NM i svømming kortbane 1986
NM i svømming kortbane 1986 ble arrangert i Stavanger 31. januar - 2. februar 1986.
Menn
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torgeir Ekkje | Oslo IL | 23,62 |
02 | Viktor Aanesen | Haugesund SK | 23,95 |
03 | Jørgen Berg | Haldens SK | 24,21 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torgeir Ekkje | Oslo IL | 51,40 |
02 | John Yngvar Syvertsen | Varodd SK | 52,10 |
03 | Oddvar Sandvin | Oslo IL | 52,20 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Torgeir Ekkje | Oslo IL | 1.52,29 |
02 | Knut Arne Landbø | Asker SK | 1.52,32 |
03 | Oddvar Sandvin | Oslo IL | 1.52,72 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Arne Landbø | Asker SK | 3.57,37 |
02 | Bjørn Warland | Bergens SLK | 3.59,31 |
03 | Per Ove Staveland | Haugesund SK | 4.00,41 |
1500 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Arne Landbø | Asker SK | 15.45,07 |
02 | Bjørn Warland | Bergens SLK | 15.45,11 |
03 | Torgeir Ekkje | Oslo IL | 15.55,22 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sturla Vestly | Fauske SK | 57,87 |
02 | Petter Ulvestad | Molde SLK | 58,46 |
03 | John Heddeland | Varodd SK | 1.00,73 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sturla Vestly | Fauske SK | 2.08,71 |
02 | John Yngvar Syvertsen | Varodd SK | 2.10,63 |
03 | Sigmund Monsen | Vadsø SK | 2.12,00 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jan-Erick Olsen | Oslo IL | 1.05,23 |
02 | Finn Borchgrevink | Larvik SK | 1.05,82 |
03 | Bjørnar Burdahl | IL Høyang | 1.06,42 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jan-Erick Olsen | Oslo IL | 2.19,35 |
02 | Alexander Sæther | Hamar IL | 2.22,57 |
03 | Finn Borchgrevink | Larvik SK | 2.25,57 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Haakon Schram Stokke | Asker SK | 56,00 |
02 | Per Christian Solberg | Larvik SK | 56,25 |
03 | Oddvar Sandvin | Oslo IL | 57,65 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Per Christian Solberg | Larvik SK | 2.05,45 |
02 | Oddvar Sandvin | Oslo IL | 2.06,21 |
03 | Roger Enersen | Fauske SK | 2.07,34 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sturla Vestly | Fauske SK | 2.07,64 |
02 | John Yngvar Syvertsen | Varodd SK | 2.09,98 |
03 | Jarl Inge Melberg | Haldens SK | 2.10,92 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bengt Staveland | Haugesund SK | 4.33,09 |
02 | Darek Paczuski | Fauske SK | 4.34,97 |
03 | Jan-Erick Olsen | Oslo IL | 4.34,98 |
4 x 100 meter fri
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Oslo IL | 3.28,94 |
02 | Haugesund SK | 3.32,04 |
03 | Stavanger SC | 3.33,45 |
4 x 200 meter fri
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Oslo IL | 7.37,67 |
02 | Fauske SK | 7.47,00 |
03 | Bergens SLK | 7.47,36 |
4 x 100 meter medley
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Oslo IL | 3.57,36 |
02 | Haugesund SK | 3.58,35 |
03 | Asker SK | 3.58,70 |
Kvinner
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Merete Fuglem | Oslo IL | 27,23 |
02 | Jeanett Aasland Vikse | Sandnes SLK | 27,24 |
03 | Vilde S. Henriksen | Torungen SK | 28,07 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 57,86 |
02 | Merete Fuglem | Oslo IL | 58,23 |
03 | Irene Dalby | Hamar IL | 58,65 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Dalby | Hamar IL | 2.02,01 |
02 | Merete Fuglem | Oslo IL | 2.04,41 |
03 | Linn Christine Madsen | Bergens SLK | 2.06,72 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Dalby | Hamar IL | 4.17,27 |
02 | Sissel Anderssen | Torungen SK | 4.17,55 |
03 | Linn Christine Madsen | Bergens SLK | 4.21,72 |
800 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Irene Dalby | Hamar IL | 8.46,46 |
02 | Sissel Anderssen | Torungen SK | 8.54,73 |
03 | Linn Christine Madsen | Bergens SLK | 8.58,89 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 1.06,68 |
02 | Lise Lotte Nylund | Fauske SK | 1.07,02 |
03 | Pia Naustdal Nielsen | Torungen SK | 1.07,85 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 2.20,61 |
02 | Pia Naustdal Nielsen | Torungen SK | 2.23,12 |
03 | Lise Lotte Nylund | Fauske SK | 2.23,17 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anne Eldegard | Oslo IL | 1.14,62 |
02 | Rita Jostad | Stavanger SC | 1.15,27 |
03 | Tone Romul | Vestbyen IL | 1.15,43 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anne Eldegard | Oslo IL | 2.38,42 |
02 | Rita Jostad | Stavanger SC | 2.41,19 |
03 | Ragnhild Eriksen | Torungen SK | 2.41,39 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 1.03,21 |
02 | Elsa Gundersen | Drammen SK | 1.04,89 |
03 | Vilde S. Henriksen | Torungen SK | 1.04,91 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hilde Gustavsen | Bergens SLK | 2.20,64 |
02 | Berit Tokle | Sunndal SLK | 2.22,93 |
03 | Elsa Gundersen | Drammen SK | 2.23,83 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 2.20,72 |
02 | Sissel Anderssen | Torungen SK | 2.23,64 |
03 | Anne Eldegard | Oslo IL | 2.24,69 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Rist | Kristiansand SK | 4.55,73 |
02 | Sissel Anderssen | Torungen SK | 5.01,57 |
03 | Hilde Gustavsen | Bergens SLK | 5.06,97 |
4 x 100 meter fri
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Oslo IL | 4.02,81 |
02 | Torungen SK | 4.03,44 |
03 | Bergens SLK | 4.04,06 |
4 x 200 meter fri
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Bergens SLK | 8.38,01 |
02 | Oslo IL | 8.40,49 |
03 | Torungen SK | 8.46,30 |
4 x 100 meter medley
Plass | Klubb | Tid |
---|---|---|
01 | Torungen SK | 4.28,95 |
02 | Oslo IL | 4.31,86 |
03 | Bergens SLK | 4.33,10 |
Kilder
- medley.no: Medaljevinnere NM svømming
- Jan Hedenstad, Arvid Eriksen (red.) Sportsboken 1986/87, s. 304-05. Hjemmets bokforlag. ISBN 82-590-0320-1.