Junior-NM i friidrett 2019
Junior-NM i friidrett 2019 ble arrangert fra 23. til 25. august 2019, på Prestfoss Idrettspark i Sigdal. Arrangør var Sigdal friidrettsklubb.[1]
Resultater
Menn U23
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,5 m/s | Mathias Hove Johansen 10,64 | Sondre Faugstad Amundsen 10,71 | Håvard Becker 10,93 |
200 m Vind: -0,8 m/s | Mathias Hove Johansen 21,50 | Sondre Faugstad Amundsen 21,88 | Daniel Alejandro Johnsen 21,91 |
400 m | Lars Gausemel Stølen 48,93 | Didrik Hexeberg Warlo 49,01 | Jonathan Adrian Tambago Jacobsen 49,62 |
800 m | Didrik Hexeberg Warlo 1:54,53 | Henrik Hanssen 1:55,75 | Fredrik Sandvik 1:57,31 |
1500 m | Didrik Hexeberg Warlo 3:53,84 | Fredrik Sandvik 3:54,17 | Thomas Jefferson Byrkjeland 3:54,20 |
5000 m | Marius Garmann Sørli 14:50,50 | Oliver Andersen Vedvik 14:51,19 | Petter Johansen 14:55,05 |
3000 m hinder | Fredrik Sandvik 9:06,83 | Marius Garmann Sørli 9:09,16 | Ola Martin Torgrimssønn Gåsvær 9:23,44 |
5000 meter kappgang | Ingen deltakere | ||
110 meter hekk Vind: -0,3 m/s | Håvard Becker 15,22 | Kun én deltaker | |
400 meter hekk | Håvard Becker 56,06 | Christian Steen Orbekk 58,87 | Øystein Steinsvik Evjen 1:02,26 |
Høydehopp | Erik Lønskog 1,85 m | Kun én deltaker | |
Stavsprang | Ingen deltakere | ||
Lengdehopp | Sindre Olsvik 6,56 m (-1,7 m/s) | Marius Kristoffer Tronslien 6,30 m (+0,0 m/s) | Erik Lønskog 6,00 m (+0,7 m/s) |
Tresteg | Marius Kristoffer Tronslien 14,48 m (+1,1 m/s) | Kun én deltaker | |
Kulestøt | Marcus Thomsen 20,59 m | Torkel Andreassen Bjørbæk 13,07 m | Toralv Opsal 12,81 m |
Diskos | Erik Johannes Rosvold 45,96 m | Torkel Andreassen Bjørbæk 44,21 m | Toralv Opsal 40,39 m |
Sleggekast | Herman Velle Aurdal 49,04 m | Erik Johannes Rosvold 36,65 m | Kun to deltakere |
Spydkast | Kasper Sagen 74,23 m | Myron Weinberg 69,77 m | Donavan Miloss 54,09 m |
1000 meter stafett | Tyrving IL: Erik Lønskog Iver Lars Håvard Koppen Didrik Hexeberg Warlo Lars Gausemel Stølen 1:57,98 | Sandnes IL: Soban Mortaza Inayat Fredrik Selliken Tomasz Siemieniuch Jonas Berggård Skåden 2:00,17 | Kun to lag deltok |
Kvinner U23
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 m Vind: +2,4 m/s | Linn Oppegaard 11,86 | Alice Ulla Berg 12,29 | Emma Natalie Hagen Dhir 12,60 |
200 m Vind: -0,3 m/s | Linn Oppegaard 24,29 | Thale Leirfall Bremset 25,12 | Alice Ulla Berg 25,59 |
400 m | Linn Oppegaard 55,50 | June Sæbøe Tveit 56,86 | Solveig Cristina Hernandez Vråle 57,35 |
800 m | Synnøve Antonsen Torp 2:13,84 | Solveig Hernandez Vråle 2:16,09 | Kun to deltakere |
1500 m | Kristine Lande Dommersnes 4:30,89 | Malin Edland 4:38,00 | Synnøve Antonsen Torp 4:43,01 |
3000 m | Kristine Lande Dommersnes 9:51,19 | Hilde Brennskag 10:41,51 | Kun to deltakere |
3000 m hinder | Sara Aarsvoll Svarstad 10:52,70 | Kun én deltaker | |
3000 m kappgang | Ingen deltakere | ||
100 meter hekk Vind: 0,0 m/s | Magdeli Støten 14,15 | Kristi Strømmen Kjerpeset 14,75 | Telma Eid 15,37 |
400 meter hekk | Solveig Cristina Hernandez Vråle 1:01,06 | Kun én deltaker | |
Høydehopp | Thea Leirfall Bremset 1,69 m | Telma Eid 1,63 m | Tonje Nedberg 1,60 m |
Stavsprang | Tiril Malm Sunde 3,50 m | Karoline Weea Johansen 3,10 m | Kun to deltakere |
Lengdehopp | Thale Leirfall Bremset 6,00 m (+0,7 m/s) | Malene Kollberg 5,74 m (+1,2 m/s) | Thea Leirfall Bremset 5,55 m (+1,4 m/s) |
Tresteg | Mari Sellevåg Aarø 12,29 m (+1,0 m/s) | Julie Marie Bressand 11,50 m (+1,0 m/s) | Telma Eid 11,15 m (+0,0 m/s) |
Kulestøt | Kristina Thunem 11,87 m | Mali Ingeborg Vollan Marstad 11,72 m | Helene Olsen Austnes 10,75 m |
Diskos | Vilde Indseth Holten 44,81 m | Berit Stunes Isene 41,46 m | Mali Ingeborg Vollan Marstad 35,45 m |
Sleggekast | Vilde Indseth Holten 48,38 m | Kristina Thunem 46,48 m | Karoline Weea Johansen 40,58 m |
Spydkast | Mali Ingeborg Vollan Marstad 48,01 m | Andrine Hjellen Haugland 43,80 m | Linnea Greiff 37,80 m |
1000 meter stafett | Norna-Salhus IL: Andrea Thorsheim Mari Sellevåg Aarø Martine Hjørnevik June Sæbøe Tveit 2:16,95 | Dimna IL: Kornelia Roppen Anna Garnes Kleven Caroline Amalie Sætre Alice Ulla Berg 2:19,53 | Kun to lag deltok |
Menn U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,6 m/s | Filip Bøe 10,70 | Tomasz Siemieniuch 10,94 | Jonas Berggård Skåden 11,06 |
200 m Vind: -0,7 m/s | Andreas Haara Bakketun 21,63 | Filip Bøe 21,86 | Jacob Vaula 22,17 |
400 m | Andreas Haara Bakketun 49,03 | Leon Samuel Douglas Mjaaland 49,38 | Andreas Ofstad Kulseng 50,15 |
800 m | Sigurd Tveit 1:51,73 | Luca Thompson 1:51,94 | Tobias Grønstad 1:53,30 |
1500 m | Tobias Grønstad 3:56,56 | Moa Abounnachat Bollerød 3:56,83 | Andreas Vangsnes 3:57,40 |
5000 m | Jonatan Andersen Vedvik 14:49,52 | Martin Kirkeberg Mørk 14:54,90 | Trym Halvard Sagstuen Tønnesen 14:57,10 |
3000 m hinder | Lars Agnar Hjelmeset 9:31,28 | André Seliussen 11:06,04 | Kun to deltakere |
3000 meter kappgang | Andreas Pedersen Døske 13:52,94 | Benjamin Bjørnstad 14:16,23 | Sindre Swan Moland 14:58,61 |
110 meter hekk Vind: -1,0 m/s | Markus Rooth 14,44 | Sander Aae Skotheim 14,84 | Sondre Mjølkarlid 14,87 |
400 meter hekk | Andreas Haara Bakketun 53,44 | Andreas Joseph Dixon 54,36 | Herman Ellingsen 57,40 |
Høydehopp | Vetle Raa Ellingsen 2,08 m | Sander Aae Skotheim 1,97 m | Henrik Flåtnes 1,90 m |
Stavsprang | Christian Vik Pettersen 4,60 m | Fabian August Furnes Warpe 4,60 m | Markus Rooth 4,50 m |
Lengdehopp | Henrik Flåtnes 7,35 m (+1,5 m/s) | Gjert Høie Sjursen 6,83 m (+0,0 m/s) | Sander Aae Skotheim 6,82 m (+0,0 m/s) |
Tresteg | Viljar Helgestad Gjerde 14,55 m (-0,2 m/s) | Carl Erik Hjellestad Landsvik 14,08 m (+1,6 m/s) | Per Ellef Ryen Aalerud 13,34 m (+0,0 m/s) |
Kulestøt | Steffen Melheim 15,37 m | Aanund Olavson Tveitå 15,05 m | Mathias Andreas Reksten Dale 14,58 m |
Diskos | Fabian Weinberg 55,32 m | Steffen Melheim 54,33 m | Erlend Bergfjord Næss 46,63 m |
Sleggekast | Håkon Eik Litland 65,70 m | Arne Osnes Devik 61,31 m | Kristen Brosvik 59,76 m |
Spydkast | Elias Hovden Nilsen 62,72 m | Iver Saunes Moldskred 60,50 m | Marcus Henriksen 59,47 m |
1000 meter stafett | Moelven IL: Andreas Grimerud Lavrants Kongssund Magnus Bentdal Ingvaldsen Håvard Bentdal Ingvaldsen 2:02,47 | IL i BUL: Theodor Fremstad-Waldron Gustav Haavel Skarpen Moe Simen Seeberg-Rommetveit Tobias Grønstad 2:03,58 | IF Hellas: Scott Ygård Kristoffer Andre Ødegård Mertinat William Aleksander Kollberg Daniel Hermansen 2:09,18 |
Kvinner U20
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
100 meter Vind: +1,5 m/s | Henriette Jæger 11,76 | Elin Serine Vik Johannessen 12,00 | Martine Hjørnevik 12,17 |
200 m Vind: -0,8 m/s | Henriette Jæger 24,22 | Elin Serine Vik Johannessen 24,99 | Kaitesi Auma Ertzgaard 25,08 |
400 m | Agnes Elisabeth Morud 58,00 | Ingrid Pernille Rismark 58,23 | Eilén Brenne 58,41 |
800 m | Eilén Brenne 2:09,16 | Anne Hjorth Arntsen 2:11,38 | Hanna Hagevik Bakke 2:11,63 |
1500 m | Ina Halle Haugen 4:33,03 | Mari Roligheten Ruud 4:33,18 | Christine Næss 4:34,42 |
3000 m | Ina Halle Haugen 9:45,95 | Maren Halle Haugen 9:47,98 | Julie Hammer 9:52,09 |
3000 m hinder | Ingen deltakere | ||
3000 meter kappgang | Maren Karlsen Bekkestad 14:43,69 | Siri Gamst Glittenberg 15:33,99 | Marie Teige Grov 16:40,07 |
100 meter hekk Vind: -0,9 m/s | Martine Hjørnevik 13,74 | Andrea Rooth 13,92 | Lovise Skarbøvik Andresen 14,59 |
400 meter hekk | Andrea Rooth 1:01,19 | Summer Thalya Steinsrud 1:03,06 | Marin Stray Gautadottir 1:04,82 |
Høydehopp | Hedvig Kallåk 1,69 m | Mia Guldteig Lien 1,69 m | Marie Brekke 1,66 m |
Stavsprang | Agnes Elisabeth Morud 3,50 | Hedda Marie Kjølberg Hauge 3,50 m | Synne Marie Engebretsen 3,30 m |
Lengdehopp | Mia Guldteig Lien 6,11 m (+2,1 m/s) | Henriette Jæger 6,10 m (+2,8 m/s) | Lisa Wilker 5,85 m (+1,0 m/s) |
Tresteg | Karoline Jæger 11,85 m (+0,0 m/s) | Rachel Ombeni 11,75 m (+0,0 m/s) | Hedda Kronstrand Kvalvåg 11,61 m (-0,1 m/s) |
Kulestøt | Elisabeth Thon Rosvold 13,38 m | Lotta Flatum Fallingen 12,83 m | Birthe Franck-Petersen 12,21 m |
Diskos | Elisabeth Thon Rosvold 47,40 m | Lotta Flatum Fallingen 46,68 m | Oda Marie Myklebust 36,74 m |
Sleggekast | Helle Henriksen Hvidsten 55,90 m | Oda Marie Myklebust 55,11 m | Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen 46,55 m |
Spydkast | Vibeke Engen 45,09 m | Vår Eik Litland 42,60 m | Tuva Mathilde Jacobsen 42,09 m |
1000 meter stafett | IK Tjalve: Kajsa Rooth Vilde Marstein Line Maltun Helland Kaitesi Auma Ertzgaard 2:16,04 | Ranheim IL: Nora Aune Mia Guldteig Lien Agnes Elisabeth Morud Ella Njaastad Skjesol 2:16,31 | Tyrving IL: Hedvig Kallåk Anastasia Charlotte Schnell Miranda Lauvstad Lea Mathilde Trong-Johansen 2:19,67 |
Se også
Referanser
- ^ NM Sigdal 2019, besøkt 26. august 2019.
Kilder
- AndRo Data - Junior-NM 2019
Autoritetsdata