Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 1000 m kobiet
Złoty medal | Karin Enke |
---|---|
Srebrny medal | Andrea Schöne |
Brązowy medal | Natalja Pietrusiowa |
Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 | ||
---|---|---|
500 m | kobiety | mężczyźni |
1 000 m | kobiety | mężczyźni |
1 500 m | kobiety | mężczyźni |
3 000 m | kobiety | |
5 000 m | mężczyźni | |
10 000 m | mężczyźni |
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984.
Bieg na 1000 metrów kobiet w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 rozegrano 13 lutego na torze Zetra Ice Rink. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Karin Enke z NRD, ustanawiając jednocześnie nowy rekord olimpijski.
Wyniki
Miejsce | Zawodniczka | Państwo | Czas |
---|---|---|---|
01 ! | Karin Enke | NRD | 1:21,61 |
02 ! | Andrea Schöne | NRD | 1:22,83 |
03 ! | Natalja Pietrusiowa | ZSRR | 1:23,21 |
04 !4 | Walentina Łalenkowa | ZSRR | 1:23,68 |
05 !5 | Christa Rothenburger | NRD | 1:23,98 |
06 !6 | Yvonne van Gennip | Holandia | 1:25,36 |
07 !7 | Erwina Ryś-Ferens | Polska | 1:25,81 |
08 !8 | Monika Pflug | RFN | 1:25,87 |
09 !9 | Annette Carlén-Karlsson | Szwecja | 1:26,15 |
10 | Lilianna Morawiec | Polska | 1:26,53 |
11 | Silvia Brunner | Szwajcaria | 1:26,61 |
12 | Seiko Hashimoto | Japonia | 1:26,69 |
13 | Lydia Stephans | Stany Zjednoczone | 1:26,73 |
14 | Zofia Tokarczyk | Polska | 1:26,95 |
15 | Sigrid Smuda | RFN | 1:27,05 |
16 | Bjørg Eva Jensen | Norwegia | 1:27,08 |
17 | Katie Class | Stany Zjednoczone | 1:27,57 |
18 | Natalie Grenier | Kanada | 1:27,67 |
19 | Pak Gum-hyon | Korea Północna | 1:27,86 |
20 | Edel Therese Høiseth | Norwegia | 1:27,90 |
21 | Thea Limbach | Holandia | 1:28,12 |
22 | Shoko Fusano | Japonia | 1:28,19 |
23 | Alie Boorsma | Holandia | 1:28,40 |
24 | Mary Docter | Stany Zjednoczone | 1:28,55 |
25 | Sylvie Daigle | Kanada | 1:28,96 |
26 | Shen Guoqin | Chiny | 1:29,11 |
27 | Hiromi Ozawa | Japonia | 1:29,20 |
28 | Miao Min | Chiny | 1:29,22 |
29 | Han Chun-ok | Korea Południowa | 1:29,30 |
30 | Emese Hunyady | Węgry | 1:29,36 |
31 | Lee Yeon-ju | Korea Południowa | 1:29,80 |
32 | Cao Guifeng | Chiny | 1:30,28 |
33 | Marzia Peretti | Włochy | 1:30,33 |
34 | Lee Kyung-ja | Korea Południowa | 1:31,11 |
35 | Choi Seung-youn | Korea Południowa | 1:32,31 |
36 | Bibija Kerla | Jugosławia | 1:51,06 |
37 | Natalja Szywie | ZSRR | 1:55,42 |
38 | Dubravka Vukušić | Jugosławia | 2:03,02 |
Bibliografia
- Wyniki na Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-09-06)]. (ang.)