoğlu (TUR) | 2 | |
1 | Karsten Polky (GER) | 0-3 PO | 0-8 | John Smith (USA) | 0 | |
1 | Kim Gwang-Chol (PRK) | Bye | ||||
Kolo 4 | ||||||
2 | Kim Gwang-Chol (PRK) | 1-3 PP | 4-6 | Lázaro Reinoso (CUB) | 1 | |
1 | Shin Sang-Kyu (KOR) | 3-1 PP | 5-2 | Karsten Polky (GER) | 2 | |
1 | Magomed Azizov (EUN) | 0-4 ST | 1-17 | John Smith (USA) | 0 | |
Kolo 5 | ||||||
2 | Shin Sang-Kyu (KOR) | 1-3 PP | 5-11 | Magomed Azizov (EUN) | 1 | |
1 | Lázaro Reinoso (CUB) | 3-1 PP | 3-1 | John Smith (USA) | 1 |
Zápasník | L | ER | CP | Tiebreaker |
---|---|---|---|---|
John Smith (USA) | 1 | - | 14 | 5 |
Lázaro Reinoso (CUB) | 1 | - | 13 | 4 |
Magomed Azizov (EUN) | 1 | - | 12 | 3 |
Shin Sang-Kyu (KOR) | 2 | 5 | 8 | |
Karsten Polky (GER) | 2 | 4 | 7 | |
Kim Gwang-Chol (PRK) | 2 | 4 | 5 | |
İsmail Faikoğlu (TUR) | 2 | 3 | 5 | |
Giovanni Schillaci (ITA) | 2 | 3 | 5 | |
Marty Calder (CAN) | 2 | 3 | 2 | |
Takumi Adachi (JPN) | 2 | 2 | 2 | |
Tjaart du Plessis (RSA) | 2 | 2 | 1 |
Skupina B
L | CP | TP | L | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kolo 1 | ||||||
1 | Martin Müller (SUI) | 1-3 PP | 1-5 | Askar Mohammadaján (IRI) | 0 | |
1 | Dharan Singh Dahiya (IND) | 1-3 PP | 4-6 | Georgios Moustopoulos (GRE) | 0 | |
0 | Eduards Žukovs (LAT) | 4-0 TO | 1:25 | Musa Ilhan (AUS) | 1 | |
1 | Dariusz Grzywiński (POL) | 0-4 TO | 2:15 | Anibál Nieves (PUR) | 0 | |
1 | Vicente Cáceres (ESP) | 1-3 PP | 3-10 | Rosen Vasilev (BUL) | 0 | |
Kolo 2 | ||||||
1 | Martin Müller (SUI) | 3-1 PP | 8-2 | Dharan Singh Dahiya (IND) | 2 | |
0 | Askar Mohammadaján (IRI) | 3-0 PO | 4-0 | Georgios Moustopoulos (GRE) | 1 | |
1 | Eduards Žukovs (LAT) | 1-3 PP | 2-4 | Dariusz Grzywiński (POL) | 1 | |
1 | Musa Ilhan (AUS) | 3-1 PP | 11-4 | Vicente Cáceres (ESP) | 2 | |
1 | Anibál Nieves (PUR) | 1-3 PP | 2-6 | Rosen Vasilev (BUL) | 0 | |
Kolo 3 | ||||||
1 | Martin Müller (SUI) | 4-0 PA | 2:51 | Georgios Moustopoulos (GRE) | 2 | |
0 | Askar Mohammadaján (IRI) | 3-0 PO | 11-0 | Eduards Žukovs (LAT) | 2 | |
1 | Musa Ilhan (AUS) | 4-0 TO | 4:36 | Anibál Nieves (PUR) | 2 | |
2 | Dariusz Grzywiński (POL) | 1-3 PP | 4-5 | Rosen Vasilev (BUL) | 0 | |
Kolo 4 | ||||||
2 | Martin Müller (SUI) | 1-3 PP | 3-4 | Musa Ilhan (AUS) | 1 | |
0 | Askar Mohammadaján (IRI) | 3-1 PP | 4-2 | Rosen Vasilev (BUL) | 1 | |
Kolo 5 | ||||||
0 | Askar Mohammadaján (IRI) | 3-0 PO | 6-0 | Musa Ilhan (AUS) | 2 | |
1 | Rosen Vasilev (BUL) | Bye | ||||
Zápas o páté místo | ||||||
Eduards Žukovs (LAT) | 1-3 PP | 1-6 | Anibál Nieves (PUR) | |||
Zápas o druhé místo | ||||||
Musa Ilhan (AUS) | 1-3 PP | 3-8 | Rosen Vasilev (BUL) |
Zápasník | L | ER | CP |
---|---|---|---|
Askar Mohammadaján (IRI) | 0 | - | 15 |
Rosen Vasilev (BUL) | 1 | - | 10 |
Musa Ilhan (AUS) | 2 | 5 | 10 |
Martin Müller (SUI) | 2 | 4 | 9 |
Anibál Nieves (PUR) | 2 | 3 | 5 |
Eduards Žukovs (LAT) | 2 | 3 | 5 |
Dariusz Grzywiński (POL) | 2 | 3 | 4 |
Georgios Moustopoulos (GRE) | 2 | 3 | 3 |
Vicente Cáceres (ESP) | 2 | 2 | 2 |
Dharan Singh Dahiya (IND) | 2 | 2 | 2 |
Finále
CP | TP | |||
---|---|---|---|---|
Zápas o 9. místo | ||||
Karsten Polky (GER) | 4-0 PA | Anibál Nieves (PUR) | ||
Zápas o 7. místo | ||||
Shin Sang-Kyu (KOR) | 0-4 TO | 3:39 | Martin Müller (SUI) | |
Zápas o 5. místo | ||||
Magomed Azizov (EUN) | 3-1 PP | 11-5 | Musa Ilhan (AUS) | |
Zápas o 3. místo | ||||
Lázaro Reinoso (CUB) | 3-0 PO | 4-0 | Rosen Vasilev (BUL) | |
Finálový zápas | ||||
John Smith (USA) | 3-0 PO | 6-0 | Askar Mohammadaján (IRI) |
Finálové pořadí
- John Smith (USA)
- Askar Mohammadaján (IRI)
- Lázaro Reinoso (CUB)
- Rosen Vasilev (BUL)
- Magomed Azizov (EUN)
- Musa Ilhan (AUS)
- Martin Müller (SUI)
- Shin Sang-Kyu (KOR)
- Karsten Polky (GER)
- Anibál Nieves (PUR)
Reference
- (anglicky) Oficiální zpráva Archivováno 7. 7. 2010 na Wayback Machine.