Lengyelország az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Lengyelország az olimpiai játékokon | |||||
Lengyelország zászlaja | |||||
NOB-országkód: POL | |||||
OOB | Lengyel Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 177 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Waldemar Baszanowski | ||||
Érmek 11. helyezés |
| ||||
Lengyelország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Lengyelország a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 177 sportoló képviselte, akik összesen 18 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Szewińska, IrenaIrena Szewińska | Atlétika | Női 200 m |
1 Arany | Kulej, JerzyJerzy Kulej | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Zapędzki, JózefJózef Zapędzki | Sportlövészet | Gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Baszanowski, WaldemarWaldemar Baszanowski | Súlyemelés | 67,5 kg |
1 Arany | Pawłowski, JerzyJerzy Pawłowski | Vívás | Férfi kard, egyéni |
2 Ezüst | Olech, ArturArtur Olech | Ökölvívás | Légsúly |
2 Ezüst | Grudzień, JózefJózef Grudzień | Ökölvívás | Könnyűsúly |
3 Bronz | Szewińska, IrenaIrena Szewińska | Atlétika | Női 100 m |
3 Bronz | Kierzkowski, JanuszJanusz Kierzkowski | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
3 Bronz | Skrzypczak, HubertHubert Skrzypczak | Ökölvívás | Papírsúly |
3 Bronz | Dragan, StanisławStanisław Dragan | Ökölvívás | Félnehézsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Halina Aszkiełowicz Lidia Chmielnicka Krystyna Czajkowska-Rawska Barbara Hermela-Niemczyk Krystyna Jakubowska Krystyna Krupa Józefa Ledwig Jadwiga Marko-Książek Krystyna Ostromęcka-Guryn Elżbieta Porzec-Nowak Zofia Szczęśniewska Wanda Wiecha-Wanot | Röplabda | Női |
3 Bronz | Trębicki, HenrykHenryk Trębicki | Súlyemelés | 56 kg |
3 Bronz | Zieliński, MarianMarian Zieliński | Súlyemelés | 67,5 kg |
3 Bronz | Ozimek, NorbertNorbert Ozimek | Súlyemelés | 82,5 kg |
3 Bronz | Gołąb, MarekMarek Gołąb | Súlyemelés | 90 kg |
3 Bronz | Franke, EgonEgon Franke Adam Lisewski Ryszard Parulski Zbigniew Skrudlik Witold Woyda | Vívás | Férfi tőr, csapat |
3 Bronz | Andrzejewski, BohdanBohdan Andrzejewski Kazimierz Barburski Michał Butkiewicz Bohdan Gonsior Henryk Nielaba | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marian Dudziak | 100 m | 10,46 | 3. | 24. | 10,32 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Wiesław Maniak | 10,49 | 4. | 29.* | kiesett | ||||||||
Zenon Nowosz | 10,57 | 5. | 39.* | kiesett | ||||||||
Edward Romanowski | 200 m | 20,95 | 3. | 18. | 20,85 | 3. | 15. | 20,80 | 6. | 10. | kiesett | |
Andrzej Badeński | 400 m | 45,52 | 1. | 3. | 45,60 | 2. | 5. | 45,50 | 3. | 6. | 45,42 | 7. |
Jan Balachowski | 46,23 | 2. | 17. | 46,33 | 5. | 21. | kiesett | |||||
Jan Werner | 45,97 | 1. | 14. | 45,63 | 1. | 6. | 45,75 | 5. | 9. | kiesett | ||
Henryk Szordykowski | 800 m | 1:47,48 | 2. | 6. | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||
1500 m | 3:59,34 | 3. | 37. | 3:54,24 | 4. | 13. | 3:46,69 | 7. | ||||
Jerzy Maluśki | 3:54,83 | 9. | 28. | kiesett | ||||||||
Roland Brehmer | 5000 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Edward Stawiarz | 15:13,87 | 10. | 29. | kiesett | ||||||||
10 000 m | nem ért célba | |||||||||||
Wilhelm Weistand | 400 m gát | 50,71 | 5. | 13. | kiesett | |||||||
Jan Cych | 3000 m akadály | 9:50,78 | 11. | 35. | kiesett | |||||||
Mieczysław Rutyna | 20 km gyaloglás | 1:47:29 | 26. | |||||||||
50 km gyaloglás | 4:58:03 | 22. | ||||||||||
Wiesław Maniak Edward Romanowski Zenon Nowosz Marian Dudziak | 4 × 100 m váltó | 40,27 | 3. | 16. | 38,99 | 4. | 7. | 39,22 | 8. | |||
Stanisław Grędziński Jan Balachowski Jan Werner Andrzej Badeński | 4 × 400 m váltó | 3:03,02 | 1. | 3. | 3:00,58 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Andrzej Stalmach | Távolugrás | 770 cm | 15. | 794 cm | 8. |
Jan Jaskólski | Hármasugrás | 16,04 m | 14. | kiesett | |
Józef Szmidt | 16,19 m | 11. | 16,89 m | 7. | |
Władysław Komar | Súlylökés | 19,09 m | 9. | 19,28 m | 6. |
Lech Gajdziński | Diszkoszvetés | 54,92 m | 18. | kiesett | |
Edmund Piątkowski | 58,24 m | 12. | 59,40 m | 7. | |
Władysław Nikiciuk | Gerelyhajítás | 81,00 m | 8. | 85,70 m | 4. |
Janusz Sidło | 80,12 m | 10. | 80,58 m | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irena Szewińska | 100 m | 11,32 | 1. | 4. | 11,20 | 1. | 3. | 11,30 | 1. | 1. | 11,19 | |
200 m | 23,21 | 1. | 6. | 23,21 | 3. | 7. | 22,58 | |||||
Danuta Straszyńska | 80 m gát | 10,72 | 3. | 6.** | 10,60 | 3. | 4. | 10,66 | 6. | |||
Teresa Sukniewicz | 10,72 | 2. | 6.** | 11,00 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Elżbieta Żebrowska | 10,83 | 2. | 12.* | 10,70 | 4. | 5. | 10,66 | 7. | ||||
Danuta Straszyńska Mirosława Sarna Urszula Jóźwik Irena Szewińska | 4 × 100 m váltó | 53,02 | 7. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mirosława Sarna | Távolugrás | 644 cm | 5. | 647 cm | 5. |
Irena Szewińska | 619 cm | 16. | kiesett | ||
Daniela Jaworska | Gerelyhajítás | 56,06 m | 5. | ||
Lucyna Krawcewicz | 51,54 m | 12. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jan Michalik | 52 kg | Gheorghe Stoiciu (RUM) 3-1 | Jussi Vesterinen (FIN) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Józef Lipień | 57 kg | Kaya Öczan (TUR) 3-1 | An Cshonjong (An Cheon-Yeong) (KOR) 2-2 | Risto Björlin (FIN) kétvállas | kiesett | helyezetlen | ||||
Tadeusz Godyń | 63 kg | Nikólaosz Lazáru (GRE) 3-1 | Adriano Morais (POR) kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Adam Ostrowski | 78 kg | Dimítriosz Szávasz (GRE) 2.5-2.5 | Milan Nenadić (YUG) 1-3 | Jan Kårström (SWE) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Czesław Kwieciński | 87 kg | Sillai László (HUN) 1-3 | Julio Graffigna (ARG) kétvállas | Valentyin Olenyik (URS) 3-1 | Wayne Baughman (USA) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Wacław Orłowski | 97 kg | Nyikolaj Jakovenko (URS) 3-1 | Nagao Takesi (JPN) kétvállas | Tore Hem (NOR) 3-1 | kiesett | kiesett | 6. | |||
Edward Wojda | +97 kg | Arje Nadbornik (FIN) kétvállas | Bekir Aksu (TUR) 2.5-2.5 | Ragnar Svensson (SWE) 3-1 | Anatolij Roscsin (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zbigniew Żedzicki | 57 kg | Horst Mayer (GDR) 1-3 | Marco Terán (ECU) kétvállas | Uetake Jódzsiró (JPN) 3-1 | Bazaryn Sükhbaatar (MGL) 1-3 | Ivan Savov (BUL) 3-1 | kiesett | kiesett | 6. | |
Tadeusz Godyń | 63 kg | Tsedendambyn Natsagdorj (MGL) 3-1 | Yelkan Tedeyev (URS) kétvállas | kiesett | helyezetlen | |||||
Janusz Pająk | 70 kg | Aka-Jahan Dastagir (AFG) 1-3 | Severino Aguilar (PAN) kétvállas | Ivao Horiucsi (JPN) 3-1 | Wayne Wells (USA) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Jan Wypiorczyk | 87 kg | Endó Sigeru (JPN) 2.5-2.5 | Borisz Gurevics (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Ryszard Długosz | 97 kg | Alexis Nihon (BAH) kétvállas | Edward Millard (CAN) 3-1 | Nicolae Neguţ (RUM) 1-3 | Ahmet Ayık (TUR) 3-1 | kiesett | 6. | |||
Wiesław Bocheński | +97 kg | Ölziisaikhany Erdene-Ochir (MGL) 3-1 | Wilfried Dietrich (FRG) kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Zdzisław Bromek | Egypárevezős | 8:06,61 | 5. | 7:48,68 | 3. | 8:13,92 | 6. | B | 7:38,88 | 1. | 7. |
Alfons Ślusarski Jerzy Broniec | Kormányos nélküli kettes | 7:45,51 | 3. | 7:35,81 | 3. | 7:40,10 | 6. | B | 7:22,89 | 2. | 8. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Władysław Szuszkiewicz | Kajak egyes 1000 m | 4:03,4 | 1. | 2. | erőnyerő | 4:05,72 | 1. | 7. | 4:06,36 | 4. | ||
Ewald Janusz Ryszard Marchlik Rafał Piszcz Władysław Zieliński | Kajak négyes 1000 m | 3:21,7 | 3. | 6.* | erőnyerő | 3:21,29 | 3. | 7. | 3:22,10 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Stanisława Szydłowska | Kajak egyes 500 m | 2:12,1 | 5. | 8. | 2:15,32 | 4. | 4. | kiesett | |
Izabella Antonowicz-Szuszkiewicz Jadwiga Doering | Kajak kettes 500 m | 2:06,8 | 5. | 8. | 2:03,48 | 1. | 1. | 2:04,20 | 9. |
* - egy másik egységgel azonos időt ért el
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Zenon Czechowski | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Zygmunt Hanusik | 5:20:59 (+39:33) | 62. | |
Kazimierz Jasiński | 5:08:25 (+27:00) | 59. | |
Marian Kegel | 4:44:00 (+2:35) | 10. | |
Andrzej Bławdzin Zenon Czechowski Marian Kegel Jan Magiera | Csapat időfutam | 2:14:40 (+6:51) | 6. |
Pálya-kerékpározás
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Janusz Kierzkowski | Férfi egyéni | 1:04,63 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Rajmund Zieliński | Férfi egyéni | 4:46,03 | 10. | kiesett | 10. | ||||||||||
Janusz Kierzkowski Wacław Latocha Wojciech Matusiak Rajmund Zieliński | Férfi csapat | Csehszlovákia (TCH) Jiří Daler Pavel Kondr Milan Puzrla František Řezáč 4:21,88 | 4:23,77 | 2. | NSZK (FRG) Udo Hempel Karl Heinz Henrichs Karl Link Rainer Podlesch 4:27,14 | 4:38,91 | 8. | kiesett | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 642 | 408 | +234 |
Brazília (BRA) | 7 | 6 | 1 | 561 | 418 | +143 |
Mexikó (MEX) | 7 | 5 | 2 | 493 | 443 | +50 |
Lengyelország (POL) | 7 | 4 | 3 | 474 | 504 | –30 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 4 | 456 | 478 | –22 |
Kuba (CUB) | 7 | 2 | 5 | 514 | 533 | –19 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 1 | 6 | 453 | 530 | –77 |
Marokkó (MAR) | 7 | 0 | 7 | 355 | 634 | –279 |
1968. október 13. | Szovjetunió (URS) | 91 – 50 | Lengyelország (POL) | |
(47–30) |
1968. október 14. | Lengyelország (POL) | 77 – 67 | Dél-Korea (KOR) | |
(38–27) |
1968. október 15. | Lengyelország (POL) | 78 – 75 | Kuba (CUB) | |
(36–41) |
1968. október 16. | Brazília (BRA) | 88 – 51 | Lengyelország (POL) | |
(35–26) |
1968. október 18. | Lengyelország (POL) | 85 – 48 | Marokkó (MAR) | |
(46–25) |
1968. október 19. | Lengyelország (POL) | 69 – 67 | Bulgária (BUL) | |
(35–34) |
1968. október 20. | Mexikó (MEX) | 68 – 63 | Lengyelország (POL) | |
(40–28) |
- Az 5–8. helyért
1968. október 22. | Lengyelország (POL) | 66 – 52 | Olaszország (ITA) | |
(28–31) |
- Az 5. helyért
1968. október 25. | Mexikó (MEX) | 75 – 65 | Lengyelország (POL) | |
(43–23) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 6. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Marian Kozicki | Braz | Egyéni | 28,00 | 35. | kiesett | 28,00 | 35. | |
Antoni Pacyński | Cyrrus | 37,25 | 38. | kiesett | 37,25 | 38. | ||
Piotr Wawryniuk | Farys | 52,75 | 39. | kiesett | 52,75 | 39. | ||
Jan Kowalczyk Antoni Pacyński Piotr Wawryniuk | Braz Cyrrus Poprad | Csapat | 123,50 | 12. | 99,75 | 10. | 223,25 | 11. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jerzy Kowalewski | Egyéni műugrás | 79,97 | 21. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 85,08 | 22. | kiesett | ||
Włodzimierz Mejsak | 89,41 | 13. | kiesett | ||
Jakub Puchow | 85,14 | 21. | kiesett | ||
Egyéni műugrás | 88,65 | 15. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Bogusława Pietkiewicz | Egyéni műugrás | 76,45 | 20. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 49,53 | 4. | 95,09 | 5. | |
Elżbieta Wierniuk | 47,26 | 15. | kiesett | ||
Egyéni műugrás | 87,62 | 9. | 122,42 | 11. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hubert Skrzypczak | Papírsúly | Mohamed Selim Soheim (RAU) 5-0 | Tahar Aziz (MAR) 4-1 | Joseph Donovan (AUS) 3-2 | Csi Jongdzsu (Ji Yong-ju) (KOR) 1-4 | kiesett | ||
Artur Olech | Légsúly | Heriberto Cintrón (PRO) visszalépett | Constantin Ciucă (RUM) 3-2 | Nikolay Novikov (URS) RSC | Leo Rwabwogo (UGA) 3-2 | Ricardo Delgado (MEX) 0-5 | ||
Jan Gałązka | Harmatsúly | erőnyerő | Roberto Cervantes (MEX) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Jan Wadas | Pehelysúly | Ivan Mihajlov (BUL) 1-4 | kiesett | 17. | ||||
Józef Grudzień | Könnyűsúly | Ho Sze-lang (Ho Su-Lung) (ROC) 5-0 | Roberto Caminero (CUB) 5-0 | Anthony Quinn (IRL) 4-1 | Enzo Petriglia (ITA) 5-0 | Zvonimir Vujin (YUG) 5-0 | Ronald Harris (USA) 0-5 | |
Jerzy Kulej | Kisváltósúly | erőnyerő | Kajdi János (HUN) 3-2 | Gianbattista Capretti (ITA) 4-1 | Peter Tiepold (GDR) 3-2 | Arto Nilsson (FIN) 5-0 | Enrique Regüeiferos (CUB) 3-2 | |
Marian Kasprzyk | Váltósúly | erőnyerő | Armando Muniz (USA) 1-4 | kiesett | 17. | |||
Witold Stachurski | Nagyváltósúly | Kovács János (RUM) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
Wiesław Rudkowski | Középsúly | erőnyerő | Charles Amos (GUY) RSC | Alekszej Kiszeljov (URS) 0-5 | kiesett | 5. | ||
Stanisław Dragan | Félnehézsúly | erőnyerő | Jorge Clemente (PRO) KO | Walter Facchinetti (ITA) 4-1 | Ion Monea (RUM) 1-4 | kiesett | ||
Lucjan Trela | Nehézsúly | George Foreman (USA) 1-4 | kiesett | 9. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 10:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–9, 15–11, 15–10) |
1968. október 16. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 1 | Mexikó (MEX) | |
(15–10, 7–15, 15–4, 15–3) |
1968. október 17. 12:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Belgium (BEL) | |
(15–6, 15–5, 15–8) |
1968. október 19. 12:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–9, 15–10, 15–10) |
1968. október 20. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–5, 15–5, 15–8) |
1968. október 21. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Brazília (BRA) | |
(15–12, 15–4, 15–7) |
1968. október 23. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Bulgária (BUL) | |
(15–3, 15–5, 15–10) |
1968. október 24. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–5, 15–3, 12–15, 15–13) |
1968. október 25. 19:00 | NDK (GDR) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–11, 15–6, 15–6) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 26 | 8 | 3,250 | 464 | 326 | 1,423 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 24 | 6 | 4,000 | 430 | 258 | 1,667 |
3 Bronz | Csehszlovákia (TCH) | 16 | 7 | 2 | 22 | 15 | 1,467 | 454 | 417 | 1,089 |
4. | NDK (GDR) | 15 | 6 | 3 | 22 | 12 | 1,833 | 449 | 374 | 1,201 |
5. | Lengyelország (POL) | 15 | 6 | 3 | 18 | 11 | 1,636 | 371 | 281 | 1,320 |
6. | Bulgária (BUL) | 13 | 4 | 5 | 16 | 17 | 0,941 | 379 | 385 | 0,984 |
7. | Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 5 | 15 | 18 | 0,833 | 383 | 414 | 0,925 |
8. | Belgium (BEL) | 11 | 2 | 7 | 6 | 24 | 0,250 | 239 | 417 | 0,573 |
9. | Brazília (BRA) | 10 | 1 | 8 | 8 | 25 | 0,320 | 357 | 469 | 0,761 |
10. | Mexikó (MEX) | 9 | 0 | 9 | 6 | 27 | 0,222 | 289 | 474 | 0,610 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) | 5. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Lengyel női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1968. október 13. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 2 | Dél-Korea (KOR) | |
(10–15, 12–15, 15–10, 15–12, 17–15) |
1968. október 14. 19:00 | Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–5, 15–11, 15–4) |
1968. október 16. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–3, 15–1, 16–14) |
1968. október 19. 12:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 2 | Mexikó (MEX) | |
(15–9, 12–15, 15–11, 11–15, 15–4) |
1968. október 20. 10:00 | Japán (JPN) | 3 – 0 | Lengyelország (POL) | |
(15–5, 15–6, 15–6) |
1968. október 24. 17:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–13, 15–7, 15–12) |
1968. október 25. 10:00 | Lengyelország (POL) | 3 – 1 | Peru (PER) | |
(15–10, 14–16, 15–9, 15–8) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 14 | 7 | 0 | 21 | 3 | 7,000 | 333 | 194 | 1,716 |
2 Ezüst | Japán (JPN) | 13 | 6 | 1 | 19 | 3 | 6,333 | 318 | 147 | 2,163 |
3 Bronz | Lengyelország (POL) | 12 | 5 | 2 | 15 | 11 | 1,364 | 324 | 304 | 1,066 |
4. | Peru (PER) | 10 | 3 | 4 | 12 | 15 | 0,800 | 306 | 327 | 0,936 |
5. | Dél-Korea (KOR) | 10 | 3 | 4 | 11 | 14 | 0,786 | 276 | 305 | 0,905 |
6. | Csehszlovákia (TCH) | 10 | 3 | 4 | 11 | 15 | 0,733 | 307 | 308 | 0,997 |
7. | Mexikó (MEX) | 8 | 1 | 6 | 7 | 18 | 0,389 | 215 | 338 | 0,636 |
8. | Egyesült Államok (USA) | 7 | 0 | 7 | 4 | 21 | 0,190 | 197 | 353 | 0,558 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Lengyelország (POL) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Wacław Hamerliński | Gyorstüzelő pisztoly | 585 | 16. |
Józef Zapędzki | 593 | ||
Paweł Małek | Szabadpisztoly | 556 | 5. |
Rajmund Stachurski | 544 | 28. | |
Eulalia Rolińska | Sportpuska, fekvő | 593 | 22. |
Jerzy Nowicki | 593 | 21. | |
Sportpuska, összetett | 1140 | 24. | |
Ryszard Fandier | 1139 | 25. | |
Szabadpuska, összetett (300 m) | 1127 | 15. | |
Eugeniusz Pędzisz | 1117 | 20. | |
Adam Smelczyński | Trap | 195 | 6. |
Włodzimierz Danek | Skeet | 189 | 23. |
Wiesław Gawlikowski | 188 | 24. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Henryk Trębicki | 56 kg | 115,0 | 3. | 107,5 | 1. | 135,0 | 4. | 357,5 | |
Mieczysław Nowak | 60 kg | 117,5 | 5. | 110,0 | 6. | 147,5 | 4. | 375,0 | 5. |
Jan Wojnowski | 117,5 | 5. | 115,0 | 3. | 150,0 | 2. | 382,5 | 4. | |
Waldemar Baszanowski | 67,5 kg | 135,0 | 1. | 135,0 | 1. | 167,5 | 1. | 437,5 | |
Marian Zieliński | 135,0 | 1. | 125,0 | 4. | 160,0 | 4. | 420,0 | ||
Norbert Ozimek | 82,5 kg | 150,0 | 3. | 140,0 | 4. | 182,5 | 3. | 472,5 | |
Marek Gołąb | 90 kg | 165,0 | 2. | 145,0 | 4. | 185,0 | 5. | 495,0 |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Andrzej Gonera | Talaj | 17,80 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 43. | kiesett | ||
Korlát | 18,55 | 45. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,40 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,30 | 28. | kiesett | ||
Lólengés | 17,95 | 42. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,25 | 38.* | |||
Jerzy Kruża | Talaj | 17,85 | 60. | kiesett | |
Ugrás | 18,15 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 18,10 | 69. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,25 | 58. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,70 | 61. | kiesett | ||
Lólengés | 18,10 | 39. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,15 | 53. | |||
Mikołaj Kubica | Talaj | 18,50 | 24. | kiesett | |
Ugrás | 18,70 | 13. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 15. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,80 | 25. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,75 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 19,00 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,80 | 13. | |||
Sylwester Kubica | Talaj | 18,45 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 18,05 | 63. | kiesett | ||
Korlát | 18,70 | 35. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,40 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,80 | 58. | kiesett | ||
Lólengés | 18,40 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,80 | 31.* | |||
Wilhelm Kubica | Talaj | 18,55 | 21. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 18. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 8. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,60 | 17. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 4. | 19,150 | 4. | |
Egyéni összetett | 113,15 | 11. | |||
Aleksander Rokosa | Talaj | 18,00 | 51. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 55. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,25 | 58. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,25 | 32. | kiesett | ||
Lólengés | 17,55 | 58. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,85 | 44. | |||
Andrzej Gonera Jerzy Kruża Mikołaj Kubica Sylwester Kubica Wilhelm Kubica Aleksander Rokosa | Csapat összetett | 555,40 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Małgorzata Chojnacka | Talaj | 17,60 | 66. | kiesett | |
Ugrás | 16,75 | 84. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,35 | 61. | kiesett | ||
Gerenda | 15,65 | 88. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 67,35 | 82. | |||
Halina Daniec | Talaj | 17,75 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 17,70 | 63. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,80 | 45. | kiesett | ||
Gerenda | 15,95 | 85. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,20 | 67.* | |||
Wiesława Lech | Talaj | 17,95 | 47. | kiesett | |
Ugrás | 17,55 | 65. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,05 | 39. | kiesett | ||
Gerenda | 18,00 | 38. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,55 | 42. | |||
Łucja Ochmańska | Talaj | 18,00 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 18,05 | 44. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,90 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 17,80 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,75 | 40.* | |||
Barbara Zięba | Talaj | 17,65 | 64. | kiesett | |
Ugrás | 17,90 | 51. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,65 | 50. | kiesett | ||
Gerenda | 17,55 | 49. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,75 | 46.* | |||
Grażyna Witkowska | Talaj | 18,00 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 17,40 | 68. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,10 | 37. | kiesett | ||
Gerenda | 16,80 | 70. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,30 | 55.* | |||
Małgorzata Chojnacka Halina Daniec Wiesława Lech Łucja Ochmańska Barbara Zięba Grażyna Witkowska | Csapat összetett | 353,85 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Władysław Wojtakajtis | 1500 m gyors | 18:32,4 | 5. | 18. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:31,1 | 3. | 19. | kiesett | |||||
200 m gyors | 2:06,0 | 3. | 31. | kiesett | |||||
Zbigniew Pacelt | 2:06,3 | 3. | 33. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:23,3 | 4. | 23. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:18,6 | 5. | 25. | kiesett | |||||
Jacek Krawczyk | 5:15,1 | 4. | 22. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:23,8 | 3. | 25. | kiesett | |||||
200 m pillangó | 2:22,1 | 5. | 24. | kiesett | |||||
Józef Klukowski | 100 m mell | 1:11,0 | 3. | 22. | 1:10,9 | 7. | 18.* | kiesett | |
200 m mell | 2:41,6 | 6. | 24. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Andrzej Zawieja | Finn dingi | 11,7 | 23,0 | 25,0 | 16,0 | (31,0) | 17,0 | 23,0 | 115,7 | 12. |
Andrzej Iwiński Ludwik Raczyński | Repülő hollandi | 26,0 | 24,0 | 30,0 | 31,0 | 31,0 | 23,0 | (32,0) | 165,0 | 11. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Adam Lisewski | Tőr, egyéni | K. csoport Christian Noël (FRA) V Mano Kazuo (JPN) GY Udo Birnbaum (AUT) GY Peter Bakonyi (CAN) GY | 1. | F. csoport German Szvesnyikov (URS) V Héctor Abaunza (MEX) GY Udo Birnbaum (AUT) GY Kamuti László (HUN) GY Gerry Wiedel (CAN) V | 3. | Ókava Heizaburó (JPN) GY | German Szvesnyikov (URS) V | Vigaszág | Ókava Heizaburó (JPN) V | kiesett | 17. | ||||
Ryszard Parulski | E. csoport Rudolf Trost (AUT) GY Pasquale La Ragione (ITA) GY Carlos Calderón (MEX) GY Freddy Salazar (VEN) GY | 1. | E. csoport Vaszil Sztankovics (URS) GY Jean-Claude Magnan (FRA) GY Michael Breckin (GBR) GY Ahmed El-Husseini (RAU) GY Carlos Calderón (MEX) GY | 1. | Michael Breckin (GBR) GY | Christian Noël (FRA) V | Vigaszág | Dieter Wellmann (FRG) GY | Kamuti Jenő (HUN) V | kiesett | 13. | ||||
Witold Woyda | C. csoport German Szvesnyikov (URS) GY Gerry Wiedel (CAN) GY Moustafa Soheim (RAU) GY Alberto Varela (URG) GY José Miguel Pérez (PRO) GY | 1. | C. csoport Nicola Granieri (ITA) V Christian Noël (FRA) V Mano Kazuo (JPN) GY Michel Constandt (BEL) GY Orlando Ruíz (CUB) GY | 3. | Mano Kazuo (JPN) GY | Daniel Revenu (FRA) V | Vigaszág | Tim Gerresheim (FRG) GY | Arcangelo Pinelli (ITA) GY | Ion Drîmbă (RUM) V | kiesett | 9. | |||
Bohdan Andrzejewski | Párbajtőr, egyéni | E. csoport Michel Constandt (BEL) GY Rudolf Trost (AUT) V Alexandre Bretholz (SUI) V Khalil Kallas (LIB) GY Graeme Jennings (AUS) GY | 3. | D. csoport Viktor Modzolevszkij (URS) V Fenyvesi Csaba (HUN) V Haukler István (RUM) V Rudolf Trost (AUT) GY Gustavo Oliveros (CUB) GY | 4. | Franz Rompza (FRG) V | Vigaszág | Ernesto Fernández (MEX) GY | Franz Rompza (FRG) V | kiesett | 17. | ||||
Bohdan Gonsior | F. csoport Ralph Johnson (GBR) V Peter Lötscher (SUI) GY Florent Bessemans (BEL) GY William Ronald (AUS) V Guillermo Obeid (ARG) GY | 2. | C. csoport Peter Lötscher (SUI) GY Klaus Dumke (GDR) GY Nicholas Halsted (GBR) GY Jan von Koss (NOR) GY Roland Losert (AUT) GY | 1. | Nicholas Halsted (GBR) GY | Hrihorij Krissz (URS) V | Vigaszág | Nicholas Halsted (GBR) GY | Fritz Zimmermann (FRG) GY | Jean-Pierre Allemand (FRA) V | kiesett | 9. | |||
Henryk Nielaba | G. csoport Kulcsár Győző (HUN) V Hans-Peter Schulze (GDR) V Stephen Netburn (USA) V João de Abreu (POR) GY Alberto Balestrini (ARG) GY | 3. | B. csoport Hans-Peter Schulze (GDR) V Franz Rompza (FRG) GY Michel Steininger (SUI) GY Lars-Erik Larsson (SWE) V Silvio Fernández (VEN) GY | 2. | Orvar Lindwall (SWE) GY | Nemere Zoltán (HUN) GY | Gianluigi Saccaro (ITA) V | Vigaszág | Alekszej Nyikancsikov (URS) GY | Herbert Polzhuber (AUT) V | kiesett | 7. | |||
Józef Nowara | Kard, egyéni | C. csoport Claude Arabo (FRA) V Pézsa Tibor (HUN) V Paul Wischeidt (FRG) V John Andru (CAN) GY Jan Boutmy (AHO) GY Juan Carlos Frecia (ARG) GY | 4. | D. csoport Bakonyi Péter (HUN) V Alfonso Morales (USA) GY Umjar Mavlihanov (URS) V Walter Köstner (FRG) V Alexander Leckie (GBR) GY | 4. | Claude Arabo (FRA) GY | Rolando Rigoli (ITA) V | Vigaszág | Claude Arabo (FRA) GY | Umjar Mavlihanov (URS) GY | Jerzy Pawłowski (POL) V Mark Rakita (URS) V Pézsa Tibor (HUN) V Vlagyimir Nazlimov (URS) V Rolando Rigoli (ITA) V | 6. | |||
Emil Ochyra | F. csoport Bakonyi Péter (HUN) GY Rolando Rigoli (ITA) V Yves Brasseur (BEL) GY Manuel Ortíz (CUB) GY John Bouchier-Hayes (IRL) GY | 2. | B. csoport Pézsa Tibor (HUN) V Mark Rakita (URS) V Marcel Parent (FRA) V Rolando Rigoli (ITA) GY Vicente Calderón (MEX) GY | 5. | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Jerzy Pawłowski | A. csoport Alfonso Morales (USA) GY Walter Köstner (FRG) GY Serge Panizza (FRA) GY Félix Delgado (CUB) GY Colm O'Brien (IRL) GY | 1. | A. csoport Wladimiro Calarese (ITA) V Kovács Tamás (HUN) GY Serge Panizza (FRA) GY Alex Orban (USA) GY Rodney Craig (GBR) GY | 1. | Kovács Tamás (HUN) GY | Umjar Mavlihanov (URS) GY | Döntő | Mark Rakita (URS) GY Pézsa Tibor (HUN) V Vlagyimir Nazlimov (URS) GY Rolando Rigoli (ITA) GY Józef Nowara (POL) GY Rájátszás: Mark Rakita (URS) GY | |||||||
Egon Franke Adam Lisewski Ryszard Parulski Zbigniew Skrudlik Witold Woyda | Tőr, csapat | 4. csoport Venezuela (VEN) 10-6 Argentína (ARG) 11-5 Magyarország (HUN) 9-4 | 1. | erőnyerő | NSZK (FRG) 9-4 Franciaország (FRA) 7-9 | Bronzmérkőzés Románia (RUM) 9-3 | |||||||||
Bohdan Andrzejewski Kazimierz Barburski Michał Butkiewicz Bohdan Gonsior Henryk Nielaba | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Argentína (ARG) 16-0 Kanada (CAN) 10-6 NDK (GDR) 9-7 | 1. | Franciaország (FRA) 9-7 Magyarország (HUN) 5-9 | Bronzmérkőzés NSZK (FRG) 9-6 | ||||||||||
Zygmunt Kawecki Józef Nowara Emil Ochyra Jerzy Pawłowski Franciszek Sobczak | Kard, csapat | 4. csoport Kuba (CUB) 13-3 Franciaország (FRA) 7-9 | 2. | Franciaország (FRA) 2-9 Nagy-Britannia (GBR) 9-2 | Az 5. helyért Egyesült Államok (USA) 9-5 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Halina Balon | Tőr, egyéni | F. csoport Rejtő Ildikó (HUN) V Brigitte Gapais-Dumont (FRA) GY Giovanna Masciotta (ITA) V Sigrid Chatel (CAN) GY Margarita Rodríguez (CUB) V Veronica Smith (USA) V | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||||
Elżbieta Franke-Cymerman | A. csoport Alekszandra Zabelina (URS) V Bruna Colombetti (ITA) V Milady Tack-Fang (CUB) V Janice-Lee York-Romary (USA) GY Margaret Bain (GBR) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Kamilla Składanowska | B. csoport Antonella Ragno-Lonzi (ITA) V Dömölky Lídia (HUN) V Marie-Chantal Demaille (FRA) GY Janet Wardell-Yerburgh (GBR) V Ivonne Witteveen (AHO) GY | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Halina Balon Elżbieta Franke-Cymerman Wanda Fukała-Kaczmarczyk Elżbieta Pawlas Kamilla Składanowska | Tőr, csapat | 3. csoport Szovjetunió (URS) 4-12 Románia (RUM) 6-10 | 3. | kiesett | kiesett | 7. |
Források
- Poland at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Lengyelország-portál
- Olimpiaportál