Argentinië op de Olympische Zomerspelen 2024
Argentinië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Argentinië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ARG | ||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Argentino | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Argentinië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Argentinië op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Argentinië zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 0 | 2 | 2 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Handbal Handbal | 14 | 0 | 14 |
Hockey Hockey | 16 | 16 | 32 |
Kanovaren Kanovaren | 1 | 1 | 2 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 1 | 0 | 1 |
Paardensport Paardensport | nog te bepalen | 2 | |
Roeien Roeien | 2 | 2 | 4 |
Rugby Rugby | 12 | 0 | 12 |
Schermen Schermen | 1 | 0 | 1 |
Schietsport Schietsport | 2 | 1 | 3 |
Taekwondo Taekwondo | 1 | 0 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 1 | 0 | 1 |
Tennis Tennis | 1 | 1 | 2 |
Triatlon Triatlon | 0 | 1 | 1 |
Voetbal Voetbal | 18 | 0 | 18 |
Wielersport Wielersport | 2 | 0 | 2 |
Zeilen Zeilen | 3 | 4 | 7 |
Zwemmen Zwemmen | 0 | 1 | 1 |
totaal | 76 | 29 | 107 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Florencia Borelli | marathon | n.v.t. | |||||||
Daiana Ocampo | n.v.t. |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Damián Jajarabilla | individueel |
Handbal
Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mannen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Denemarken | ||||||||
2 | Noorwegen | ||||||||
3 | Hongarije | ||||||||
4 | Frankrijk | ||||||||
5 | Egypte | ||||||||
6 | Argentinië |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 16:00 | Noorwegen | Argentinië | ||||
29 juli 2024 | 21:00 | Argentinië | Hongarije | ||||
31 juli 2024 | 21:00 | Denemarken | Argentinië | ||||
2 augustus 2024 | 11:00 | Argentinië | Frankrijk | ||||
4 augustus 2024 | 11:00 | Egypte | Argentinië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Hockey
Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Argentijnse mannen hockeyploeg Nog te bepalen | Mannen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | België | ||||||||
2 | India | ||||||||
3 | Australië | ||||||||
4 | Nieuw-Zeeland | ||||||||
5 | Argentinië | ||||||||
6 | Ierland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 13:15 | Australië | Argentinië | ||||
29 juli 2024 | 12:45 | India | Argentinië | ||||
30 juli 2024 | 17:00 | Argentinië | Nieuw-Zeeland | ||||
1 augustus 2024 | 13:15 | Argentinië | Ierland | ||||
2 augustus 2024 | 17:30 | België | Argentinië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Argentijnse vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen | Vrouwen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Argentinië | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Verenigde Staten | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 19:45 | Argentinië | Verenigde Staten | ||||
29 juli 2024 | 17:30 | Zuid-Afrika | Argentinië | ||||
31 juli 2024 | 10:00 | Argentinië | Spanje | ||||
1 augustus 2024 | 20:15 | Argentinië | Australië | ||||
3 augustus 2024 | 10:00 | Groot-Brittannië | Argentinië | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 1000 m |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 500 m |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Franco Serrano | moderne vijfkamp |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel |
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Alejandro Colomino Pedro Dickson | lichte dubbel-twee |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Sonia Baluzzo Evelyn Silvestro | lichte dubbel-twee |
Rugby
Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
mannen |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Pascual di Tella | sabel |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
10m luchtgeweer | |||||
skeet |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
10 m luchtgeweer |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Lucas Guzmán | -58 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Santiago Lorenzo | enkelspel |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Facundo Díaz Acosta | enkelspel |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
María Carlé | enkelspel |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Romina Biagioli | Vrouwen |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Het Argentijnse herenvoetbalteam kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen na de overwinning op tweevoudig titelverdiger Brazilië op het CONMEBOL Pre-Olympisch Toernooi van 2024 in Venezuela.[1]
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | mannen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Argentinië | ||||||||
2 | Marokko | ||||||||
3 | Irak | ||||||||
4 | Oekraïne |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
24 juli 2024 | 15:00 | Argentinië | Marokko | ||||
27 juli 2024 | 15:00 | Argentinië | Irak | ||||
30 juli 2024 | 17:00 | Oekraïne | Argentinië | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
BMX
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
race (mannen) |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Eduardo Sepúlveda | wegwedstrijd |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
ILCA 7 | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete(s) | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Formula Kite | n.v.t. | ||||||||||||||||||||||||||
IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
nacra 17 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Macarena Ceballos | 100 m schoolslag |
Bronnen en noten
|