Olimpiai érmesek listája biatlonban
Biatlon a téli olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Biatlon | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | IBU | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap az olimpiai érmesek listája biatlonban 1924-től 2018-ig.
A sílövészet ősének számító military patrol egyetlen alkalommal, 1924-ben szerepelt a játékok hivatalos programjában (később még 3-szor bemutató sportágként). Hosszú szünetet követően tért vissza a sportág, biatlon néven, 1960-ban. Ekkor még csak egyetlen versenyszámban, férfi egyéniben (20 km) hirdettek győztest. 1968-ban már a férfi váltók (4 × 7,5 km) is olimpiai aranyért küzdhettek, majd 1980-tól sprint- (10 km), 2002-től üldözőversenyeket (12,5 km), 2006-tól pedig tömegrajtos indítású (15 km) versenyeket is rendeztek.
A női biatlon 1992-ben jelent meg az olimpia programjában, ekkor még csupán sprint (7,5 km), egyéni (15 km) és váltó versenyeket rendeztek. Hasonlóan a férfiak mezőnyéhez, 2002-től a női üldözőversenyben (10 km), 2006-tól pedig a női tömegrajtos (12,5 km) indítású viadalokban is olimpiai bajnokot hirdettek. A női váltó versenyeket 1992-ben 3 × 7,5 kilométeren rendezték, 1994 és 2002 között 4 × 7,5 kilométer volt a táv, melyet 2006-tól 4 × 6 kilométerre módosítottak.
Összesített éremtáblázat
(A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A téli olimpiai játékok összesített éremtáblázata biatlonban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Németország (GER) | 19 | 21 | 12 | 52 |
2. | Norvégia (NOR) | 16 | 15 | 10 | 41 |
3. | Szovjetunió (URS) | 9 | 5 | 5 | 19 |
4. | Oroszország (RUS) | 10 | 6 | 8 | 24 |
5. | Franciaország (FRA) | 9 | 5 | 12 | 26 |
6. | Svédország (SWE) | 5 | 3 | 6 | 14 |
7. | Fehéroroszország (BLR) | 4 | 3 | 3 | 10 |
8. | NDK (GDR) | 3 | 4 | 4 | 11 |
9. | Szlovákia (SVK) | 3 | 3 | 1 | 7 |
10. | Egyesített Csapat (EUN) | 2 | 2 | 2 | 6 |
11. | Kanada (CAN) | 2 | 0 | 1 | 3 |
12. | NSZK (FRG) | 1 | 2 | 2 | 5 |
13. | Ukrajna (UKR) | 1 | 1 | 3 | 5 |
14. | Svájc (SUI) | 1 | 1 | 0 | 2 |
15. | Bulgária (BUL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
16. | Finnország (FIN) | 0 | 5 | 2 | 7 |
17. | Csehország (CZE) | 0 | 4 | 3 | 7 |
18. | Ausztria (AUT) | 0 | 3 | 3 | 6 |
19. | Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 5 | 6 |
20. | Szlovénia (SLO) | 0 | 1 | 1 | 2 |
21. | Kazahsztán (KAZ) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Lengyelország (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23. | Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 86 | 87 | 85 | 258 |
Férfiak
Military patrol
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1924, Chamonix | Svájc (SUI) Alfred Aufdenblatten Alphonse Julen Antoine Julen Denis Vaucher | Finnország (FIN) August Eskelinen Heikki Hirvonen Martti Lappalainen Väinö Bremer | Franciaország (FRA) André Vandelle Camille Mandrillon Georges Berthet Maurice Mandrillon |
Egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1960, Squaw Valley | Klas Lestander Svédország (SWE) | Antti Tyrväinen Finnország (FIN) | Alekszandr Privalov Szovjetunió (URS) |
1964, Innsbruck | Vlagyimir Melanyjin Szovjetunió (URS) | Alekszandr Privalov Szovjetunió (URS) | Olav Jordet Norvégia (NOR) |
1968, Grenoble | Magnar Solberg Norvégia (NOR) | Alekszandr Tyihonov Szovjetunió (URS) | Vlagyimir Gundarcev Szovjetunió (URS) |
1972, Szapporo | Magnar Solberg Norvégia (NOR) | Hans-Jörg Knauthe NDK (GDR) | Lars-Göran Arwidson Svédország (SWE) |
1976, Innsbruck | Nyikolaj Kruglov Szovjetunió (URS) | Heikki Ikola Finnország (FIN) | Alekszandr Jelizarov Szovjetunió (URS) |
1980, Lake Placid | Anatolij Aljabjev Szovjetunió (URS) | Frank Ullrich NDK (GDR) | Eberhard Rösch NDK (GDR) |
1984, Szarajevó | Peter Angerer NSZK (FRG) | Frank-Peter Roetsch NDK (GDR) | Eirik Kvalfoss Norvégia (NOR) |
1988, Calgary | Frank-Peter Roetsch NDK (GDR) | Valerij Medvedcev Szovjetunió (URS) | Johann Passler Olaszország (ITA) |
1992, Albertville | Jevgenyij Regykin Egyesített Csapat (EUN) | Mark Kirchner Németország (GER) | Mikael Löfgren Svédország (SWE) |
1994, Lillehammer | Szergej Taraszov Oroszország (RUS) | Frank Luck Németország (GER) | Sven Fischer Németország (GER) |
1998, Nagano | Halvard Hanevold Norvégia (NOR) | Pier Alberto Carrara Olaszország (ITA) | Aljakszej Ajdarav Fehéroroszország (BLR) |
2002, Salt Lake City | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) | Frank Luck Németország (GER) | Viktor Majgurov Oroszország (RUS) |
2006, Torino | Michael Greis Németország (GER) | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) | Halvard Hanevold Norvégia (NOR) |
2010, Vancouver | Emil Hegle Svendsen Norvégia (NOR) | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) | Nem adták ki |
Szjarhej Novikav Fehéroroszország (BLR) | |||
2014, Szocsi | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Erik Lesser Németország (GER) | Jevgenyij Garanyicsev Oroszország (RUS) |
2018, Phjongcshang | Johannes Thingnes Bø Norvégia (NOR) | Jakov Fak Szlovénia (SLO) | Dominik Landertinger Ausztria (AUT) |
2022, Peking |
Sprint
Üldözőverseny
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2002, Salt Lake City | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) | Raphaël Poirée Franciaország (FRA) | Ricco Groß Németország (GER) |
2006, Torino | Vincent Defrasne Franciaország (FRA) | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) | Sven Fischer Németország (GER) |
2010, Vancouver | Björn Ferry Svédország (SWE) | Christoph Sumann Ausztria (AUT) | Vincent Jay Franciaország (FRA) |
2014, Szocsi | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Ondřej Moravec Csehország (CZE) | Jean-Guillaume Béatrix Franciaország (FRA) |
2018, Phjongcshang | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Sebastian Samuelsson Svédország (SWE) | Benedikt Doll Németország (GER) |
2022, Peking |
Tömegrajtos
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2006, Torino | Michael Greis Németország (GER) | Tomasz Sikora Lengyelország (POL) | Ole Einar Bjørndalen Norvégia (NOR) |
2010, Vancouver | Jevgenyij Usztyugov Oroszország (RUS) | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Pavol Hurajt Szlovákia (SVK) |
2014, Szocsi | Emil Hegle Svendsen Norvégia (NOR) | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Ondřej Moravec Csehország (CZE) |
2018, Phjongcshang | Martin Fourcade Franciaország (FRA) | Simon Schempp Németország (GER) | Emil Hegle Svendsen Norvégia (NOR) |
2022, Peking |
Váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1968, Grenoble | Szovjetunió (URS) Alekszandr Tyihonov Nyikolaj Puzanov Viktor Mamatov Vlagyimir Gundarcev | Norvégia (NOR) Ola Wærhaug Olav Jordet Magnar Solberg Jon Istad | Svédország (SWE) Lars-Göran Arwidson Tore Eriksson Olle Petrusson Holmfrid Olsson |
1972, Szapporo | Szovjetunió (URS) Alekszandr Tyihonov Rinnat Szafin Ivan Bjakov Viktor Mamatov | Finnország (FIN) Esko Saira Juhani Suutarinen Heikki Ikola Mauri Röppänen | NDK (GDR) Hansjörg Knauthe Joachim Meischner Dieter Speer Horst Koschka |
1976, Innsbruck | Szovjetunió (URS) Alekszandr Jelizarov Ivan Bjakov Nyikolaj Kruglov Alekszandr Tyihonov | Finnország (FIN) Henrik Flöjt Esko Saira Juhani Suutarinen Heikki Ikola | NDK (GDR) Karl-Heinz Menz Frank Ullrich Manfred Beer Manfred Geyer |
1980, Lake Placid | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Alikin Alekszandr Tyihonov Vlagyimir Barnasov Anatolij Aljabjev | NDK (GDR) Mathias Jung Klaus Siebert Frank Ullrich Eberhard Rösch | NSZK (FRG) Franz Bernreiter Hans Estner Peter Angerer Gerhard Winkler |
1984, Szarajevó | Szovjetunió (URS) Dmitrij Vasziljev Jurij Kaskarov Algimantas Šalna Szergej Buligin | Norvégia (NOR) Odd Lirhus Eirik Kvalfoss Rolf Storsveen Kjell Søbak | NSZK (FRG) Ernst Reiter Walter Pichler Peter Angerer Fritz Fischer |
1988, Calgary | Szovjetunió (URS) Dmitrij Vasziljev Szergej Csepikov Aljakszandr Papov Valerij Medvedcev | NSZK (FRG) Ernst Reiter Stefan Höck Peter Angerer Fritz Fischer | Olaszország (ITA) Werner Kiem Gottlieb Taschler Johann Passler Andreas Zingerle |
1992, Albertville | Németország (GER) Ricco Groß Jens Steinigen Mark Kirchner Fritz Fischer | Egyesített Csapat (EUN) Valerij Medvedcev Aljakszandr Papov Valerij Kirijenko Szergej Csepikov | Svédország (SWE) Ulf Johansson Leif Andersson Tord Wiksten Mikael Löfgren |
1994, Lillehammer | Németország (GER) Ricco Groß Frank Luck Mark Kirchner Sven Fischer | Oroszország (RUS) Valerij Kirijenko Vlagyimir Dracsov Szergej Taraszov Szergej Csepikov | Franciaország (FRA) Thierry Dusserre Patrice Bailly-Salins Lionel Laurent Hervé Flandin |
1998, Nagano | Németország (GER) Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck | Norvégia (NOR) Egil Gjelland Halvard Hanevold Dag Bjørndalen Ole Einar Bjørndalen | Oroszország (RUS) Pavel Muszlimov Vlagyimir Dracsov Szergej Taraszov Viktor Majgurov |
2002, Salt Lake City | Norvégia (NOR) Halvard Hanevold Frode Andresen Egil Gjelland Ole Einar Bjørndalen | Németország (GER) Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck | Franciaország (FRA) Gilles Marguet Vincent Defrasne Julien Robert Raphaël Poirée |
2006, Torino | Németország (GER) Ricco Groß Michael Rösch Sven Fischer Michael Greis | Oroszország (RUS) Ivan Cserezov Szergej Csepikov Pavel Rosztovcev Nyikolaj Kruglov | Franciaország (FRA) Julien Robert Vincent Defrasne Ferréol Cannard Raphaël Poirée |
2010, Vancouver | Norvégia (NOR) Halvard Hanevold Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen Ole Einar Bjørndalen | Ausztria (AUT) Simon Eder Daniel Mesotitsch Dominik Landertinger Christoph Sumann | Oroszország (RUS) Ivan Cserezov Anton Sipulin Makszim Csudov Jevgenyij Usztyugov |
2014, Szocsi | Oroszország (RUS) Dmitrij Malisko Anton Sipulin Jevgenyij Usztyugov Alekszej Volkov | Németország (GER) Erik Lesser Daniel Böhm Arnd Peiffer Simon Schempp | Ausztria (AUT) Christoph Sumann Daniel Mesotitsch Simon Eder Dominik Landertinger |
2018, Phjongcshang | Svédország (SWE) Peppe Femling Jesper Nelin Sebastian Samuelsson Fredrik Lindström | Norvégia (NOR) Lars Helge Birkeland Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | Németország (GER) Erik Lesser Benedikt Doll Arnd Peiffer Simon Schempp |
2022, Peking |
Férfi éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata férfi biatlonban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Norvégia (NOR) | 14 | 10 | 6 | 30 |
2. | Németország (GER) | 9 | 10 | 5 | 24 |
3. | Szovjetunió (URS) | 9 | 5 | 5 | 19 |
4. | Franciaország (FRA) | 6 | 3 | 6 | 15 |
5. | Oroszország (RUS) | 4 | 2 | 5 | 11 |
6. | NDK (GDR) | 3 | 4 | 4 | 11 |
7. | Svédország (SWE) | 3 | 1 | 4 | 8 |
8. | NSZK (FRG) | 1 | 2 | 2 | 5 |
9. | Egyesített Csapat (EUN) | 1 | 1 | 0 | 2 |
10. | Svájc (SUI) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Finnország (FIN) | 0 | 5 | 2 | 7 |
12. | Ausztria (AUT) | 0 | 3 | 3 | 6 |
13. | Csehország (CZE) | 0 | 2 | 2 | 4 |
14. | Olaszország (ITA) | 0 | 1 | 3 | 4 |
15. | Fehéroroszország (BLR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
16. | Lengyelország (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szlovénia (SLO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Horvátország (CRO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Szlovákia (SVK) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 52 | 53 | 51 | 156 |
Nők
Egyéni
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Antje Misersky Németország (GER) | Szvetlana Pecsorszkaja Egyesített Csapat (EUN) | Myriam Bédard Kanada (CAN) |
1994, Lillehammer | Myriam Bédard Kanada (CAN) | Anne Briand Franciaország (FRA) | Uschi Disl Németország (GER) |
1998, Nagano | Ekaterina Dafovszka Bulgária (BUL) | Olena Petrova Ukrajna (UKR) | Uschi Disl Németország (GER) |
2002, Salt Lake City | Andrea Henkel Németország (GER) | Liv Grete Skjelbreid Poirée Norvégia (NOR) | Magdalena Forsberg Svédország (SWE) |
2006, Torino | Szvetlana Ismuratova Oroszország (RUS) | Martina Glagow Németország (GER) | Albina Ahatova Oroszország (RUS) |
2010, Vancouver | Tora Berger Norvégia (NOR) | Jelena Hrusztaljova Kazahsztán (KAZ) | Darja Domracsava Fehéroroszország (BLR) |
2014, Szocsi | Darja Domracsava Fehéroroszország (BLR) | Selina Gasparin Svájc (SUI) | Nadzeja Szkardzina Fehéroroszország (BLR) |
2018, Phjongcshang | Hanna Öberg Svédország (SWE) | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Laura Dahlmeier Németország (GER) |
2022, Peking |
Sprint
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Anfisza Rezcova Egyesített Csapat (EUN) | Antje Misersky Németország (GER) | Jelena Belova Egyesített Csapat (EUN) |
1994, Lillehammer | Myriam Bédard Kanada (CAN) | Szvjatlana Paramihina Fehéroroszország (BLR) | Valentina Cerbe-Neszina Ukrajna (UKR) |
1998, Nagano | Galina Kukleva Oroszország (RUS) | Uschi Disl Németország (GER) | Katrin Apel Németország (GER) |
2002, Salt Lake City | Kati Wilhelm Németország (GER) | Uschi Disl Németország (GER) | Magdalena Forsberg Svédország (SWE) |
2006, Torino | Florence Baverel-Robert Franciaország (FRA) | Anna Carin Olofsson Svédország (SWE) | Lilija Jefremova Ukrajna (UKR) |
2010, Vancouver | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Magdalena Neuner Németország (GER) | Marie Dorin Franciaország (FRA) |
2014, Szocsi | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Olga Viluhina Oroszország (RUS) | Vita Szemerenko Ukrajna (UKR) |
2018, Phjongcshang | Laura Dahlmeier Németország (GER) | Marte Olsbu Norvégia (NOR) | Veronika Vítková Csehország (CZE) |
2022, Peking |
Üldözőverseny
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2002, Salt Lake City | Olga Piljova Oroszország (RUS) | Kati Wilhelm Németország (GER) | Irina Nikulcsina Bulgária (BUL) |
2006, Torino | Kati Wilhelm Németország (GER) | Martina Glagow Németország (GER) | Albina Ahatova Oroszország (RUS) |
2010, Vancouver | Magdalena Neuner Németország (GER) | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Marie-Laure Brunet Franciaország (FRA) |
2014, Szocsi | Darja Domracsava Fehéroroszország (BLR) | Tora Berger Norvégia (NOR) | Teja Gregorin Szlovénia (SLO) |
2018, Phjongcshang | Laura Dahlmeier Németország (GER) | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Anaïs Bescond Franciaország (FRA) |
2022, Peking |
Tömegrajtos
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2006, Torino | Anna Carin Olofsson Svédország (SWE) | Kati Wilhelm Németország (GER) | Uschi Disl Németország (GER) |
2010, Vancouver | Magdalena Neuner Németország (GER) | Olga Zajceva Oroszország (RUS) | Simone Hauswald Németország (GER) |
2014, Szocsi | Darja Domracsava Fehéroroszország (BLR) | Gabriela Soukalová Csehország (CZE) | Tiril Eckhoff Norvégia (NOR) |
2018, Phjongcshang | Anastasiya Kuzmina Szlovákia (SVK) | Darja Domracsava Fehéroroszország (BLR) | Tiril Eckhoff Norvégia (NOR) |
2022, Peking |
Váltó
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
1992, Albertville | Franciaország (FRA) Corinne Niogret Véronique Claudel Anne Briand | Németország (GER) Uschi Disl Antje Misersky Petra Schaaf | Egyesített Csapat (EUN) Jelena Belova Anfisza Rezcova Jelena Melnyikova |
1994, Lillehammer | Oroszország (RUS) Nagyezsda Talanova Natalja Sznityina Luiza Noszkova Anfisza Rezcova | Németország (GER) Uschi Disl Antje Misersky Simone Greiner-Petter-Memm Petra Schaaf | Franciaország (FRA) Corinne Niogret Véronique Claudel Delphyne Heymann Anne Briand |
1998, Nagano | Németország (GER) Uschi Disl Martina Zellner Katrin Apel Petra Behle | Oroszország (RUS) Olga Melnyik Galina Kukleva Albina Ahatova Olga Romaszko | Norvégia (NOR) Ann Elen Skjelbreid Annette Sikveland Gunn Margit Andreassen Liv Grete Skjelbreid |
2002, Salt Lake City | Németország (GER) Katrin Apel Uschi Disl Andrea Henkel Kati Wilhelm | Norvégia (NOR) Ann Elen Skjelbreid Linda Tjørhom Gunn Margit Andreassen Liv Grete Skjelbreid Poirée | Oroszország (RUS) Olga Piljova Galina Kukleva Szvetlana Ismuratova Albina Ahatova |
2006, Torino | Oroszország (RUS) Anna Bogalij-Tyitovec Szvetlana Ismuratova Olga Zajceva Albina Ahatova | Németország (GER) Martina Glagow Andrea Henkel Katrin Apel Kati Wilhelm | Franciaország (FRA) Delphyne Peretto Florence Baverel-Robert Sylvie Becaert Sandrine Bailly |
2010, Vancouver | Oroszország (RUS) Szvetlana Szlepcova Anna Bogalij-Tyitovec Olga Medvedceva Olga Zajceva | Franciaország (FRA) Marie-Laure Brunet Sylvie Becaert Marie Dorin Sandrine Bailly | Németország (GER) Kati Wilhelm Simone Hauswald Martina Beck Andrea Henkel |
2014, Szocsi | Ukrajna (UKR) Vita Szemerenko Julija Dzsima Valentina Szemerenko Olena Pidhrusna | Oroszország (RUS) Jana Romanova Olga Zajceva Jekatyerina Sumilova Olga Viluhina | Norvégia (NOR) Fanny Horn Tiril Eckhoff Ann Kristin Flatland Tora Berger |
2018, Phjongcshang | Fehéroroszország (BLR) Nadzeja Szkardzina Irina Krivko Dzinara Alimbekava Darja Domracsava | Svédország (SWE) Linn Persson Mona Brorsson Anna Magnusson Hanna Öberg | Franciaország (FRA) Anaïs Chevalier Marie Dorin Habert Justine Braisaz Anaïs Bescond |
2022, Peking |
Női éremtáblázat
A téli olimpiai játékok éremtáblázata női biatlonban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Németország (GER) | 10 | 11 | 7 | 28 |
2. | Oroszország (RUS) | 6 | 4 | 3 | 13 |
3. | Fehéroroszország (BLR) | 4 | 2 | 2 | 8 |
4. | Szlovákia (SVK) | 3 | 3 | 0 | 6 |
5. | Franciaország (FRA) | 2 | 2 | 6 | 10 |
6. | Svédország (SWE) | 2 | 2 | 2 | 6 |
7. | Kanada (CAN) | 2 | 0 | 1 | 3 |
8. | Norvégia (NOR) | 1 | 4 | 4 | 9 |
9. | Ukrajna (UKR) | 1 | 1 | 3 | 5 |
10. | Egyesített Csapat (EUN) | 1 | 1 | 2 | 4 |
11. | Bulgária (BUL) | 1 | 0 | 1 | 2 |
12. | Csehország (CZE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
13. | Kazahsztán (KAZ) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Svájc (SUI) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | Szlovénia (SLO) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 33 | 33 | 33 | 99 |
Vegyes
Olimpia | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz |
2014, Szocsi | Norvégia (NOR) Tora Berger Tiril Eckhoff Ole Einar Bjørndalen Emil Hegle Svendsen | Csehország (CZE) Veronika Vítková Gabriela Soukalová Jaroslav Soukup Ondřej Moravec | Olaszország (ITA) Dorothea Wierer Karin Oberhofer Dominik Windisch Lukas Hofer |
2018, Phjongcshang | Franciaország (FRA) Marie Dorin Habert Anaïs Bescond Simon Desthieux Martin Fourcade | Norvégia (NOR) Marte Olsbu Tiril Eckhoff Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | Olaszország (ITA) Lisa Vittozzi Dorothea Wierer Lukas Hofer Dominik Windisch |
2022, Peking |
Összesítés
Top 10
Sportoló | Első | Utolsó | |||||
1. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 1998 | 2014 | 8 | 4 | 1 | 13 |
2. | Ricco Groß (GER) | 1992 | 2006 | 4 | 3 | 1 | 8 |
3. | Sven Fischer (GER) | 1994 | 2006 | 4 | 2 | 2 | 8 |
4. | Alekszandr Tyihonov (URS) | 1968 | 1980 | 4 | 1 | 0 | 5 |
5. | Kati Wilhelm (GER) | 2002 | 2010 | 3 | 3 | 1 | 7 |
6. | Halvard Hanevold (NOR) | 1998 | 2010 | 3 | 2 | 1 | 6 |
7. | Mark Kirchner (GER) | 1992 | 1994 | 3 | 1 | 0 | 4 |
8. | Michael Greis (GER) | 2006 | 2006 | 3 | 0 | 0 | 3 |
9. | Uschi Disl (GER) | 1992 | 2006 | 2 | 4 | 3 | 9 |
10. | Szergej Csepikov (RUS) | 1988 | 2006 | 2 | 3 | 1 | 6 |
Férfiak
Sportoló | Első | Utolsó | |||||
1. | Ole Einar Bjørndalen (NOR) | 1998 | 2014 | 8 | 4 | 1 | 13 |
2. | Ricco Groß (GER) | 1992 | 2006 | 4 | 3 | 1 | 8 |
3. | Sven Fischer (GER) | 1994 | 2006 | 4 | 2 | 2 | 8 |
4. | Alekszandr Tyihonov (URS) | 1968 | 1980 | 4 | 1 | 0 | 5 |
5. | Halvard Hanevold (NOR) | 1998 | 2010 | 3 | 2 | 1 | 6 |
6. | Mark Kirchner (GER) | 1992 | 1994 | 3 | 1 | 0 | 4 |
7. | Michael Greis (GER) | 2006 | 2006 | 3 | 0 | 0 | 3 |
8. | Szergej Csepikov (RUS) | 1988 | 2006 | 2 | 3 | 1 | 6 |
9. | Frank Luck (GER) | 1994 | 2002 | 2 | 3 | 0 | 5 |
10. | Frank-Peter Roetsch (GDR) | 1984 | 1988 | 2 | 1 | 0 | 3 |
10. | Magnar Solberg (NOR) | 1968 | 1972 | 2 | 1 | 0 | 3 |
10. | Emil Hegle Svendsen (NOR) | 2010 | 2010 | 2 | 1 | 0 | 3 |
13. | Anatolij Aljabjev (URS) | 1980 | 1980 | 2 | 0 | 1 | 3 |
14. | Ivan Bjakov (URS) | 1972 | 1976 | 2 | 0 | 0 | 2 |
14. | Nyikolaj Kruglov (URS) | 1976 | 1976 | 2 | 0 | 0 | 2 |
14. | Viktor Mamatov (URS) | 1968 | 1972 | 2 | 0 | 0 | 2 |
14. | Dmitrij Vasziljev (URS) | 1984 | 1988 | 2 | 0 | 0 | 2 |
18. | Valerij Medvedcev (URS) | 1988 | 1992 | 1 | 3 | 0 | 4 |
19. | Peter Angerer (FRG) | 1980 | 1988 | 1 | 2 | 2 | 5 |
20. | Frank Ullrich (GDR) | 1976 | 1980 | 1 | 2 | 1 | 4 |
21. | Szergej Taraszov (RUS) | 1994 | 1998 | 1 | 1 | 2 | 4 |
22. | Frode Andresen (NOR) | 1998 | 2006 | 1 | 1 | 1 | 3 |
22. | Fritz Fischer (GER) | 1984 | 1992 | 1 | 1 | 1 | 3 |
22. | Eirik Kvalfoss (NOR) | 1984 | 1984 | 1 | 1 | 1 | 3 |
25. | Vlagyimir Alikin (URS) | 1980 | 1980 | 1 | 1 | 0 | 2 |
25. | Egil Gjelland (NOR) | 1998 | 2002 | 1 | 1 | 0 | 2 |
25. | Aljakszandr Papov (URS) | 1988 | 1992 | 1 | 1 | 0 | 2 |
25. | Peter Sendel (GER) | 1998 | 2002 | 1 | 1 | 0 | 2 |
29. | Vincent Defrasne (FRA) | 2002 | 2006 | 1 | 0 | 2 | 3 |
30. | Vlagyimir Gundarcev (URS) | 1968 | 1968 | 1 | 0 | 1 | 2 |
30. | Vincent Jay (FRA) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 1 | 2 |
30. | Alekszandr Jelizarov (URS) | 1976 | 1976 | 1 | 0 | 1 | 2 |
30. | Jevgenyij Usztyugov (RUS) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 1 | 2 |
34. | Vlagyimir Barnasov (URS) | 1980 | 1980 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Tarjei Bø (NOR) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Szergej Buligin (URS) | 1984 | 1984 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Björn Ferry (SWE) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Jurij Kaskarov (URS) | 1984 | 1984 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Klas Lestander (SWE) | 1960 | 1960 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Vlagyimir Melanyjin (URS) | 1964 | 1964 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Nyikolaj Puzanov (URS) | 1968 | 1968 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Jevgenyij Regykin (EUN) | 1992 | 1992 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Michael Rösch (GER) | 2006 | 2006 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Rinnat Szafin (URS) | 1972 | 1972 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Algimantas Šalna (URS) | 1984 | 1984 | 1 | 0 | 0 | 1 |
34. | Jens Steinigen (GER) | 1992 | 1992 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nők
Sportoló | Első | Utolsó | |||||
1. | Kati Wilhelm (GER) | 2002 | 2010 | 3 | 3 | 1 | 7 |
2. | Uschi Disl (GER) | 1992 | 2006 | 2 | 4 | 3 | 9 |
3. | Katrin Apel (GER) | 1998 | 2006 | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Andrea Henkel (GER) | 2002 | 2010 | 2 | 1 | 1 | 4 |
5. | Magdalena Neuner (GER) | 2010 | 2010 | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Olga Zajceva (RUS) | 2006 | 2010 | 2 | 1 | 0 | 3 |
7. | Myriam Bédard (CAN) | 1992 | 1994 | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Szvetlana Ismuratova (RUS) | 2002 | 2006 | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Anfisza Rezcova (RUS) | 1992 | 1994 | 2 | 0 | 1 | 3 |
7. | Olga Medvedceva (RUS) | 2002 | 2010 | 2 | 0 | 1 | 3 |
11. | Anna Bogalij-Tyitovec (RUS) | 2006 | 2010 | 2 | 0 | 0 | 2 |
12. | Antje Misersky (GER) | 1992 | 1994 | 1 | 3 | 0 | 4 |
13. | Petra Behle (GER) | 1992 | 1998 | 1 | 2 | 0 | 3 |
14. | Albina Ahatova (RUS) | 1998 | 2006 | 1 | 1 | 3 | 5 |
15. | Galina Kukleva (RUS) | 1998 | 2002 | 1 | 1 | 1 | 3 |
15. | Anne Briand (FRA) | 1992 | 1994 | 1 | 1 | 1 | 3 |
17. | Anastasiya Kuzmina (SVK) | 2010 | 2010 | 1 | 1 | 0 | 2 |
17. | Anna Carin Olofsson (SWE) | 2006 | 2006 | 1 | 1 | 0 | 2 |
19. | Florence Baverel-Robert (FRA) | 2006 | 2006 | 1 | 0 | 1 | 2 |
19. | Véronique Claudel (FRA) | 1992 | 1994 | 1 | 0 | 1 | 2 |
19. | Corinne Niogret (FRA) | 1992 | 1994 | 1 | 0 | 1 | 2 |
22. | Tora Berger (NOR) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Ekaterina Dafovszka (BUL) | 1998 | 1998 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Luiza Noszkova (RUS) | 1994 | 1994 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Szvetlana Szlepcova (RUS) | 2010 | 2010 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Natalja Sznityina (RUS) | 1994 | 1994 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Nagyezsda Talanova (RUS) | 1994 | 1994 | 1 | 0 | 0 | 1 |
22. | Martina Zellner (GER) | 1998 | 1998 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Jegyzetek
Források
- Biathlon (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. január 19.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap