KTS Tarnobrzeg
Pełna nazwa | Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg | ||
---|---|---|---|
Data założenia | 1.06.1987 (1994 wydzielenie z KS Siarka) | ||
Debiut w najwyższej lidze | 1988 | ||
Liga | Ekstraklasa | ||
Państwo | Polska | ||
Adres | Aleja Niepodległości 2 | ||
Hala sportowa | Hala MOSiR (1700 miejsc) | ||
Trener | Zbigniew Nęcek | ||
| |||
Strona internetowa |
Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg – polski klub tenisa stołowego z siedzibą w Tarnobrzegu, założony 1 czerwca 1987 roku. Do 1994 roku należał do sekcji klubu sportowego KS Siarka Tarnobrzeg. Trenerem drużyny od początku istnienia klubu jest Zbigniew Nęcek[1]. Jest jedynym polskim klubem w tej dyscyplinie sportu, który zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów ETTU.
Największe sukcesy
- Zwycięzca Ligi Mistrzyń ETTU: 2018/2019, 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024[2]
- 2. miejsce w Lidze Mistrzyń ETTU: 2015/2016, 2016/2017
- 3-4. miejsce w Lidze Mistrzyń ETTU: 2013/2014, 2017/2018
- Mistrzostwo w Pucharze ETTU: 2014/2015
- 2. miejsce w Pucharze ETTU: 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, 2012/2013
- 3-4. miejsce w Pucharze ETTU: 2001/2002, 2010/2011, 2011/2012
- 2. miejsce w Pucharze Europy: 1998/99
- 31-krotny Drużynowy Mistrz Polski (sezony 1990/91 do 2004/05 oraz od 2006/07 do 2020/2021 i 2022/23)
- 3-krotny Wicemistrz Polski (sezony 1989/90, 2005/06 i 2021/22)
W sezonie 1990/91 zespół zdobywa tytuł Mistrza Polski i dopiero w sezonie 2005/06 rozstaje się z nim przegrywając 1:2 finał play-off z GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn. W następnym sezonie ponownie zdobywa tytuł i jest w jego posiadaniu, aż do 2022 roku. Wtedy KU AZS UE Wrocław w finale play-off pokonuje tarnobrzeski zespół w dwumeczu wygrywając 2:0.
Od 2007 roku tarnobrzeskie tenisistki przegrały tylko trzy spotkania w krajowych rozgrywkach ligowych. 6 grudnia 2011 roku pasmo 110 kolejnych zwycięstw przerywa SKTS Sochaczew wygrywając 3:2, 11 lutego 2020 roku zawodniczki KU AZS UE Wrocław wygrywają z tarnobrzeżankami 3:0, a 21 marca 2021 KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża pokonuje tarnobrzeski klub 3:1.
Sezon 2023/24
Kadra zespołu[3]
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg | ||
---|---|---|
Nazwisko i imię | Narodowość | Data urodzenia |
Występy w Ekstraklasie
Występy KTS Tarnobrzeg w Ekstraklasie | ||
---|---|---|
Sezon | Lokata | Skład drużyny |
Daniela Bartosińska (K), Danuta Tatara, Jadwiga Jankiewicz, Anna Wnuk, Elżbieta Pierożek, Bożena Gręba, Renata Zbyrad | ||
Daniela Bartosińska (K), Danuta Tatara, Tamara Czigwincewa, Małgorzata Turalska, Anna Wnuk, Renata Zbyrad | ||
Daniela Bartosińska (K), Danuta Tatara, Tamara Czigwincewa, Małgorzata Turalska, Bożena Polińska | ||
Agnieszka Gieraga (K), Tamara Czigwincewa, Bożena Polińska, Joanna Iwanek, Małgorzata Nastaj | ||
Agnieszka Gieraga (K), Li Yueling, Elena Kovtun, Joanna Iwanek, Bożena Polińska, Małgorzata Nastaj | ||
Agnieszka Gieraga (K), Li Yueling, Elena Kovtun, Alina Mikijaniec, Bożena Polińska, Małgorzata Nastaj | ||
Agnieszka Gieraga (K), Li Yueling, Joanna Narkiewicz, Kinga Stefańska, Miao Miao, Liang Na | ||
Agnieszka Gieraga (K), Anna Januszyk, Li Yueling, Kinga Stefańska, Liang Na | ||
Agnieszka Gieraga (K), Elena Kovtun, Anna Januszyk, Kinga Stefańska | ||
Agnieszka Gieraga (K), Wanda Lityńska-Sydorenko, Liu Feng, Elena Kovtun, Anna Januszyk, Kinga Stefańska | ||
Anna Januszyk (K), Du Jing, Elena Kovtun, Wanda Lityńska-Sydorenko, Kinga Stefańska | ||
Anna Januszyk (K), Wang Huijing, Wang Yajing, Elena Kovtun, Wanda Lityńska-Sydorenko, Kinga Stefańska | ||
Wanda Lityńska-Sydorenko (K), Xu Na, Hu Xinyue, Kinga Stefańska | ||
Wanda Lityńska-Sydorenko (K), Xu Na, Liu Yuanyuan, Kinga Stefańska, Barbara Janda | ||
Wanda Lityńska-Sydorenko (K), Xu Na, Kinga Stefańska, Barbara Janda | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Xu Na, Monika Pietkiewicz, Iwona Kuszaj, Anna Smykowska, Natalya Prosviernina | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Monika Pietkiewicz, Anna Smykowska | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Zhou Xiao, Monika Pietkiewicz, Natalia Stasik, Magdalena Brzezowska | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Zhou Xiao, Eva Odorova, Hana Bartosova, Magdalena Brzezowska | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Zhou Xiao, Eva Odorova, Hana Bartosova | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Zhou Xiao, Hana Bartosova, Geng Ye | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Zhou Xiao, Magdalena Sikorska, Gu Wenjing | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Renata Štrbíková, Xu Jie | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Park Mi-young, Renata Štrbíková, Xu Jie, Liu Li, Katarzyna Ślifirczyk | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Renata Štrbíková, Marharyta Pesoćka, Han Ying, Jia Jun, Wang Yixiao, Malwina Kantorowicz | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Renata Štrbíková, Marharyta Pesoćka, Han Ying, Jia Jun, Roksana Załomska, Wang Yixiao | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Renata Štrbíková, Han Ying, Natalia Partyka, Roksana Załomska | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Natalia Partyka, Mitsuki Yoshida, Pan Yingying | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Andrea Todorović, Julia Szczepanik | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Elizabeta Samara, Andrea Todorović, Julia Szczepanik | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Elizabeta Samara, Gu Rouchen, Agata Zakrzewska, Julia Szczepanik | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Elizabeta Samara, Gu Rouchen, Wu Yue, Agata Zakrzewska, Julia Szczepanik | ||
Kinga Stefańska (K), Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Elizabeta Samara, Gu Rouchen, Ślązak Julia, Agata Zakrzewska, Julia Szczepanik | ||
Kinga Stefańska (K), Yu Fu, Li Qian, Han Ying, Wiktoria Pawłowicz, Elizabeta Samara, Gu Rouchen, Agata Zakrzewska, Julia Szczepanik, Aleksandra Michalak | ||
Kinga Stefańska (K), Yu Fu, Han Ying, Elizabeta Samara, Natalia Bajor | ||
Kinga Stefańska (K), Yu Fu, Han Ying, Elizabeta Samara, Natalia Bajor, Łucja Kobosz |
Występy w rozgrywkach europejskich
Występy KTS Tarnobrzeg w rozgrywkach europejskich | ||||
---|---|---|---|---|
Sezon | Rozgrywki | Przeciwnicy | Wynik meczu | Lokata |
Klettham Erding e.V | ||||
Bespo-Irene Tilburg SPVG Steinhagen | 0:5 | |||
HOI Noordkop | ||||
Bespo-Irene Tilburg CS Universitatea Ijpips Constanta | 0:4 (wo) | |||
DT Etzella Ettelbrück Statisztika Budapeszt | 1:4 | |||
Halmstad TTC SK Plama Pleven BFL Grove | 4:1 0:4 | |||
Athletic Center Zografou FC Langweid | 1:4 | |||
Nitel Niżny Nowogrod FC Langweid | 0:4 | |||
Roxdana Rogatin DTK Schoonderbeck Galaxis Lubeka Statisztika Budapeszt | 4:0 4:1, 3:4 2:4, 1:4 | Wicemistrzostwo Europy | ||
Askö Erdgas Linz | ||||
STK Aladza Foca Sarajewo Askö Erdgas Linz | 2:3 | |||
Mladost Zagrzeb DTK Henk Hen Hoor Klazinaveen | 1:3, 0:3 | |||
TTC Basel Statisztika Budapeszt | 1:3, 1:3 | |||
BTK Ballerupsel Statisztika Budapeszt | 1:3, 0:3 | |||
ADC Ponta do Pargo Askö Erdgas Linz | 2:3, 3:2 | |||
Oreshaza Hungarotel Kosmos Podolsk TTC Neuhausen Dalenergoset Proekt Władywostok | 3:1 3:0 1:3 | |||
GDD Estreito Budapest SE Evromost Krasnodar Homberger TS | 3:0 3:1 1:3 | |||
ALCL Grand Quevilly TT 3B Berlin Tischtennis e.V UCAM Cartagena Dalenergoset Proekt Władywostok | 3:0 1:3, 3:1 (lepszy bilans) 3:1, 1:3 (gorszy bilans) | Wicemistrzostwo Europy | ||
STK Aquaestill Duga Resa USS Berthevin St Loup/Dorat USO Mondeville UCAM Cartagena | 3:1 3:0 (wo) 3:2, 2:3 (gorszy bilans) | Wicemistrzostwo Europy | ||
STSK Topolcany ADC Ponta do Pargo Dalenergoset Proekt Władywostok UCAM Cartagena | 2:3, 3:2 (lepszy bilans) 3:0, 3:2 0:3, 1:3 | Wicemistrzostwo Europy | ||
Mataro Quadis Dalenergoset Proekt Władywostok TTC Berlin Eastside | 3:1, 3:2 3:1, 0:3 | |||
Suris Calella Lyssois Lille Metropole Dalenergoset Proekt Władywostok | 3:0, 3:1 2:3, 0:3 | |||
Club Pongiste Lyssois Lille Metropole Evromost Kubań Krasnodar Tennis de Table Saint Quentin Fenerbahçe Spor Kulübü Istanbul | 3:0, 3:2 3:0, 3:0 1:3, 0:3 | Wicemistrzostwo Europy | ||
Budaörsi SC 2i Sport Club Budapest Linz AG Froschberg Tyumen Fenerbahçe Spor Kulübü Istanbul | 1:3, 2:3 3:0, 3:1 2:3, 3:2 (gorszy bilans) | |||
Budaörsi SC 2i Sport Club Budapest Linz AG Froschberg Tyumen Fenerbahçe Spor Kulübü Istanbul | 1:3, 2:3 3:0, 3:1 2:3, 3:2 (gorszy bilans) | |||
European Champions League ETTU | Szekszard AC Fenerbahçe Spor Kulübü Istanbul SVNÖ Ströck Schwechat | 0:3, 1:3 3:2, 2:3 | (gorszy bilans) | |
Puchar ETTU Nancy Evans CUP | SKST Mart Hodonin TMK Tagmet Taganrok Metz TT | 3:0, 3:1 3:1, 3:2 | Mistrzostwo Europy | |
CP LYSSOIS Lille Metropole | 3:2, 3:2 3:1, 2:3 3:1, 3:1 2:3, 0:3 | Wicemistrzostwo Europy | ||
SKST Stavoimpex Hodonin | 1:3, 3:0 0:3, 3:0 (lepszy bilans) 3:1, 3:0 3:2, 1:3 | Wicemistrzostwo Europy | ||
TUS BAD Driburg | 3:1, 3:0 3:1, 3:1 3:2, 1:3 | 3-4 (półfinał) | ||
SKÖ LZ Linz Froschberg | 3:0, 1:3 3:1, 3:1 3:1, 3:1 3:2, 3:2 | Mistrzostwo Europy | ||
Metz TT | 3:1, 3:1 3:2, 3:1 | Mistrzostwo Europy[5] | ||
Rezygnacja z wyjazdu na turniej do Austrii z powodu sytuacji epidemiologicznej [6] | ||||
TT Moravsky Krumlov | 3:0 | Mistrzostwo Europy | ||
Tecnigen Linares | 3:0, 3:0 | Mistrzostwo Europy | ||
TT Joué les Tours | 3:0, 3:0 | Mistrzostwo Europy |
Poszczególne sezony KTS Tarnobrzeg
Przypisy
- ↑ Tarnobrzeg, to mój drugi dom. „Tygodnik Nadwiślański”, s. 21, 2012-05-21. ISSN 0208-8622.
- ↑ Polski klub zdominował Ligę Mistrzyń! Wygrał ją po raz trzeci z rzędu. sport.tvp.pl. [dostęp 2024-04-28]. (pol.).
- ↑ KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2023/2024. pzts.pl. [dostęp 2024-02-07]. (pol.).
- ↑ W związku z pandemią COVID-19, sezon 2019/2020 został zakończony przed rozegraniem wszystkich spotkań.
- ↑ Drużyna z Tarnobrzega awansowała do półfinału jednak z powodu pandemii COVID-19 rozgrywek niedokończono. Europejska Federacja Tenisa Stołowego zdecydowała, że tytuł zostanie przyznany wszystkim czterem półfinalistom, czyli KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, TTC Berlin Eastside, Linz AG Froschberg oraz TT Saint Quentinois.
- ↑ Oświadczenie. kts-tarnobrzeg.pl. [dostęp 2022-04-09]. (pol.).
- ↑ European Champions League Women [online], ettu.org [dostęp 2024-02-01] (ang.).
Uwagi
Bibliografia
- Informator KTS ZAMEK-OWG Tarnobrzeg sezon 2011/2012, 2012/2013
- Oficjalna strona klubu.
- European Table Tennis Union