Wereldkampioenschappen langlaufen 2011
WK langlaufen 2011 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Oslo | ||||||
Jaar | 2011 | ||||||
Data | 24 februari t/m 6 maart | ||||||
Sport | Langlaufen | ||||||
Organisator | FIS | ||||||
Evenementen | 12 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen langlaufen 2011 werden van 24 februari tot en met 6 maart 2011 gehouden in Oslo.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
23 februari | 12:00 | 10 km klassiek (Q) | 5 km klassiek (Q) |
24 februari | 15:00 | Sprint (vrije stijl) | Sprint (vrije stijl) |
26 februari | 11:30 | 15 km achtervolging | |
27 februari | 12:00 | 30 km achtervolging | |
28 februari | 13:00 | 10 km (klassiek) | |
1 maart | 13:00 | 15 km (klassiek) | |
2 maart | 14:15 | Teamsprint (klassiek) | Teamsprint (klassiek) |
3 maart | 14:00 | 4×5 km estafette | |
4 maart | 12:45 | 4×10 km estafette | |
5 maart | 12:00 | 30 km (vrije stijl) | |
6 maart | 13:00 | 50 km (vrije stijl) |
Uitslagen
Sprint
Mannen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Marcus Hellner | SWE | 2.57,4 |
2 | Petter Northug | NOR | + 0,6 |
3 | Emil Jönsson | SWE | + 1,1 |
4 | Ola Vigen Hattestad | NOR | + 2,4 |
5 | Jesper Modin | SWE | + 3,0 |
6 | Peeter Kummel | EST | + 4,0 |
Halvefinalisten | |||
7 | Alex Harvey | CAN | |
8 | Nikolaj Morilov | RUS | |
9 | Dario Cologna | SUI | |
10 | Andrew Newell | USA | |
11 | Martin Jäger | SUI | |
12 | Federico Pellegrino | ITA |
Vrouwen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Marit Bjørgen | NOR | 3.03,9 |
2 | Arianna Follis | ITA | + 0,2 |
3 | Petra Majdič | SLO | + 0,5 |
4 | Vesna Fabjan | SLO | + 0,5 |
5 | Justyna Kowalczyk | POL | + 1,8 |
6 | Alena Prochazková | SVK | + 11,5 |
Halvefinalisten | |||
7 | Laure Barthélémy | FRA | |
8 | Charlotte Kalla | SWE | |
9 | Astrid Jacobsen | NOR | |
10 | Hanna Brodin | SWE | |
11 | Hanna Falk | SWE | |
12 | Ida Ingemarsdotter | SWE |
Intervalstart
Mannen 15 km (klassiek) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Matti Heikkinen | FIN | 38.14,7 |
2 | Eldar Rønning | NOR | + 13,3 |
3 | Martin Johnsrud Sundby | NOR | + 31,9 |
4 | Stanislav Volzjentsev | RUS | + 36,6 |
5 | Sami Jauhojärvi | FIN | + 44,2 |
6 | Maurice Manificat | FRA | + 48,8 |
7 | Lukáš Bauer | CZE | + 55,0 |
8 | Ville Nousiainen | FIN | + 56,3 |
9 | Tobias Angerer | GER | + 1.10,1 |
10 | Maksim Vylegsjanin | RUS | + 1.11,0 |
Vrouwen 10 km (klassiek) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Marit Bjørgen | NOR | 27.39,3 |
2 | Justyna Kowalczyk | POL | + 4,1 |
3 | Aino-Kaisa Saarinen | FIN | + 9,7 |
4 | Therese Johaug | NOR | + 23,7 |
5 | Krista Lähteenmäki | FIN | + 23,9 |
6 | Pirjo Muranen | FIN | + 26,8 |
7 | Marianna Longa | ITA | + 28,9 |
8 | Kerttu Niskanen | FIN | + 49,7 |
9 | Vibeke Skofterud | NOR | + 1.00,9 |
10 | Kristin Størmer Steira | NOR | + 1.03,6 |
Achtervolging
30 km mannen (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Petter Northug | NOR | 1:14.10,4 |
2 | Maksim Vylegsjanin | RUS | + 0,7 |
3 | Ilja Tsjernoesov | RUS | + 1,2 |
4 | Sergej Dolidovitsj | BLR | + 2,6 |
5 | Martin Johnsrud Sundby | NOR | + 3,1 |
6 | Marcus Hellner | SWE | + 3,1 |
7 | Roland Clara | ITA | + 5,4 |
8 | Tobias Angerer | GER | + 6,5 |
9 | Devon Kershaw | CAN | + 6,5 |
10 | Giorgio Di Centa | ITA | + 9,4 |
15 km vrouwen (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Marit Bjørgen | NOR | 38.08,6 |
2 | Justyna Kowalczyk | POL | + 7,5 |
3 | Therese Johaug | NOR | + 8,8 |
4 | Charlotte Kalla | SWE | + 53,9 |
5 | Marianna Longa | ITA | + 1.08,4 |
6 | Maria Rydqvist | SWE | + 1.08,8 |
7 | Nicole Fessel | GER | + 1.08,8 |
8 | Aino-Kaisa Saarinen | FIN | + 1.11,3 |
9 | Kristin Størmer Steira | NOR | + 1.16,0 |
10 | Anna Haag | SWE | + 1.38,2 |
Massastart
50 km mannen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Petter Northug | NOR | 2:08.09,0 |
2 | Maksim Vylegsjanin | RUS | + 1,7 |
3 | Tord Asle Gjerdalen | NOR | + 6,3 |
4 | Sjur Røthe | NOR | + 8,0 |
5 | Alex Harvey | CAN | + 8,2 |
6 | Tobias Angerer | GER | + 8,2 |
7 | Daniel Richardsson | SWE | + 8,5 |
8 | Juha Lallukka | FIN | + 10,4 |
9 | Giorgio Di Centa | ITA | + 24,9 |
10 | Sergej Dolidovitsj | BLR | + 26,9 |
30 km vrouwen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Therese Johaug | NOR | 1:23.45,1 |
2 | Marit Bjørgen | NOR | + 44,0 |
3 | Justyna Kowalczyk | POL | + 1.34,0 |
4 | Charlotte Kalla | SWE | + 2.05,5 |
5 | Kristin Størmer Steira | NOR | + 2.20,8 |
6 | Vibeke Skofterud | NOR | + 2.36,4 |
7 | Nicole Fessel | GER | + 3.03,9 |
8 | Marianna Longa | ITA | + 3.09,8 |
9 | Antonella Confortola Wyatt | ITA | + 3.10,2 |
10 | Anna Haag | SWE | + 3.11,4 |
Teamsprint
Mannen (klassiek) | |||
---|---|---|---|
# | Namen | Land | Tijd |
1 | Devon Kershaw Alex Harvey | CAN | 19.10,0 |
2 | Petter Northug Ola Vigen Hattestad | NOR | + 0,2 |
3 | Aleksandr Panzjinski Nikita Krjoekov | RUS | + 0,5 |
4 | Jens Filbrich Tim Tscharnke | GER | + 0,9 |
5 | Sami Jauhojärvi Ville Nousiainen | FIN | + 1,1 |
6 | Denis Volotka Aleksej Poltoranin | KAZ | + 11,5 |
7 | Jesper Modin Emil Jönsson | SWE | + 12,0 |
8 | Jean-Marc Gaillard Cyril Miranda | FRA | + 22,4 |
9 | Renato Pasini Loris Frasnelli | ITA | + 29,1 |
10 | Torin Koos Andrew Newell | USA | + 51,6 |
Vrouwen (klassiek) | |||
---|---|---|---|
# | Namen | Land | Tijd |
1 | Ida Ingemarsdotter Charlotte Kalla | SWE | 19.25,0 |
2 | Aino-Kaisa Saarinen Krista Lähteenmäki | FIN | + 3,3 |
3 | Maiken Caspersen Falla Astrid Jacobsen | NOR | + 4,1 |
4 | Arianna Follis Marianna Longa | ITA | + 15,1 |
5 | Katja Visnar Petra Majdič | SLO | + 18,5 |
6 | Perianne Jones Daria Gaiazova | CAN | + 46,9 |
7 | Stefanie Böhler Nicole Fessel | GER | + 47,8 |
8 | Masako Ishida Madoka Natsumi | JPN | + 54,1 |
9 | Sadie Bjornsen Kikkan Randall | USA | + 56,5 |
10 | Anastasia Dotsenko Joelia Ivanova | RUS | + 58,3 |
Estafette
Mannen 4×10 km (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Namen | Land | Tijd |
1 | Martin Johnsrud Sundby Eldar Rønning Tord Asle Gjerdalen Petter Northug | NOR | 1:40.10,2 |
2 | Daniel Richardsson Johan Olsson Anders Södergren Marcus Hellner | SWE | + 1,3 |
3 | Jens Filbrich Axel Teichmann Franz Göring Tobias Angerer | GER | + 5,7 |
4 | Ville Nousiainen Sami Jauhojärvi Juha Lallukka Matti Heikkinen | FIN | + 15,0 |
5 | Valerio Checchi Giorgio Di Centa Roland Clara Pietro Piller Cottrer | ITA | + 31,3 |
6 | Kouhei Shimizu Keishin Yoshida Masaya Kimura Nobu Naruse | JPN | + 1.39,2 |
7 | Maksim Vylegsjanin Stanislav Volzjentsev Aleksandr Legkov Ilja Tsjernoesov | RUS | + 2.36,1 |
8 | Martin Jakš Lukáš Bauer Jiří Magál Martin Koukal | CZE | + 2.58,0 |
9 | Toni Livers Dario Cologna Remo Fischer Curdin Perl | SUI | + 3.10,7 |
10 | Jaak Mae Algo Kärp Karel Tammjärv Aivar Rehemaa | EST | + 3.11,1 |
Vrouwen 4×5 km (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Namen | Land | Tijd |
1 | Vibeke Skofterud Therese Johaug Kristin Størmer Steira Marit Bjørgen | NOR | 53.30,0 |
2 | Ida Ingemarsdotter Anna Haag Britta Johansson Norgren Charlotte Kalla | SWE | + 36,1 |
3 | Pirjo Muranen Aino-Kaisa Saarinen Riitta-Liisa Roponen Krista Lähteenmäki | FIN | + 59,8 |
4 | Marianna Longa Antonella Confortola Wyatt Silvia Rupil Arianna Follis | ITA | + 1.26,1 |
5 | Stefanie Böhler Katrin Zeller Evi Sachenbacher-Stehle Nicole Fessel | GER | + 1.41,8 |
6 | Valentina Novikova Alja Iksanova Joelia Tsjekaleva Olga Michailova | RUS | + 2.15,4 |
7 | Anja Eržen Petra Majdič Vesna Fabjan Barbara Jezeršek | SLO | + 2.23,0 |
8 | Ewelina Marcisz Justyna Kowalczyk Paulina Maciuszek Agnieszka Szymańczak | POL | + 2.49,2 |
9 | Kikkan Randall Holly Brooks Elizabeth Stephen Jessica Diggins | USA | + 2.54,7 |
10 | Madoka Natsumi Masako Ishida Yuki Kobayashi Michito Kashiwabara | JPN | + 2.55,8 |
Medailleklassement
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 8 | 4 | 4 | 16 |
2 | Zweden | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Finland | 1 | 1 | 2 | 4 |
4 | Canada | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Rusland | 0 | 2 | 2 | 4 |
6 | Polen | 0 | 2 | 1 | 3 |
7 | Italië | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Duitsland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Slovenië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 12 | 12 | 12 | 36 |
Externe links
- (en) Officiële website
- (en) Uitslagen