2014–2021  Węgry 24 (3)
W sumie: 36 (3)
  1. Aktualne na: 7 sierpnia 2023. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 10 marca 2022.

Roland Varga (ur. 23 stycznia 1990 w Budapeszcie) – węgierski piłkarz występujący na pozycji napastnika w klubie Sepsi Sfântu Gheorghe oraz w reprezentacji Węgier.

Kariera klubowa

Swoją karierę piłkarską Varga rozpoczął w klubie MTK Budapest FC. W 2008 roku przeszedł do grającej w Serie B Brescii Calcio. Zadebiutował w niej 21 sierpnia 2009 w wygranym 1:0 domowym meczu z AS Cittadella. W Brescii rozegrał 2 mecze, a na początku 2010 został wypożyczony do Újpest FC, w którym zadebiutował 27 lutego 2010 w przegranym 0:3 domowym meczu z Győri ETO FC. Latem 2010 został wypożyczony do grającego w Serie C1 klubu US Foggia.

Latem 2011 Varga wrócił na Węgry i został piłkarzem Győri ETO FC. Swój debiut w nim zanotował 31 marca 2012 w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Zalaegerszegi TE FC. W sezonie 2012/2013 wywalczył mistrzostwo Węgier, a latem 2013 zdobył Superpuchar Węgier. W sezonie 2013/14 został wicemistrzem kraju. W 2015 przeszedł do Ferencvárosi TC.

Kariera reprezentacyjna

W 2009 roku Varga wraz z reprezentacją Węgier U-20 zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Świata U-20. W seniorskiej reprezentacji zadebiutował 22 maja 2014 w zremisowanym 2:2 towarzyskim meczu z Danią, rozegranym w Debreczynie. W 46. minucie zmienił Máté Pátkaia, a w 69. minucie strzelił swojego pierwszego gola w kadrze narodowej. W 2021 roku wystąpił na Mistrzostwach Europy 2020[1].