Belgium a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Belgium az olimpiai játékokon | |||||
Belgium zászlaja | |||||
NOB-országkód: BEL | |||||
OOB | Belga Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 68 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ulla Werbrouck | ||||
Érmek 55. helyezés |
| ||||
Belgium az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Belgium az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 68 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | De Wilde, ÉtienneÉtienne De Wilde Matthew Gilmore | Kerékpározás | Férfi madison |
2 Ezüst | Meirhaeghe, FilipFilip Meirhaeghe | Kerékpározás | Férfi terep-kerékpározás |
3 Bronz | Simons, AnnAnn Simons | Cselgáncs | Női légsúly |
3 Bronz | Vandecaveye, GellaGella Vandecaveye | Cselgáncs | Női váltósúly |
3 Bronz | Callens, ElsEls Callens Dominique Van Roost | Tenisz | Női páros |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jean-Michel Saive | Egyes | erőnyerő | Petr Korbel (CZE) 21–11, 21–13, 21–17 | Jan-Ove Waldner (SWE) 14–21, 21–19, 18–21, 15–21 | kiesett | 9. | ||||
Philippe Saive | P csoport Augusto Morales (CHI) | 1. | Liu Guozheng (CHN) 14–21, 16–21, 21–18, 21–17, 15–21 | kiesett | 17. | |||||
Jean-Michel Saive Philippe Saive | Páros | erőnyerő | E csoport Japán (JPN) | 2. | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nathan Kahan | 800 m | 1:47,69 | 6. | 26. | kiesett | ||||
Mohammed Mourhit | 10 000 m | 27:45,75 | 4. | 4. | nem ért célba | ||||
Jonathan N'Senga | 110 m gát | 13,57 | 3. | 11. | 13,73 | 6. | 18.** | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Thibaut Duval | Rúdugrás | 555 cm | 22.** | kiesett | |
Erik Nys | Távolugrás | 752 cm | 37. | kiesett | |
Jo Van Daele | Diszkoszvetés | 60,93 m | 22. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sandra Stals | 800 m | 2:02,33 | 4. | 20 | kiesett | ||||
Veerle Dejaeghere | 1500 m | 4:10,68 | 4. | 18. | 4:07,87 | 6. | 13. | kiesett | |
Marleen Renders | Maraton | nem ért célba |
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cédric Taymans | Légsúly | Brandan Greczkowski (USA) 0010-0010 | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Harry Van Barneveld | Nehézsúly | erőnyerő | Ko Kjongdu (KOR) 1100-xxx | Abdullo Tangriyev (UZB) 1021-0021 | David Douillet (FRA) 0010-1000 | Selim Tataroğlu (TUR) 0010-1010 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ann Simons | Légsúly | Hayet Rouini (TUN) 0011-0000 | Jenny Hill (AUS) 0102-0100 | Anna-Maria Gradante (GER) 0001-0001 | Mariana Martins (BRA) 0010-0000 | Amarilys Savón (CUB) 0101-0010 | Csha Hjonhjang (PRK) 0012-0011 | ||||
Inge Clement | Harmatsúly | Salima Souakri (ALG) 0001-0120 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Marisabel Lomba | Könnyűsúly | Rose Marie Kouaho (CIV) 1001-0010 | Orit Bar-On (ISR) 0011-0001 | Driulys González (CUB) 0001-0011 | Barbara Harel (FRA) 0110-1001 | kiesett | 9. | ||||
Gella Vandecaveye | Váltósúly | erőnyerő | Csi Gjongszun (PRK) 1000-0001 | Li Shufang (CHN) 0000-0000 | Olga Artamonova (KGZ) 1100-0000 | Vânia Ishii (BRA) 1000-0000 | Anja von Rekowski (GER) 1020-0000 | ||||
Ulla Werbrouck | Középsúly | erőnyerő | Úrsula Martín (ESP) 0000-0001 | Andrea Pažoutová (CZE) 0110-0001 | Ueno Maszae (JPN) 0200-0001 | Edith Bosch (NED) 0010-0001 | Cso Minszon (KOR) 0000-0100 | 5. | |||
Heidi Rakels | Félnehézsúly | Karin Kienhuis (NED) 0000-0000 | Akissi Monney (CIV) 1010-0000 | Emanuela Pierantozzi (ITA) 0200-0000 | Tang Lin (CHN) 0010-0111 | Simona Richter (ROM) 0000-0011 | 5. | ||||
Brigitte Olivier | Nehézsúly | Beatriz Martín (ESP) 1000-0000 | Mara Kovačević (YUG) 0010-0000 | Daima Beltrán (CUB) 0000-1000 | Kim Szonjong (KOR) 0000-1100 | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Stijn Smulders Arnaud Duchesne Luc Goiris Björn Hendrickx | Négypárevezős | 5:56,79 | 4. | 6:10,11 | 3. | A/B | 5:56,36 | 5. | B | 5:54,17 | 3. | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nico Hendrickx | Egyéni | 640 | 10. | Jubzang Jubzang (BHU) (55.) 162-156 | Vagyim Sikarev (KAZ) (23.) 151-154 | kiesett | 27. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Bob Maesen | Kajak egyes 1000 m | 3:37,587 | 3. | 8. | 3:43,147 | 5. | 15. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Filip Meirhaeghe | Férfi terepverseny | 2:10:05,51 (+1:03,01) | |
Roel Paulissen | 2:16:54,82 (+7:52,32) | 19. | |
Peter Van Den Abeele | nem ért célba |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Axel Merckx | Mezőnyverseny | 5:30:37 (+1:29) | 12. |
Nico Mattan | 5:30:46 (+1:38) | 33. | |
Marc Wauters | 5:30:46 (+1:38) | 67. | |
Rik Verbrugghe | 5:30:46 (+1:38) | 71. | |
Peter Van Peteghem | 5:36:14 (+7:06) | 79. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Heidi Van De Vijver | Mezőnyverseny | 3:06:31 (+0:00) | 8. |
Cindy Pieters | 3:06:31 (+0:00) | 20. | |
Vanja Vonckx | 3:12:40 (+6:09) | 40. |
Pálya-kerékpározás
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Matthew Gilmore | Férfi pontverseny | 6 | -2 | 15. |
Étienne De Wilde Matthew Gilmore | Férfi madison | 22 | 0 |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Ludo Philippaerts | Otterongo | Egyéni | 16,00 | 49. | 8,00 | 24,00 | 45. | 8,00 | 32,00 | 42. | 4,00 | 5. | 4,00 | 5. | 8,00 | 4.* |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Bruno Goyens de Heusch | Graceland Cavalier | Egyéni | 53,20 | 26. | nem ért célba | kiesett | |||||
Kurt Heyndrickx Constantin Van Rijckevorsel Carl Bouckaert Karin Donckers | Archimedes Withcote Nellie Urbane Des Pins Gormley | Csapat | 160,40 | 7. | nem ért célba | 1297,00 | 10. | nem indult | 2121,20 | 9. |
* - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Anne Focan | Trap | 67 | 3.* | 88 | 4. |
Dupla trap | 99 | 7. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
François Demeure | 69 kg | 140,0 | 13. | 170,0 | 11.* | 310,0 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ingeborg Marx | 58 kg | 77,5 | 12.* | 100,0 | 11.* | 177,5 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dominique Van Roost | Egyes | Adriana Gerši (CZE) 6–1, 6–1 | Anasztaszija Miszkina (RUS) 6–2, 6–3 | Silvia Farina Elia (ITA) 6–1, 7–5 | Szeles Mónika (USA) 0–6, 2–6 | kiesett | 5. | ||
Sabine Appelmans | Sonya Jeyaseelan (CAN) 7–5, 6–2 | María Alejandra Vento-Kabchi (VEN) 6–2, 6–2 | Amanda Coetzer (RSA) 3–6, 1–6 | kiesett | 9. | ||||
Els Callens | Aszagoe Sinobu (JPN) 6–0, 6–4 | Fabiola Zuluaga (COL) 3–6, 2–6 | kiesett | 17. | |||||
Els Callens Dominique Van Roost | Páros | Horvátország (CRO) Iva Majoli Silvija Talaja 6–2, 5–7, 6–2 | Szlovákia (SVK) Karina Habšudová Janette Husárová 6–3, 6–2 | Venezuela (VEN) Milagros Sequera María Alejandra Vento-Kabchi 4–6, 7–5, 6–4 | Egyesült Államok (USA) Serena Williams Venus Williams 4–6, 1–6 | Fehéroroszország (BLR) Volha Barabanscsikava Natallja Zverava 4–6, 6–4, 6–1 |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ruud Kuijten | Férfi egyes | erőnyerő | Kenneth Jonassen (DEN) 8–15, 5–15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Sigrid Persoon | Talaj | 9,062 | 53. | kiesett | |
Ugrás | 9,437 | 17.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,150 | 63. | kiesett | ||
Gerenda | 8,862 | 67. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 36,511 | 42. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Kathleen Smet | Női | 20:16,68 | 38,00 | 1:06:14,70 | 24,20 | 36:32,40 | 2:04:05,98 | 16. |
Mieke Suys | 20:17,98 | 28,10 | nem teljesítette | nem ért célba |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Thierry Wouters | 50 m gyors | 23,44 | 7. | 39. | kiesett | ||||
100 m gyors | 51,07 | 7. | 32. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Liesbet Dreesen | 50 m gyors | 26,21 | 3.* | 28.* | kiesett | ||||
Tine Bossuyt | 100 m gyors | 58,02 | 7. | 35. | kiesett | ||||
Nina Van Koeckhoven | 200 m gyors | 2:02,15 | 7. | 22. | kiesett | ||||
Sofie Goffin | 400 m gyors | 4:15,93 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Tine Bossuyt Liesbet Dreesen Sofie Goffin Nina Van Koeckhoven | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:46,91 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Fabienne Dufour Yseult Gervy Sofie Goffin Nina Van Koeckhoven | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:12,37 | 7. | 12. | kiesett | ||||
Sofie Wolfs | 100 m hát | 1:04,66 | 4.* | 27.* | kiesett | ||||
Brigitte Becue | 100 m mell | 1:09,38 | 4. | 9. | 1:09,47 | 5. | 9. | kiesett | |
200 m mell | 2:31,27 | 6. | 21. | kiesett | |||||
Fabienne Dufour | 100 m pillangó | 1:01,15 | 3.* | 23.* | kiesett | ||||
Yseult Gervy | 200 m hát | 2:16,67 | 6. | 22. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:16,51 | 5. | 12. | 2:17,19 | 7. | 14. | kiesett | ||
400 m vegyes | 4:48,31 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Brigitte Becue Fabienne Dufour Nina Van Koeckhoven Sofie Wolfs | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:10,98 | 3. | 11. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Sébastien Godefroid | Finn dingi | 13 | 3 | 10 | 1 | 14 | (17) | 5 | 10 | 7 | (19) | 2 | 65,0 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Sigrid Rondelez | Szörfvitorlázás | (21) | 13 | 11 | 19 | 11 | 16 | 17 | (26) | 12 | 9 | 19 | 127,0 | 16. |
Min Dezillie | Europe | 8 | 8 | (26) | 10 | 4 | 4 | 10 | (12) | 10 | 7 | 7 | 68,0 | 6. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Philippe Bergmans | Laser | 13 | 4 | 24 | 23 | 9 | 19 | (25) | 17 | (30) | 6 | 1 | 116,0 | 16. |
Források
- Belgium at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap