Fekting under Sommer-OL 1984
Fekting under Sommer-OL 1984. Fekting var med på OL-programmet for 20. gang 1984 i Los Angeles. Det ble konkurrert om åtte olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og en individuell og en lagkonkurranse for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.
Medaljer
Fekting under Sommer-OL 1984 – Los Angeles | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Italia (ITA) | 3 | 1 | 3 | 7 |
2. | Vest-Tyskland (FRG) | 2 | 3 | 0 | 5 |
3. | Frankrike (FRA) | 2 | 2 | 3 | 7 |
4. | Kina (CHN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Romania (ROU) | 0 | 1 | 1 | 2 |
6. | Sverige (SWE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
USA (USA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Totalt | 8 | 8 | 8 | 24 |
Herrer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Mauro Numa | ITA |
2. | Matthias Behr | FRG |
3. | Stefano Cerioni | ITA |
4. | Frédéric Pietruszka | FRA |
5. | Andrea Borella | ITA |
6. | Mathias Gey | FRG |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Mauro Numa Andrea Borella Stefano Cerioni Angelo Scuri Andrea Cipressa | ITA |
2. | Matthias Behr Mathias Gey Harald Hein Frank Beck Klaus Reichert | FRG |
3. | Philippe Omnès Patrick Groc Frédéric Pietruszka Pascal Jolyot Marc Cerboni | FRA |
4. | Joachim Wendt Dieter Kotlowski Georg Somloi Robert Blaschka Georg Loisel | AUT |
5. | Michael Marx Gregory Massialas Peter Lewison Mark Smith Michael McCahey | USA |
6. | William Gosbee Pierre Harper Nicholas Bell Robert Bruniges Graham Paul | GBR |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Philippe Boisse | FRA |
2. | Björne Väggö | SWE |
3. | Philippe Riboud | FRA |
4. | Stefano Bellone | ITA |
5. | Michel Poffet | SUI |
6. | Elmar Borrmann | FRG |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Elmar Borrmann Volker Fischer Gerhard Heer Rafael Nickel Alexander Pusch | FRG |
2. | Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse | FRA |
3. | Stefano Bellone Sandro Cuomo Cosimo Ferro Roberto Manzi Angelo Mazzoni | ITA |
4. | Jacques Cardyn Jean-Marc Chouinard Alain Côté Michel Dessureault Daniel Perreault | CAN |
5. | Jerri Bergström Greger Forslöw Kent Hjerpe Jonas Rosén Björne Väggö | SWE |
6. | Cui Yining Pang Jin Zhao Lizhong Zong Xiangqing | CHN |
Sabel
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Jean-François Lamour | FRA |
2. | Marco Marin | ITA |
3. | Peter Westbrook | USA |
4. | Hervé Granger-Veyron | FRA |
5. | Pierre Guichot | FRA |
6. | Marin Mustaţă | Romania |
Sabel lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Marco Marin Gianfranco Dalla Barba Giovanni Scalzo Ferdinando Meglio Angelo Arcidiacono | ITA |
2. | Jean-François Lamour Pierre Guichot Hervé Granger-Veyron Philippe Delrieu Franck Ducheix | FRA |
3. | Marin Mustaţă Ioan Pop Alexandru Chiculiţă Corneliu Marin Vilmos Szabo | Romania |
4. | Dieter Schneider Jürgen Nolte Freddy Scholz Jörg Stratmann Jörg Volkmann | FRG |
5. | Wang Ruiji Chen Jinchu Yang Shisheng Liu Guozhen Liu Yunhong | CHN |
6. | Peter Westbrook Steve Mormando Phillip Reilly Joel Glucksman Michael Lofton | USA |
Damer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Luan Jujie | CHN |
2. | Cornelia Hanisch | FRG |
3. | Dorina Vaccaroni | ITA |
4. | Elisabeta Guzganu | Romania |
5. | Veronique Brouquier | FRA |
6. | Laurence Modaine | FRA |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Ute Wessel Christiane Weber Cornelia Hanisch Sabine Bischoff Zita Funkenhauser | FRG |
2. | Aurora Dan Monika Weber-Kosztó Rozália Oros Marcela Zsák Elisabeta Guzganu | Romania |
3. | Laurence Modainé Pascale Trinquet-Hachin Brigitte Gaudin Véronique Brouquier Anne Meygret | FRA |
4. | Dorina Vaccaroni Clara Mochi Margherita Zalaffi Lucia Traversa Carola Cicconetti | ITA |
5. | Luan Jujie Zhu Qingyuan Li Huahua Wu Qiuhua Zhu Minzhu | CHN |
6. | Vincenta Bradford Sharon Monplaisir Susan Badders Debra Waples Jana Angelakis | USA |
Eksterne lenker
- Resultater og profilside Arkivert 28. februar 2009 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
Autoritetsdata