2020 Yaz Olimpiyatları'nda eskrim
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Eskrim | |
Yer | Makuhari Messe |
---|---|
Tarih | 24 Temmuz-1 Ağustos 2021 |
Ülke sayısı | 42 |
Sporcu sayısı | 261 |
← 2016 | 2024 → |
2020 Yaz Olimpiyatları'nda Eskrim | ||
---|---|---|
Epe | erkekler | kadınlar |
Takım epe | erkekler | kadınlar |
Flöre | erkekler | kadınlar |
Takım flöre | erkekler | kadınlar |
Kılıç | erkekler | kadınlar |
Takım kılıç | erkekler | kadınlar |
|
2020 Yaz Olimpiyatları'nda eskrim müsabakaları Makuhari Messe'de 24 Temmuz-1 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenmiştir. Müsabakalar 12 dalda yapılmıştır.[1][2]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Japonya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya Olimpiyat Komitesi | 3 | 4 | 1 | 8 |
2 | Fransa | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Güney Kore | 1 | 1 | 3 | 5 |
4 | Macaristan | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Amerika Birleşik Devletleri | 1 | 0 | 1 | 2 |
Estonya | 1 | 0 | 1 | 2 | |
7 | Çin | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hong Kong | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Japonya* | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | İtalya | 0 | 3 | 2 | 5 |
11 | Romanya | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Ukrayna | 0 | 0 | 1 | 1 |
Çekya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (13 Ülke) | 12 | 12 | 12 | 36 |
Program
E | Elemeler | ÇF | Çeyrek finaller | YF | Yarı finaller | F | Finaller | S | Sabah | A | Akşam |
Tarih | Tem 24 | Tem 25 | Tem 26 | Tem 27 | Tem 28 | Tem 29 | Tem 30 | Tem 31 | Ağu 1 | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yarışma | S | A | S | A | S | S | A | S | A | S | A | S | A | S | A | S | ||||||||||||||||||||
Erkekler bireysel epe | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Erkekler takım epe | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Erkekler bireysel flöre | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Erkekler takım flöre | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Erkekler bireysel kılıç | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Erkekler takım kılıç | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar bireysel epe | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar takım epe | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar bireysel flöre | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar takım flöre | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar bireysel kılıç | E | ÇF | YF | F | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Kadınlar takım kılıç | E | ÇF | YF | F |
Madalyalar
Erkekler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel epe ayrıntılar | Romain Cannone Fransa | Gergely Siklósi Macaristan | İhor Reyzlin Ukrayna |
Takım epe ayrıntılar | Japonya Koki Kano Kazuyasu Minobe Masaru Yamada Cmtoru Uyama | Rusya Olimpiyat Komitesi Sergey Bida Sergey Hodos Pavel Suhov Nikita Glazkov | Güney Kore Park Sang-young Ma Se-geon Song Jae-ho Kweon Young-jun |
Bireysel flöre ayrıntılar | Cheung Ka-long Hong Kong | Daniele Garozzo İtalya | Alexander Choupenitch Çekya |
Takım flöre ayrıntılar | Fransa Enzo Lefort Erwann Le Péchoux Temien Mertine Maxime Pauty | Rusya Olimpiyat Komitesi Anton Borodaçov Kirill Borodaçov Vladislav Mılnikov Timur Safin | Amerika Birleşik Devletleri Race Imboden Nick Itkin Alexander Massialas Gerek Meinhardt |
Bireysel kılıç ayrıntılar | Áron Szilágyi Macaristan | Luigi Samele İtalya | Kim Jung-hwan Güney Kore |
Takım kılıç ayrıntılar | Güney Kore Oh Sang-uk Kim Jun-ho Kim Jung-hwan Gu Bon-gil | İtalya Luca Curatoli Luigi Samele Enrico Berrè Aldo Pzttano | Macaristan Áron Szilágyi András Szatmári Tamás Decsi Csanád Gémesi |
Kadınlar
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
Bireysel epe ayrıntılar | Paz Yiwen Çin | Ana Maria Popescu Romanya | Katrina Lehis Estonya |
Takım epe ayrıntılar | Estonya Temia Beljajeva Irina Embrich Erika Kirpu Katrina Lehis | Güney Kore Choi In-jeong Kang Young-mi Lee Hye-in Song Se-ra | İtalya Rossella Fiamingo Federica Isola Mara Navarria Alberta Santuccio |
Bireysel flöre ayrıntılar | Lee Kiefer Amerika Birleşik Devletleri | İnna Deriglazova Rusya Olimpiyat Komitesi | Larisa Korobeynikova Rusya Olimpiyat Komitesi |
Takım flöre ayrıntılar | Rusya Olimpiyat Komitesi İnna Deriglazova Larisa Korobeynikova Marta Martyanova Adelina Zagidullina | Fransa Anita Blaze Astrid Guyart Pauline Ranvier Ysaora Thibus | İtalya Martina Batini Erica Cipressa Arianna Errigo Alice Volpi |
Bireysel kılıç ayrıntılar | Sofiya Pozdnyakova Rusya Olimpiyat Komitesi | Sofya Velikaya Rusya Olimpiyat Komitesi | Manon Brunet Fransa |
Takım kılıç ayrıntılar | Rusya Olimpiyat Komitesi Olga Nikitina Sofiya Pozdnyakova Sofya Velikaya | Fransa Sara Balzer Cécilia Berder Manon Brunet Charlotte Lembach | Güney Kore Kim Ji-yeon Yoon Ji-su Seo Ji-yeon Choi Soo-yeon |
Katılımcı ülkeler
- Cezayir (4)
- Arjantin (1)
- Azerbaycan (1)
- Brezilya (2)
- Kanada (11)
- Şili (1)
- Çin (14)
- Kolombiya (1)
- Çekya (2)
- Mısır (14)
- Estonya (4)
- Fransa (18)
- Gürcistan (1)
- Almanya (9)
- Büyük Britanya (1)
- Yunanistan (1)
- Hong Kong (8)
- Macaristan (13)
- Hindistan (1)
- İran (4)
- İtalya (24)
- Japonya (21)
- Kazakistan (1)
- Kırgızistan (1)
- Meksika (1)
- Fas (1)
- Hollanda (1)
- Peru (1)
- Polonya (5)
- Rusya Olimpiyat Komitesi (23)
- Romanya (2)
- Senegal (1)
- Singapur (2)
- Güney Kore (18)
- İspanya (1)
- İsviçre (4)
- Tunus (8)
- Türkiye (1)
- Ukrayna (6)
- Amerika Birleşik Devletleri (23)
- Özbekistan (3)
- Venezuela (2)
Kaynakça
- ^ "Tokyo 2020: Fencing". 22 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Temmuz 2018.
- ^ McCurry, Justin; Ingle, Sean (24 Mart 2020). "Tokyo Olympics postponed to 2021 due to coronavirus pandemic". The Guardian (İngilizce). ISSN 0261-3077. 24 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mart 2020.
- ^ "Fencing - Entry List by NOC" (PDF). olympics.com. Tokyo Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games. 1 Ağustos 2021. 1 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ağustos 2021.
Dış bağlantılar
- Uluslararası Eskrim Federasyonu
- Sonuçlar