Norvégia a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Norvégia az olimpiai játékokon | |||||
Norvégia zászlaja | |||||
NOB-országkód: NOR | |||||
OOB | Norvég Olimpiai és Paralimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 93 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Vebjørn Rodal | ||||
Záróünnepség | Trine Hattestad | ||||
Érmek 19. helyezés |
| ||||
Norvégia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Norvégia az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 15 sportágban 93 sportoló képviselte, akik összesen 10 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Hattestad, TrineTrine Hattestad | Atlétika | Női gerelyhajítás |
1 Arany | Holmann, KnutKnut Holmann | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 500 m |
1 Arany | Holmann, KnutKnut Holmann | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 1000 m |
1 Arany | Nemzeti válogatott Kristin Bekkevold Christine Bøe Jensen Gro Espeseth Ragnhild Gulbrandsen Solveig Gulbrandsen Margunn Haugenes Silje Jørgensen Monica Knudsen Gøril Kringen Unni Lehn Dagny Mellgren Bente Nordby Marianne Pettersen Anita Rapp Hege Riise Brit Sandaune Anne Tønnessen | Labdarúgás | Női |
2 Ezüst | Tysse-Plätzer, KjerstiKjersti Tysse-Plätzer | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
2 Ezüst | Tufte, OlafOlaf Tufte Fredrik Bekken | Evezés | Férfi kétpárevezős |
2 Ezüst | Gundersen, TrudeTrude Gundersen | Taekwondo | Női váltósúlyú |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Ann-Cathrin Eriksen Birgitte Sættem Cecilie Leganger Elisabeth Hilmo Else-Marthe Sørlie Lybekk Heidi Tjugum Jeanette Nilsen Kjersti Grini Kristine Duvholt Marianne Rokne Mia Hundvin Monica Sandve Susann Goksør-Bjerkrheim Tonje Larsen Trine Haltvik | Kézilabda | Női |
3 Bronz | Johannessen, Herman HornHerman Horn Johannessen Paul Davis Espen Stokkeland | Vitorlázás | Soling |
3 Bronz | Stenvaag, HaraldHarald Stenvaag | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Geir Moen | 200 m | 20,76 | 4. | 17.* | 20,65 | 6. | 21. | kiesett | ||||
John Ertzgaard | 21,00 | 4. | 39.** | kiesett | ||||||||
Vebjørn Rodal | 800 m | 1:46,76 | 2. | 11. | 1:48,73 | 7. | 22. | kiesett | ||||
Marius Bakken | 5000 m | 13:44,80 | 11. | 25. | kiesett | |||||||
Jim Svenøy | 3000 m akadály | 8:23,61 | 2. | 6. | 8:27,20 | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ketill Hanstveit | Hármasugrás | 16,75 m | 13. | kiesett | |
Pål Arne Fagernes | Gerelyhajítás | 86,74 m | 3. | 83,04 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Trond Høiby | Tízpróba | 11,56 | 740 | 622 cm | 635 | 14,03 m | 730 | nem állt rajthoz | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gunhild Halle-Haugen | 10 000 m | nem ért célba | kiesett | |||
Kjersti Tysse-Plätzer | 20 km gyaloglás | 1:29:33 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hanne Haugland | Magasugrás | 189 cm | 18.* | kiesett | |
Trine Hattestad | Gerelyhajítás | 65,44 m | 3. | 68,91 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Fritz Aanes | 85 kg | 6. csoport Gotcha Tsitsiashvili (ISR) | 1. | erőnyerő | Bárdosi Sándor (HUN) 4-1 | Muhran Vahtangadze (GEO) 0-4 | kizárták* |
* – Fritz Aanes eredetileg a 4. helyen végzett, de utólag kizárták.
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Olaf Tufte Fredrik Bekken | Kétpárevezős | 6:25,63 | 1. | A/B | 6:23,50 | 1. | A | 6:17,98 | 2. | |||
Kjetil Undset Sture Bjørvig Steffen Størseth Nito Simonsen | Kormányos nélküli négyes | 6:13,14 | 3. | A/B | 6:08,55 | 4. | B | 6:04,28 | 3. | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bård Nesteng | Egyéni | 613 | 45. | Henk Vogels (NED) (20.) 158-149 | Sébastien Flûte (FRA) (52.) 148-160 | kiesett | 30. | |||
Lars Erik Humlekjær | 613 | 46. | Michele Frangilli (ITA) (19.) 158-168 | kiesett | 40. | |||||
Martinius Grov | 613 | 47. | Matteo Bisiani (ITA) (18.) 158-166 | kiesett | 41. | |||||
Lars Erik Humlekjær Martinius Grov Bård Nesteng | Csapat | 613 | 14. | Kazahsztán (KAZ) Sztanyiszlav Zabrodszkij Alekszandr Li Vagyim Sikarev (3.) 241-246 | kiesett | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wenche-Lin Hess | Egyéni | 613 | 51. | He Ying (CHN) (14.) 145-160 | kiesett | 57. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Knut Holmann | Kajak egyes 500 m | 1:40,990 | 2. | 5. | 1:39,964 | 2. | 2. | 1:57,847 | |
Kajak egyes 1000 m | 3:36,565 | 1. | 4. | 3:36,425 | 1. | 1. | 3:33,269 | ||
Eirik Verås Larsen Nils Olav Fjeldheim | Kajak kettes 500 m | 1:35,619 | 6. | 18. | 1:34,712 | 7. | 15. | kiesett | |
Kajak kettes 1000 m | 3:15,483 | 4. | 6. | 3:17,288 | 2. | 2. | 3:20,515 | 9. | |
Christian Frederiksen | Kenu egyes 500 m | 1:54,366 | 6. | 13. | 1:53,661 | 5. | 5. | kiesett | |
Kenu egyes 1000 m | 3:55,378 | 3. | 4. | 3:58,159 | 5. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tom Larsen | Férfi terepverseny | 1 kör hátrány | 35. |
Rune Høydahl | nem ért célba | ||
Ragnhild Kostøl | Női terepverseny | 2:01:51,06 (+12:26,68) | 22. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Bjørnar Vestøl | Mezőnyverseny | 5:36:14 (+7:06) | 78. |
Kurt Asle Arvesen | nem ért célba | ||
Svein Gaute Hølestøl | nem ért célba | ||
Thor Hushovd | nem ért célba | ||
Időfutam | 0:59:00,015 (+1:19,595) | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Monica Valvik-Valen | Mezőnyverseny | 3:08:02 (+1:31) | 29. |
Ingunn Bollerud | 3:10:33 (+4:02) | 35. | |
Solrun Flatås | 3:11:04 (+4:33) | 38. | |
Időfutam | 0:45:01,575 (+3:00,794) | 20. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Norvég női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Norvégia (NOR) | 4 | 4 | 0 | 0 | 101 | 72 | +29 | 8 |
Dánia (DEN) | 4 | 3 | 0 | 1 | 124 | 83 | +41 | 6 |
Ausztria (AUT) | 4 | 2 | 0 | 2 | 131 | 90 | +41 | 4 |
Brazília (BRA) | 4 | 1 | 0 | 3 | 100 | 133 | –33 | 2 |
Ausztrália (AUS) | 4 | 0 | 0 | 4 | 59 | 137 | –78 | 0 |
2000. szeptember 17. 16:30 Sablon:2000NkéziDENNOR
| Dánia (DEN) | 17–19 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean-Pierre Moreno (FRA) |
négy játékos 3 | (7–10) | Grini, Goksør-Bjerkrheim 4 | ||
4× 3× | 2× 3× |
2000. szeptember 19. 14:30 Sablon:2000NkéziNORAUS
| Norvégia (NOR) | 28–18 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Yasser Salim Aly Aly, Hassan Hassan Aly Hassan (EGY) |
Grini 13 | (12–11) | Shinfield, Boulton 4 | ||
4× 3× | 4× 3× |
2000. szeptember 23. 16:30 Sablon:2000NkéziBRANOR
| Brazília (BRA) | 16–30 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Hyung-Kyun Chung, Kyu Ha Lim (KOR) |
S. Oliveira 4 | (7–18) | Grini 7 | ||
5× 2× | 1× 3× |
2000. szeptember 25. 19:30 Sablon:2000NkéziNORAUT
| Norvégia (NOR) | 24–21 | Ausztria (AUT) | Játékvezetők: Ramon Gallego Santos, Victor Pedro Lamas Perez (ESP) |
Grini 8 | (12–7) | Fridrikas 8 | ||
5× 4× | 3× 4× |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 28. 21:30 Sablon:2000NkéziNORROU
| Norvégia (NOR) | 28–16 | Románia (ROM) | Játékvezetők: Marjan Nachevski, Dragan Nachevski (MKD) |
Grini 9 | (12–8) | Tănaşe 4 | ||
5× 3× | 5× 3× |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 21:30 Sablon:2000NkéziHUNNOR
| Magyarország (HUN) | 28–23 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Leon Kalin, Enes Koric (SLO) |
Radulovics 10 | (16–10) | Grini 13 | ||
1× 3× | 3× 3× |
- A 3. helyért
2000. október 1. 14:30 Sablon:2000NkéziKORNOR
| Dél-Korea (KOR) | 21–22 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Dragan Nacsevszki, Marjan Nacsevszki (MKD) |
O Szongok 7 | (13–12) | Grini 7 | ||
6× 4× 1× | 3× 1× 1× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Norvégia (NOR) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Norvég női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2000NfociF
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 7 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 4 |
Nigéria (NGR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 9 | –6 | 0 |
2000. szeptember 14. 17:30 Sablon:2000NfociUSANOR
|
Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Norvégia (NOR) |
---|---|---|
Milbrett 18' Hamm 24' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2000. szeptember 17. 17:30 Sablon:2000NfociNORNGR
|
Norvégia (NOR) | 3–1 | Nigéria (NGR) |
---|---|---|
Mellgren 22' Riise 62' (11-esből) Pettersen 90+3' | (1–0) Jegyzőkönyv | Akide 78' |
2000. szeptember 20. 17:30 Sablon:2000NfociNORCHN
|
Norvégia (NOR) | 2–1 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Pettersen 55' Haugenes 78' | (0–0) Jegyzőkönyv | Szun 75' (11-esből) |
- Elődöntő
2000. szeptember 24. 17:30 Sablon:2000NfociGERNOR
|
Németország (GER) | 0–1 | Norvégia (NOR) |
---|---|---|
(0–0) Jegyzőkönyv | Wunderlich 80' (öngól) |
- Döntő
2000. szeptember 28. 17:00 Sablon:2000NfociNORUSA
|
Norvégia (NOR) | 3–2 (h. u.) | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Espeseth 44' Gulbrandsen 78' Mellgren 102' | (1–1, 2–2, 3–2) Jegyzőkönyv | Milbrett 5' 90+2' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Norvégia (NOR) |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | Reményág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Jørre Kjemperud Vegard Høidalen | Ausztria (AUT) Nikolas Berger Oliver Stamm 15-6 | Egyesült Államok (USA) Dain Blanton Eric Fonoimoana 13-15 | kiesett | 9. | ||||
Jan Kvalheim Bjørn Maaseide | Portugália (POR) Joao Brenha Miguel Maia 10-15 | Ausztrália (AUS) Julien Prosser Leo Zahner 12-15 | kiesett | 19. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Leif Steinar Rolland | Légpuska | 592 | 6. | 692,2 | 7. |
Espen Berg-Knutsen | 585 | 34.** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 593 | 19.*** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1162 | 12.** | kiesett | ||
Harald Stenvaag | 1175 | 2. | 1,268,6 | ||
Sportpuska, fekvő | 594 | 13.*** | kiesett | ||
Harald Jensen | Skeet | 119 | 23.**** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lindy Hansen | Légpuska | 393 | 9.*** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 579 | 9.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Trude Gundersen | Váltósúly | erőnyerő | Okamoto Joriko (JPN) 7-4 | Sarah Stevenson (GBR) 2-2 | I Szonhi (KOR) 3-6 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Christian Ruud | Egyes | Andreas Vinciguerra (SWE) 2–6, 4–6 | kiesett | 33. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Flemming Solberg | Talaj | 8,300 | 69. | kiesett | |
Ugrás | 9,400 | 36. | kiesett | ||
Korlát | 9,325 | 42. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,450 | 51. | kiesett | ||
Gyűrű | 8,625 | 70. | kiesett | ||
Lólengés | 8,875 | 67.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 53,975 | 46. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Siren Sundby | Europe | 7 | 10 | 12 | (23) | 16 | 21 | (28*) | 10 | 23 | 22 | 10 | 131,0 | 19. |
Carolina Toll Jeanette Lunde | 470-es osztály | (17,0) | 9,0 | 7,0 | (17,0) | 17,0 | 11,0 | 7,0 | 17,0 | 8,0 | 13,0 | 16,0 | 105,0 | 16. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | ||||
Peer Moberg | Laser | 12 | 7 | 11 | (32) | 7 | 6 | (24) | 4 | 10 | 22 | 15 | 94,0 | 10. | |||||
Christoffer Sundby Vegard Arnhoff | Könnyű 49-es dingi | 16 | (17) | (18) | 2 | 2 | 10 | 14 | 7 | 10 | 16 | 10 | 13 | 6 | (17) | 5 | 14 | 142,0 | 13. |
* - nem ért célba
Versenyző | Versenyszám | Futam | 1. forduló | 2. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Pont | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | Hely. | Gy–V | |||
Herman Horn Johannessen Paul Davis Espen Stokkeland | Soling | 5 | 2 | 1 | 3 | 5 | (17**) | 16 | 1. | 2–3 | 4. | Dánia (DEN) 1–3 | 2. | Bronzmérkőzés Hollandia (NED) 3–1 |
** - nem indult
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ragnhild Andenæs | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Claudia Bokel (GER) 10-15 | kiesett | 24. | ||||
Margrete Mørch | erőnyerő | Diana Romagnoli (SUI) 13-15 | kiesett | 26. | |||||
Silvia Lesoil | Tamara Savić-Šotra (YUG) 8-15 | kiesett | 33. | ||||||
Margrete Mørch Ragnhild Andenæs Silvia Lesoil | Párbajtőr, csapat | Magyarország (HUN) Nagy Tímea Mincza Ildikó Szalay Gyöngyi 32-45 | Az 5–8. helyért Németország (GER) Katja Nass Imke Duplitzer Claudia Bokel 39-45 | A 7. helyért Kuba (CUB) Tamara Esteri Zuleydis Ortíz Mirayda García 32-45 | 8. |
Források
- Norway at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap