Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912 Sztokholm | ||||||
Chorąży | Karl von Halt | |||||
Liczba zawodników | 185 w 69 konkurencjach w 14 dyscyplinach | |||||
|
Był to piąty start reprezentacji II Rzeszy Niemieckiej. Na igrzyskach w wystartowało 185 zawodników z tej reprezentacji, w tym 5 kobiet. Najmłodszym zawodnikiem była Grete Rosenberg, która miała 15 lat i 274 dni. Najstarszym zawodnikiem był Carl Pauen, który miał 53 lata i 91 dni. II Rzesza zdobyła 25 medali, dzięki czemu uplasowała się na szóstym miejscu. Zdobyli na tych igrzyskach dwa razy więcej medali niż w Londynie.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Walter Bathe | Pływanie | 200 metrów stylem klasycznym | 3:01,8 min[1] |
Złoto | Walter Bathe | Pływanie | 400 metrów stylem klasycznym | 6:29,6 min[1] |
Złoto | Paul Günther | Skoki do wody | Trampolina 3 m | 79,23 pkt[2] |
Złoto | Dorothea Köring, Heinrich Schomburgk | Tenis | Pary mieszane | w finale pokonali duet szwedzki Sigrid Fick, Gunnar Setterwall 2:0 (6:4, 6:0)[3] |
Złoto | Albert Arnheiter, Hermann Wilker, Rudolf Fickeisen, Otto Fickeisen | Wioślarstwo | Czwórka ze sternikiem | 6:59,4 min[4] |
Srebro | Friedrich von Rochow | Jeździectwo | WKKW indywidualnie | 46,42 pkt[5] |
Srebro | Friedrich von Rochow, Richard von Schaesberg, Eduard von Lütcken, Carl von Moers | Jeździectwo | WKKW drużynowo | 138,48 pkt[5] |
Srebro | Rabod von Kröcher | Jeździectwo | Skoki indywidualnie | 186,53 pkt[5] |
Srebro | Hanns Braun | Lekkoatletyka | Bieg na 400 m | 48,3 s[6] |
Srebro | Hans Liesche | Lekkoatletyka | Skok wzwyż | 1,91 m[6] |
Srebro | Otto Fahr | Pływanie | 100 m grzbietem | 1:22,4 min[1] |
Srebro | Wilhelm Lutzow | Pływanie | 200 m klasycznym | 3:05,0 min[1] |
Srebro | Waltraud Dressel, Louise Otto, Hermine Stindt, Grete Rosenberg | Pływanie | sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym | 6:04,6 min[7] |
Srebro | Hans Luber | Skoki do wody | Trampolina 3 m | 76,78 pkt[2] |
Srebro | Albert Zürner | Skoki do wody | Wieża 5 i 10 m – skoki proste i złożone | 72,60 pkt[2] |
Srebro | Alfred Goeldel-Bronikoven | Strzelectwo | Trap indywidualnie | 94 pkt[8] |
Srebro | Dorothea Köring | Tenis | Singiel Kobiety | w finale uległa Marguerite Broquedis 1:2 (6:4, 3:6, 4:6)[9] |
Srebro | Georg Gerstäcker | Zapasy | Waga piórkowa | w walce o złoty medal uległ Kaarlo Koskelo |
Brąz | Sigismund Freyer, Wilhelm von Hohenau, Ernst Deloch, Fryderyk Karol Pruski | Jeździectwo | Skoki drużynowo | 530 pkt[5] |
Brąz | Paul Kellner | Pływanie | 100 m grzbietem | 1:24,0 min[1] |
Brąz | Kurt Malisch | Pływanie | 200 m klasycznym | 3:08,0 min[1] |
Brąz | Kurt Behrens | Skoki do wody | Trampolina 3 m | 73,73 pkt[2] |
Brąz | Alfred Goeldel-Bronikoven, Erland Koch, Albert Preuß, Erich von Bernstorff-Gyldensteen, Franz von Zedlitz und Leipe | Strzelectwo | Runda „Clay Pigeons” drużynowo | 510 pkt[10] |
Brąz | Oscar Kreuzer | Tenis | Gra pojedyncza na zewnątrz | w meczu o brązowy medal pokonał Ladislava Žemla 1:3 (6:2, 3:6, 6:3, 6:1)[11] |
Brąz | Otto Liebing, Max Bröske, Max Vetter, Willi Bartholomae, Fritz Bartholomae, Werner Dehn, Rudolf Reichelt, Hans Matthiae, Kurt Runge | Wioślarstwo | Ósemka | 6:18,6 min[12] |
Skład kadry
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann, Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Hans Werner, Erich Worm | wielobój drużynowy | 162,0 | 5. |
wielobój drużynowo w systemie wolnym | 84,25 | 4. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Wynik | Poz. | |||
Ujeżdżenie indywidualnie | Friedrich von Oesterley | Condor | 36 | 4. |
Felix Bürkner | King | 51 | 7. | |
Andreas von Flotow | Senta | 77 | 11. | |
Carl von Moers | New Bank | 83 | 12. |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty karne | Zdobyte punkty | Miejsce | |||
Skoki indywidualnie | Rabod von Kröcher | Dohna | 4 | 186 | |
Sigismund Freyer | Ultimus | 7 | 183 | 5. | |
Wilhelm von Hohenau | Pretty Girl | 9 | 181 | 6. | |
Ernst Deloch | Hubertus | 10 | 180 | 9. | |
Friedrich von Grote | Polyphem | 16 | 174 | 18. | |
Fryderyk Hohenzollern | Gibson Boy | 16 | 174 | 18. | |
Skoki drużynowo | Sigismund Freyer Wilhelm von Hohenau Ernst Deloch Fryderyk Karol Hohenzollern | jak wyżej | – – – – | 530 |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Próba jeździecka | Próba terenowa | Bieg z przeszkodami | Skoki | Ujeżdżenie | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Friedrich von Rochow | Idealist | 10,00 | 10,00 | 10,00 | 9,53 | 6,89 | 46,42 | |
Richard von Schaesberg | Grundsee | 10,00 | 10,00 | 10,00 | 9,40 | 6,76 | 46,16 | 5. | |
Eduard von Lütcken | Blue Boy | 10,00 | 10,00 | 10,00 | 9,27 | 6,63 | 45,90 | 8. | |
Carl von Moers | May-Queen | 10,00 | 10,00 | 8,20 | 8,67 | 7,56 | 44,13 | 15. | |
WKKW drużynowo | Friedrich von Rochow Richard von Schaesberg Eduard von Lütcken Carl von Moers | jak wyżej | punktacja jak wyżej | 138,48 |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Rudolf Baier | jazda indywidualna na czas (m) | 11:35:01,5 | 27. |
Franz Lemnitz | 11:34:32,2 | 26. | |
Oswald Rathmann | 11:40:18,4 | 33. | |
Georg Warsow | 11:45:24,0 | 36. | |
Otto Männel | 11:53:27,4 | 44. | |
Wilhelm Rabe | 12:06:55,8 | 55. | |
Josef Rieder | 12:12:32,4 | 57. | |
Martin Koch | 12:18:22,5 | 61. | |
Robert Birker | 12:19:27,6 | 62. | |
Hermann Smiel | 12:49:01,6 | 76. | |
Carl Lüthje | 13:00:31,8 | 79. | |
Franz Lemnitz Rudolf Baier Oswald Rathmann Georg Warsow | jazda drużynowa na czas (m) | 46:35:16,1 | 6. |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Richard Rau | 11,5 | 1. | 10,9 | 2. | Nie awansował | |
Emil Ketterer | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
Erwin Kern | b.d | 2. | b.d | 2. | Nie awansował | ||
Max Herrmann | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
200 m | Richard Rau | 22,5 | 1. | 22,1 | 1. | 22,2 | 4. |
Max Herrmann | 22,9 | 1. | b.d | 2. | Nie awansował | ||
Heinrich Wenseler | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
400 m | Hanns Braun | 50,6 | 1. | 49,2 | 1. | 48,3 | |
Max Herrmann | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Heinrich Burkowitz | 51,7 | 3. | Nie awansował | ||||
Erich Lehmann | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Jacques Person | 55,4 | 1. | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||
Heinrich Wenseler | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
800 m | Richard Jahn | 2:02,0 | 4. | Nie awansował | |||
Julius Person | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Erich Lehmann | b.d | 3. | Nie awansował | ||||
Hanns Braun | b.d | 2. | 1:54,6 | 2. | 1:53,0 | 6. | |
1500 m | Georg Amberger | 4:27,0 | 3. | Nie awansował | |||
Georg Mickler | b.d | 4. | Nie awansował | ||||
Erwin von Sigel | 4:09,3 | 1. | b.d | 9. | |||
110 m przez płotki | Hermann von Bönninghausen | 17,0 | 2. | 16,0 | 3. | Nie awansował | |
5000 m | Gregor Vietz | Nie ukończył biegu | Nie awansował | ||||
10 000 m | Nie ukończył biegu | Nie awansował | |||||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Karl von Halt Max Herrmann Erwin Kern Richard Rau | 43,6 | 1. | 42,3 | 1. | Dyskwalifikacja | |
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Hanns Braun Max Herrmann Hermann Burkowitz Erich Lehmann | 3:28,5 | 2. | Nie awansowali | |||
bieg 3000 m drużynowo | Erwin von Sigel Georg Amberger Gregor Vietz Georg Mickler | 12 pkt | 2. | Nie awansowali | |||
bieg przełajowy | Gregor Vietz | 54:40,6 | 27. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Robert Pasemann | skok w dal | 6,82 | 8. |
Otto Bäurle | trójskok | 13,52 | 14. |
Hans Liesche | skok wzwyż | 1,91 | |
Otto Röhr | 1,75 | 13. | |
Robert Pasemann | skok o tyczce | 3,40 | 11. |
Karl von Halt | pchnięcie kulą | 11,16 | 14. |
Paul Willführ | 10,90 | 18. | |
Josef Waitzer | rzut dyskiem | 38,44 | 16. |
Emil Welz | 37,24 | 24. | |
Paul Willführ | b.d | 41. | |
Josef Waitzer | rzut oszczepem | 43,71 | 19. |
Karl von Halt | 41,99 | 22. | |
Paul Willführ | 41,05 | 23. |
Wieloboje
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Otto Bäurle | pięciobój | skok w dal | 6,52 | 7 | 7. |
rzut oszczepem | 34,29 | 22 | 22. | ||
Bieg na 200 m | 23,6 | 9 | 9. | ||
rzut dyskiem | – | – | – | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | 38 | 13. | |||
Karl von Halt | skok w dal | b.d | 22 | 22. | |
rzut oszczepem | 42,75 | 10 | 10. | ||
Bieg na 200 m | Nie ukończył biegu | ||||
rzut dyskiem | – | – | – | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji | ||||
Josef Waitzer | skok w dal | b.d | 24 | 24. | |
rzut oszczepem | – | 26 | 26. | ||
Bieg na 200 m | Nie wystartował | ||||
rzut dyskiem | – | – | – | ||
Bieg na 1500 m | – | – | – | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji | ||||
Otto Röhr | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,3 | 881,0 | 5. |
skok w dal | 6,43 | 742,75 | 7. | ||
pchnięcie kulą | 9,81 | 501,0 | 22. | ||
skok wzwyż | 1,70 | 720,0 | 7. | ||
bieg 400 m | Nie wystartował | 0 | – | ||
bieg na 110 m przez płotki | Nie wystartował | 0 | – | ||
rzut dyskiem | Nie wystartował | 0 | – | ||
skok o tyczce | Nie wystartował | 0 | – | ||
rzut oszczepem | Nie wystartował | 0 | – | ||
bieg na 1500 m | Nie wystartował | 0 | – | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji | ||||
Alexander Abraham | bieg 100 m | 12,0 | 714,4 | 16. | |
skok w dal | 5,52 | 519,80 | 28. | ||
pchnięcie kulą | 11,29 | 649,0 | 7. | ||
skok wzwyż | 1,50 | 440,0 | 23. | ||
bieg 400 m | Nie wystartował | 0 | – | ||
bieg na 110 m przez płotki | Nie wystartował | 0 | – | ||
rzut dyskiem | Nie wystartował | 0 | – | ||
skok o tyczce | Nie wystartował | 0 | – | ||
rzut oszczepem | Nie wystartował | 0 | – | ||
bieg na 1500 m | Nie wystartował | 0 | – | ||
Finał | Nie ukończył konkurencji | ||||
Karl von Halt | bieg 100 m | 12,1 | 690,6 | 18. | |
skok w dal | 6,08 | 657,00 | 15. | ||
pchnięcie kulą | 11,12 | 632,0 | 8. | ||
skok wzwyż | 1,70 | 720,0 | 7. | ||
bieg 400 m | 54,2 | 781,92 | 9. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 17,7 | 743,5 | 15. | ||
rzut dyskiem | 35,46 | 772,00 | 5. | ||
skok o tyczce | 2,70 | 454,6 | 12. | ||
rzut oszczepem | 39,82 | 587,225 | 10. | ||
bieg na 1500 m | 5:02,8 | 643,6 | 9. | ||
Finał | 6682,445 | 9. |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Zawodnik | Konkurencja | Strzelanie | Pływanie | Szermierka | Jazda konna | Bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | Wygrane | M. | Punkty | Kary | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
Carl Pauen | indywidualnie | 102 | 29. | 29 | Nie wystartował | Nie ukończył konkurencji |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
|
|
Reprezentacja Niemiec w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego uległa reprezentacji Austrii i odpadła z rywalizacji o medale. W turnieju pocieszania (dla drużyn które odpadały z rywalizacji o medale) reprezentacja Niemiec dotarła do II rundy w której uległa reprezentacji Węgier. Ostatecznie reprezentacja Niemiec zajęła 7. miejsce
Pierwsza runda
29 czerwca 1912 15:00 | Austria Johann Studnicka 58' Leopold Neubauer 62' Robert Merz 75', 81' Robert Cimera 89' | 5 : 1 (0:1) | Niemcy 35' Adolf Jäger | Idrottsplats Råsunda, Solna Widzów: 2000 Sędzia: Herbert James Willing |
Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)
1 lipca 1912 17:00 | Niemcy Gottfried Fuchs 2', 9', 21', 28', 34' Gottfried Fuchs 46', 51', 55', 65', 69' Fritz Förderer 6', 27', 53', 66' Karl Burger 30' Emil Oberle 58' | 16 : 0 (8:0) | Rosja | Idrottsplats Råsunda, Solna Widzów: 2000 Sędzia: Christiaan Jacobus Groothoff |
II runda turnieju
3 lipca 1912 15:00 | Węgry | 3 : 1 (2:0) | Niemcy 56' Fritz Förderer | Idrottsplats Råsunda, Solna Widzów: 2000 Sędzia: Christiaan Jacobus Groothoff |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Kurt Bretting | 1:07,0 | 1. | 1:04,2 | 1. | 1:04,6 | 1. | 1:05,8 | 4. |
Walther Binner | b.d | 4. | Nie awansował | ||||||
Georg Kunisch | b.d | 5. | Nie awansował | ||||||
Max Ritter | 1:08,0 | 1. | 1:08,8 | 3. | Nie awansował | ||||
Walter Ramme | 1:09,2 | 1. | 1:07,8 | 2. | 1:05,6 | 2. | 1:06,4 | 5. | |
400 m dowolnym | Max Ritter | 5:44,6 | 1. | Nie stanął na starcie | Nie awansował | ||||
Oscar Schiele | 5:57,0 | 3. | Nie awansował | ||||||
100 m grzbietowym | Otto Groß | 1:24,0 | 2. | 1:26,0 | 1. | 1:25,8 | 5. | ||
Oscar Schiele | Dyskwalifikacja | Nie awansował | |||||||
Otto Fahr | 1:22,0 | 1. | 1:21,8 | 3. | 1:22,4 | ||||
Paul Kellner | 1:26,0 | 2. | 1:26,2 | 2. | 1:24,2 | ||||
Erich Schultze | 1:27,2 | 2. | b.d | 5. | Nie awansował | ||||
200 m klasycznym | Wilhelm Lützow | 3:07,4 | 1. | 3:04,4 | 2. | 3:05,0 | |||
Paul Malisch | 3:08,8 | 1. | 3:09,6 | 1. | 3:08,0 | ||||
Walter Bathe | 3:03,4 | 1. | 3:02,2 | 1. | 3:01,8 | ||||
400 m klasycznym | Paul Malisch | 6:47,0 | 1. | 6:47,6 | 2. | 6:37,0 | 4. | ||
Wilhelm Lützow | 6:49,8 | 1. | 6:44,6 | 1. | Nie ukończył wyścigu | ||||
Walter Bathe | 6:34,6 | 1. | 6:32,0 | 1. | 6:29,6 | ||||
4 × 200 m dowolnym | Oscar Schiele Georg Kunisch Kurt Bretting Max Ritter | 10:42,2 | 2. | 10:37,0 | 4. |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Louise Otto | 1:34,4 | 2. | 1:32,0 | 6. | Nie awansowała | |
Hermine Stindt | 1:29,2 | 3. | Nie awansowała | ||||
Wally Dressel | 1:28,6 | 3. | 1:34,4 | 4. | Nie awansowała | ||
Grete Rosenberg | 1:25,0 | 1. | 1:29,2 | 3. | 1:27,2 | 4. | |
4 × 100 m dowolnym | Wally Dressel Louise Otto Hermine Stindt Grete Rosenberg | 6:04,6 |
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Kurt Behrens | 80,14 | 1. | 73,73 | |||
Paul Günther | 78,14 | 2. | 79,23 | ||||
Albert Zürner | 74,64 | 2. | 73,33 | 4. | |||
Hans Luber | 77,50 | 1. | 76,78 | ||||
trampolina 3m | Paul Günther | 36,1 | 1. | Nie ukończył konkurencji | |||
Hans Luber | 36,2 | 6. | Nie awansował | ||||
Kurt Behrens | 35,1 | 7. | Nie awansował | ||||
Albert Zürner | 31,7 | 6. | Nie awansował | ||||
skoki standard i dowolne | Albert Zürner | 65,04 | 2. | 72,60 | |||
Hans Luber | 61,66 | 3. | Nie awansował | ||||
Kurt Behrens | 58,35 | 8. | Nie awansował | ||||
Paul Günther | 36,1 | 1. | Nie stanął na starcie |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
runda pojedyncza – sylwetka jelenia | Erland Koch | 33 | 13. |
Albert Preuß | 28 | 21. | |
Horst Goeldel-Bronikoven | 27 | 24. | |
runda podwójna – sylwetka jelenia | Erland Koch | 47 | 17. |
Albert Preuß | 47 | 17. | |
pistolet pojedynkowy 30 m | Georg Meyer | 207 | 39. |
pistolet dowolny indywidualnie | Gerhard Bock | 395 | 44. |
Heinrich Hoffmann | 189 | 54 | |
pistolet pojedynkowy drużynowo | Benno Wandolleck Gerhard Bock Georg Meyer Heinrich Hoffmann | 890 | 7. |
trap indywidualnie | Alfred Goeldel-Bronikoven | 94 | |
Albert Preuß | 88 | 4. | |
Franz von Zedlitz und Leipe | 88 | 4. | |
Erland Koch | 86 | 12. | |
Horst Goeldel-Bronikoven | 86 | 12. | |
Erich von Bernstorff-Gyldensteen | 84 | 17. | |
Hans Lüttich | 77 | 25. | |
trap drużynowo | Franz von Zedlitz und Leipe Horst Goeldel-Bronikoven Erich von Bernstorff-Gyldensteen Erland Koch Albert Preuß Alfred Goeldel-Bronikoven | 510 |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | 1 runda | 2 runda | 3 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał Mecz o brązowy medal | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Otto Lindpainter | Fritz Felix Piepes P 0:3 (2:6,3:6,3:6) | Nie awansował | 48. | |||||
Robert Spies | Jaroslav Just W 3:2 (2:6,6:3,3:6,6:3,6:1) | Heinrich Schomburgk P 0:3 (6:8,1:6,1:4 krecz) | Nie awansował | 17. | |||||
Heinrich Schomburgk | Robert Spies W 3:0 (8:6,6:1,4:1 krecz) | Harold Kitson P 0:3 (2:6,2:6,3:6) | Nie awansował | 9. | |||||
Oscar Kreuzer | Herman Bjørklund W 3:0 (6:0,6:0,6:1) | wolny los | Michaił Sumarokow-Elston W 3:1 (6:2,10:12,6:4,6:0) | Arthur Zborzil W 3:0 (6:4,6:3,6:2) | Charles Winslow P 0:3 (7:9,5:7,2:6) | Ladislav Žemla W 3:1 (6:2,3:6,6:3,6:1) | |||
Luis Maria Heyden | Édouard Mény de Marangue W 3:2 (7:9,4:6,6:2,7:5,6:1) | Aurél von Kelemen W 3:1 (6:3,4:6,7:5,7:5) | Theodore Pell W 3:1 (2:6,7:5,8:6,7:5) | Charles Winslow P 2:3 (2:6,4:6,10:8,6:4,3:6) | Nie awansował | 5 | |||
Otto von Müller | Ove Frederiksen W 3:0 (6:2,6:1,6:4) | Jenő von Zsigmondy W 3:0 (6:1,6:2,6:0) | Béla von Kehrling W 3:0 (6:2,6:1,6:1) | Ladislav Žemla P 0:3 (4:6,5:7,4:6) | Nie awansował | 5. | |||
debel (m) | Robert Spies Luis Maria Heyden | Frans Möller Thorsten Grönfors W 3:2 (3:6,6:4,6:2,4:6,6:1) | Ernst Frigast Ove Frederiksen W 3:0 (6:2,7:5,6:3) | Ladislav Žemla Jaroslav Just P 0:3 (0:6,6:8,4:6) | Nie awansowali | 5. | |||
Heinrich Schomburgk Otto von Müller | Leó von Baráth Aurél von Kelemen W 3:0 (6:0,6:0,6:2) | Albert Canet Édouard Mény de Marangue P 1:3 (8:6,3:6,2:6,3:6) | Nie awansowali | 9. | |||||
singiel (k) | Dorothea Köring | Sigrid Fick W 2:0 (7:5,6:3) | wolny los | Edith Arnheim W 2:0 (6:4,6:3) | Marguerite Broquedis P 1:2 (6:4,3:6,4:6) | ||||
mikst | Dorothea Köring Heinrich Schomburgk | wolny los | Marguerite Broquedis Albert Canet W 2:0 (6:2,6:3) | Sigrid Fick Gunnar Setterwall W 2:0 (6:4,6:2) |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
M1x | Martin Stahnke | 8:28,8 | 1. | 7:58,8 | 2. | Nie awansował | ||||
Kurt Hoffmann | 7:46,9 | 2. | Nie awansował | |||||||
M4+ | Albert Arnheiter Hermann Wilker Rudolf Fickeisen Otto Fickeisen Otto Maier | 7:06,6 | 1. | 7:14,4 | 1. | 7:41,0 | 1. | 6:59,4 | 1. | |
M8+ | Otto Liebing Max Bröske Max Vetter Willi Bartholomae Fritz Bartholomae Werner Dehn Rudolf Reichelt Hans Matthiae Kurt Runge | 6:32,0 | 1. | 6:22,0 | 1. | 6:18,6 | 2. | Nie awansowali | ||
Carl Eichhorn Ludwig Weihnacht Richard Friesicke Andreas Wegener Fritz Eggebrecht Heinrich Landrock Egbert Reinsfeld Gottfried Gelfort Otto Charlet | 6:45,0 | 1. | b.d | 2. | Nie awansowali |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.
Konkurencja | Zawodnik | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Runda 5 | Runda 6 | Runda 7 | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
styl klasyczny waga piórkowa | Konrad Stein | Harry Larsson p | Aleksandr Akondinow p | Nie awansował | ||||||
Georg Andersen | Hugo Johansson p | József Pongrácz p | Nie awansował | |||||||
Georg Gerstäcker | András Szoszky W | Risto Mustonen W | Hugo Johansson W | Lauri Haapanen W | Karl Kangas p | Hjalmar Lehmusvirta W | Kalle Leivonen W | Otto Lasanen W Kaarlo Koskelo P | ||
styl klasyczny waga lekka | Ludwig Sauerhöfer | Johan Nilsson p | Martin Jonsson W | József Sándor W | Herbrand Lofthus p | Nie awansował | ||||
Andreas Dumrauf | Edvin Mattiasson p | Herbrand Lofthus p | Nie awansował | |||||||
Bruno Heckel | Carl Lund p | Hugo Björklund W | Tuomas Pukkila W | Aatami Tanttu W | David Kolehmainen p | Nie awansował | ||||
styl klasyczny waga średnia | Adolf Kurz | Anders Andersen W | Karl Åberg p | Mikko Holm p | Nie awansował | |||||
Joseph Merkle | Mikko Holm W | wolny los | Karl Åberg W | Martin Klein p | Nie awansował | |||||
Wilhelm Steputat | Karl Åberg p | wolny los | Andrea Gargano p | Nie awansował | ||||||
styl klasyczny waga półciężka | Karl Groß | Anders Rajala p | Ivar Böhling p | Nie awansował | ||||||
Peter Öhler | Otto Nagel W | Oskar Kumpu W | Ivar Böhling p | Johannes Eriksen p | Nie awansował | |||||
Fritz Lange | Knut Lindberg p | Johann Trestler W | Johan Andersson W | Oscar Wiklund W | wolny los | Ivar Böhling p | Nie awansował | |||
styl klasyczny waga ciężka | Jean Hauptmanns | Kalle Viljamaa p | Yrjö Saarela p | Nie awansował | ||||||
Jakob Neser | Nikolajs Fārnasts W | Barend Bonneveld W | Johan Olin p | Adolf Lindfors W | Kalle Viljaama W | Yrjö Saarela p | Nie awansował | 4. |
Przypisy
- ↑ a b c d e f Swimming – Olympic Games 1912 Results Men. the-sports.org. (ang.).
- ↑ a b c d Diving – Olympic Games 1912 – results Men. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Tennis – Tourmament Olympic Games Mixed Doubles 1912. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Rowing – Olympic Games 1912 results. the-sports.org. (ang.).
- ↑ a b c d Equestrian – Olympic Games 1912 – results. the-sports.org. (ang.).
- ↑ a b Athletics – Olympic Games 1912 – Results. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Swimming – Olympic Games 1912 results Women. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic games 1912 – Results. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Tennis – Tournament Women`s Olympic Games 1912. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 1912 – results. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Tennis – Tournament Men`s Olumpic Games 1912. the-sports.org. (ang.).
- ↑ Rowing – Olympic Games 1912 Results. the-sports.org. (ang.).
Bibliografia
- Germany at the 1912 Stockholm Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2015-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2009-11-07] (ang.).
- 1912 Olympic Games Official Report part1. la84foundation.org. [dostęp 2016-12-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- 1912 Olympic Games Official Report part2. la84foundation.org. [dostęp 2016-12-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO NRD, RFN |
|
---|---|
Zimowe IO NRD, RFN |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |