Dél-Korea a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 281 fő 26 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Csong Unszun | ||||
Érmek 12. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Korea |
Dél-Korea az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 26 sportágban 281 sportoló képviselte, akik összesen 28 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Szim Gvonho | Birkózás | Kötöttfogás, 54 kg |
1 Arany | Csang Jongho O Kjomun Kim Cshongthe | Íjászat | Férfi csapat |
1 Arany | Jun Midzsin | Íjászat | Női egyéni |
1 Arany | Kim Szunjong Kim Namszun Jun Midzsin | Íjászat | Női csapat |
1 Arany | Kim Gjonghun | Taekwondo | Férfi nehézsúly |
1 Arany | Csong Dzseun | Taekwondo | Női pehelysúly |
1 Arany | I Szonhi | Taekwondo | Női váltósúlyú |
1 Arany | Kim Jongho | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
2 Ezüst | Kim Inszop | Birkózás | Kötöttfogás, 58 kg |
2 Ezüst | Mun Idzse | Birkózás | Szabadfogás, 76 kg |
2 Ezüst | Csong Szokkjong | Cselgáncs | Férfi légsúly |
2 Ezüst | Cso Incshol | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Csi Szonghvan Cson Dzsonggvon Cson Dzsongha Han Hjongbe Hvang Dzsonghjon Im Dzsongcshon Im Dzsongu Jo Ungon Kang Gonuk Kim Cshonghvan Kim Dzsongcshol Kim Gjongszok Kim Jongbe Kim Jun Szo Dzsongho Szong Szongthe | Gyeplabda | Férfi |
2 Ezüst | Kim Namszun | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Kang Cshohjon | Sportlövészet | Női légpuska |
2 Ezüst | Szin Dzsunszik | Taekwondo | Férfi pehelysúly |
2 Ezüst | I Dongszu Ju Jongszong | Tollaslabda | Férfi páros |
2 Ezüst | I Dzsuhjong | Torna | Férfi korlát |
3 Bronz | Kim Mukjo Ju Dzsihje | Asztalitenisz | Női páros |
3 Bronz | Csang Szongho Csin Philcsung Csong Dehjon Csong Minthe Csong Szugun Hong Szonghun I Pjonggju I Szungho I Szungjop Im Cshangjong Im Szondong Kim Dongdzsu Kim Githe Kim Hanszu Kim Szukjong Kim Thekjun Ku Deszong Pak Csehong Pak Csinman Pak Csongho Pak Kjongvan Pak Szokcsin Szon Minhan Szong Dzsinu | Baseball | Férfi |
3 Bronz | Csang Dzseszong | Birkózás | Szabadfogás, 63 kg |
3 Bronz | Csong Szongszuk | Cselgáncs | Női váltósúly |
3 Bronz | Cso Minszon | Cselgáncs | Női középsúly |
3 Bronz | Kim Szonjong | Cselgáncs | Női nehézsúly |
3 Bronz | Kim Szunjong | Íjászat | Női egyéni |
3 Bronz | Ha Thekvon Kim Dongmun | Tollaslabda | Férfi páros |
3 Bronz | I Dzsuhjong | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | I Szanggi | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Thekszu | Egyes | erőnyerő | Timo Boll (GER) 11–21, 21–15, 18–21, 17–21 | kiesett | 17. | |||||
I Csholszung | L csoport Peter Akinlabi (NGR) | 1. | Damien Éloi (FRA) 14–21, 21–11, 6–21, 20–22 | kiesett | 17. | |||||
Ju Szungmin | I csoport Leung Chu Yan (HKG) | 1. | Christophe Legoût (FRA) 15–21, 23–21, 21–10, 23–25, 17–21 | kiesett | 17. | |||||
I Csholszung Ju Szungmin | Páros | erőnyerő | Hongkong (HKG) Cheung Yuk Leung Chu Yan 16–21, 21–16, 19–21, 21–9, 21–15 | Tajvan (TPE) Chang Yen-Shu Chiang Peng-Lung 13–21, 21–15, 10–21, 23–21, 21–18 | Kína (CHN) Wang Liqin Yan Sen 12–21, 19–21, 21–17, 18–21 | Franciaország (FRA) Jean-Philippe Gatien Patrick Chila 20–22, 23–21, 19–21, 10–21 | 4. | |||
Kim Thekszu O Szangun | erőnyerő | Jugoszlávia (YUG) Ilija Lupulesku Slobodan Grujić 21–18, 21–18, 21–13 | Kína (CHN) Kong Linghui Liu Guoliang 18–21, 9–21, 21–10, 10–21 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ju Dzsihje | Egyes | erőnyerő | Gao Jun (USA) 21–17, 15–21, 21–15, 21–10 | Konisi An (JPN) 21–17, 22–20, 15–21, 17–21, 22–20 | Li Ju (CHN) 21–12, 14–21, 19–21, 5–21 | kiesett | 5. | |||
Szog Unmi | erőnyerő | Otilia Bădescu (ROM) 19–21, 21–18, 15–21, 21–10, 23–21 | Qianhong Gotsch (GER) 21–17, 17–21, 21–19, 17–21, 19–21 | kiesett | 9. | |||||
I Unszil | C csoport Tawny Banh (USA) | 1. | Kojama Csire (JPN) 21–10, 24–22, 21–14 | kiesett | 17. | |||||
Kim Mukjo Ju Dzsihje | Páros | erőnyerő | Japán (JPN) Fudzsinuma Ai Konisi An 21–13, 21–11, 21–5 | Románia (ROM) Mihaela Şteff Otilia Bădescu 21–18, 20–22, 21–14, 23–25, 21–19 | Kína (CHN) Li Ju Vang Nan 21–17, 15–21, 21–15, 14–21, 22–24 | Bronzmérkőzés Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Tóth Krisztina 21–18, 21–19, 22–24, 19–21, 21–19 | ||||
I Unszil Szog Unmi | erőnyerő | Fehéroroszország (BLR) Taccjana Kasztramina Viktorija Pavlavics 21–4, 21–14, 21–15 | Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Tóth Krisztina 19–21, 16–21, 21–23 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kim Szunhjong | 800 m | 1:48,49 | 7. | 40. | kiesett | ||||
I Bongdzsu | Maraton | 2:17:57 | 24. | ||||||
Csong Namgjun | 2:22:23 | 45. | |||||||
Pek Szungdo | 2:28:25 | 65. | |||||||
I Dujon | 400 m gát | 52,61 | 8. | 58. | kiesett | ||||
Szin Iljong | 20 km gyaloglás | 1:26:22 | 30. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
I Dzsinthek | Magasugrás | 220 cm | 21.* | kiesett | |
Szong Hidzsun | Távolugrás | érvényes ugrás nélkül | kiesett | ||
Szong Donghjon | Gerelyhajítás | 70,48 m | 31. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
O Midzsa | Maraton | 2:38:42 | 34. |
Kim Midzsong | 20 km gyaloglás | 1:36:09 | 25. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
I Mjongszon | Súlylökés | 17,44 m | 15. | kiesett | |
I Jongszon | Gerelyhajítás | 49,84 m | 33. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball
Bővebben: Baseball a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:2000base
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Kuba | 7 | 6 | 1 | 50 | 17 | +33 |
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 42 | 14 | +28 |
Dél-Korea | 7 | 4 | 3 | 40 | 26 | +14 |
Japán | 7 | 4 | 3 | 41 | 23 | +18 |
Hollandia | 7 | 3 | 4 | 19 | 29 | –10 |
Olaszország | 7 | 2 | 5 | 33 | 43 | –10 |
Ausztrália | 7 | 2 | 5 | 30 | 41 | –11 |
Dél-afrikai Köztársaság | 7 | 1 | 6 | 11 | 73 | –62 |
2000. szeptember 17. 18:30 Sablon:2000baseKORITA
| Dél-Korea | 10–2 | Olaszország | |||
2000. szeptember 18. 12:30 Sablon:2000baseAUSKOR
| Ausztrália | 5–3 | Dél-Korea | |||
2000. szeptember 19. 19:30 Sablon:2000baseCUBKOR
| Kuba | 6–5 | Dél-Korea | |||
2000. szeptember 20. Sablon:2000baseKORUSA
| Dél-Korea | 0–4 | Egyesült Államok | |||
2000. szeptember 22. 11:30 Sablon:2000baseNEDKOR
| Hollandia | 0–2 | Dél-Korea | |||
2000. szeptember 23. 12:30 Sablon:2000baseKORJPN
| Dél-Korea | 7–6 | Japán | |||
2000. szeptember 24. 12:30 Sablon:2000baseRSAKOR
| Dél-afrikai Köztársaság | 3–13 | Dél-Korea | |||
- Elődöntő
2000. szeptember 26. 19:30 Sablon:2000baseKORUSA2
| Dél-Korea | 2–3 | Egyesült Államok | |||
- Bronzmérkőzés
2000. szeptember 27. 12:30 Sablon:2000baseJPNKOR
| Japán | 1–3 | Dél-Korea | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szim Gvonho | 54 kg | 2. csoport | 1. | Alfred Ter-Mkrtchyan (GER) 6-4 | Kang Jonggjun (PRK) 10-0 | Lázaro Rivas (CUB) 8-0 | ||
Kim Inszop | 58 kg | 1. csoport Dilshod Aripov (UZB) | 1. | Ali Ashkani (IRI) 3-1 | Sheng Zetian (CHN) 4-0 | Armen Nazarjan (BUL) 3-10 | ||
Cshö Szangszon | 63 kg | 2. csoport | 2. | kiesett | 11. | |||
Szon Szangphil | 69 kg | 1. csoport | 1. | Filiberto Azcuy (CUB) 2-9 | Az 5. helyért İslam Duqiçiyev (AZE) mérkőzés nélkül | 5. | ||
Kim Dzsinszu | 76 kg | 1. csoport | 1. | Marko Yli-Hannuksela (FIN) 0-3 | Az 5. helyért Ara Abrahamian (SWE) 9-0 | 5. | ||
Pag U | 97 kg | 5. csoport Konsztandínosz Thánosz (GRE) | 3. | kiesett | 10. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mun Mjongszik | 54 kg | 1. csoport | 3. | kiesett | 17. | |||
Csang Dzseszong | 63 kg | 6. csoport Şamil Əfəndiyev (AZE) | 1. | erőnyerő | Murad Umahanov (RUS) 4-4 | Mohammad Talaei (IRI) 12-2 | ||
Mun Idzse | 76 kg | 5. csoport Alik Muzajev (UKR) | 1. | erőnyerő | Alexander Leipold (GER) 1-4 | Adem Bereket (TUR) 3-0 | * | |
Jang Hjongmo | 85 kg | 4. csoport | 1. | Adam Szajtyijev (RUS) 0-5 | Az 5. helyért Charles Burton (USA) mérkőzés nélkül | 6. |
* - Az eredetileg első helyen végzett német Alexander Leipoldot utólag kizárták.
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csong Szokkjong | Légsúly | erőnyerő | Nest'or Khergiani (GEO) 1110-0001 | Dorjpalamyn Narmandakh (MGL) 1020-0001 | Bazarbek Donbaj (KAZ) 1001-0000 | Alisher Mukhtarov (UZB) 0010-0000 | Nomura Tadahiro (JPN) 0000-1000 | |||||
Han Dzsihvan | Harmatsúly | Larbi Ben Boudaoud (FRA) 0000-1010 | Jorge Quintanal (GUA) 0002-0001 | David Somerville (GBR) 1001-0000 | Kiyoshi Uematsu (ESP) 0010-0001 | Georgios Vazagkasvili (GEO) 0010-1100 | 7. | |||||
Cshö Jongszin | Könnyűsúly | Szagdat Szadikov (KGZ) 1001-0000 | Jimmy Pedro (USA) 0010-0001 | Sebastián Alquati (ARG) 0110-0001 | Nakamura Kenzó (JPN) 1010-0001 | Tiago Camilo (BRA) 0001-1000 | Vsevolods Zeļonijs (LAT) 0000-1000 | 5. | ||||
Cso Incshol | Váltósúly | erőnyerő | José Figueroa (PUR) 1110-0001 | Florian Wanner (GER) 1001-0000 | Aleksei Budõlin (EST) 0100-0020 | Nuno Delgado (POR) 0110-0100 | Takimoto Makoto (JPN) 0001-0021 | |||||
Ju Szongjon | Középsúly | Kamol Muradov (UZB) 1001-0001 | Eduardo Costa (ARG) 0100-1021 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Csang Szongho | Félnehézsúly | erőnyerő | Sami Belgroun (ALG) 0111-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Ko Kjongdu | Nehézsúly | erőnyerő | Harry Van Barneveld (BEL) 0001-1100 | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pak Szongdzsa | Légsúly | Laura Moise (ROM) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Csang Dzseszim | Harmatsúly | Narazaki Noriko (JPN) 0000-1001 | Luce Baillargeon (CAN) 0001-1001 | kiesett | 13. | ||||||
Csong Szongszuk | Váltósúly | Séverine Vandenhende (FRA) 0011-1001 | Sophie Roberge (CAN) 1001-0000 | Celita Schutz (USA) 0011-0010 | Saida Dhahri (TUN) 0001-0000 | Jenny Gal (ITA) 0000-0000 | |||||
Cso Minszon | Középsúly | erőnyerő | Ylenia Scapin (ITA) 0010-0001 | Julija Kuzina (RUS) 1000-0000 | Sibelis Veranes (CUB) 0010-0011 | Ulla Werbrouck (BEL) 0100-0000 | |||||
I Szojon | Félnehézsúly | erőnyerő | Uta Kühnen (GER) 0020-0020 | Céline Lebrun (FRA) 0000-0000 | Esther San Miguel (ESP) 1000-0000 | Simona Richter (ROM) 0100-0100 | kiesett | 7. | |||
Kim Szonjong | Nehézsúly | Daima Beltrán (CUB) 0000-0201 | Caroline Curren (AUS) 1000-0000 | Brigitte Olivier (BEL) 1100-0000 | Irina Rogyina (RUS) 0001-0000 | Sandra Köppen (GER) 0010-0010 |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
I Inszu | Egypárevezős | 7:53,84 | 6. | 7:45,76 | 5. | C/D | 7:40,03 | 6. | D | 7:37,61 | 4. | 21. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mun Hejong Im Dzsinmjong | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 8:00,45 | 6. | 7:55,74 | 5. | C | 7:42,07 | 5. | 17. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 0 | 12 | 6 | +6 | 11 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 8 |
India (IND) | 5 | 2 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 8 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 2 | 2 | 13 | 13 | 0 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 14 | –2 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | –8 | 2 |
2000. szeptember 16. 18:30 Sablon:2000FgyepESPKOR
| Spanyolország (ESP) | 1–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Peter von Reth (NED), Sumesh Putra (CAN) |
Amat 2' | (1–1) | Szong Szongthe 29' |
2000. szeptember 19. 18:30 Sablon:2000FgyepARGKOR
| Argentína (ARG) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Sumesh Putra (CAN), Richard Wolter (GER) |
Lombi 5', 67' | (1–1) | Jo Ungon 7' Csi Szonghvan 63' |
2000. szeptember 21. 8:30 Sablon:2000FgyepKORIND
| Dél-Korea (KOR) | 2–0 | India (IND) | Játékvezetők: Ray O′Connor (IRL), Peter von Roth (NED) |
Szong Szongthe 28' Kang Gonuk 42' | (1–0) |
2000. szeptember 24. 21:00 Sablon:2000FgyepPOLKOR
| Lengyelország (POL) | 2–3 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Christian Siebrecht (GER), Jason McCracken (NZL) |
Grotowski 53' Mikula 62' | (0–2) | Cson Dzsonggvon 11' Kang Gonuk 18' Hvang Dzsonghjon 37' |
2000. szeptember 26. 13:30 Sablon:2000FgyepAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 2–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Peter von Roth (NED), Richard Wolter (GER) |
Victory 35+' Stacy 62' | (1–1) | Szong Szongthe 8' |
- Elődöntő
2000. szeptember 28. 14:00 Sablon:2000FgyepPAKKOR
| Pakisztán (PAK) | 0–1 | Dél-Korea (KOR) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Peter von Reth (NED), Christian Siebrecht (GER) |
(0–0) | Szong Szongthe 57' |
- Döntő
2000. szeptember 30. 20:00 Sablon:2000FgyepKORNED
| Dél-Korea (KOR) | 3–3 (h. u.) | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Santiago Deo (ESP), Christian Siebrecht (GER) |
Szong Szongthe 9' Kim Gjongszok 66' Kang Gonuk 68' | (1–1, 3–3) | Veen 20', 38', 64' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
Cson Dzsongha Jo Ungon Szong Szongthe Kim Gjongszok Kang Gonuk | 4 – 5 | Lomans Geeris van Pelt Eikelboom Veen |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–10. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 4 | 3 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 | 10 |
Argentína (ARG) | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | –1 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | –1 | 5 |
Nagy-Britannia (GBR) | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 8 | –4 | 2 |
2000. szeptember 16. 8:30 Sablon:2000NgyepKORARG
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Argentína (ARG) | Játékvezetők: Gina Spitaleri (ITA), Miriam van Gemert (NED) |
Szin Mikjong 20' Cso Bora 33' | (2–1) | Masotta 9' Aymar 44' Rimoldi 68' |
2000. szeptember 17. 18:30 Sablon:2000NgyepKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 0–0 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Lyn Farrell (NZL), Jean Buchanan (RSA) |
2000. szeptember 20. 10:30 Sablon:2000NgyepKORGBR
| Dél-Korea (KOR) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Ute Conen (GER), Jean Buchanan (RSA) |
Kim Szongun 14' Kim Undzsin 48' | (1–0) | Clewlow 57' Nicholson 66' |
2000. szeptember 22. 15:30 Sablon:2000NgyepAUSKOR
| Ausztrália (AUS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Renee Cohen (NED), Ute Conen (GER) |
Powell 8' Peek 22' Hudson 70+' | (2–0) |
- A 7–10. helyért
2000. szeptember 25. 15:30 Sablon:2000NgyepKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Németország (GER) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Michele Arnold (USA), Jean Buchanan (RSA) |
I Unjong 56' Kim Undzsin 59' | (0–1) | Becker 8', 41' Ernsting-Krienke 80' |
- A 9. helyért
2000. szeptember 27. 08:30 Sablon:2000NgyepRSAKOR
| Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | State Hockey Centre, Sydney Játékvezetők: Michele Arnold (AUS), Renee Cohen (NED) |
(0–3) | Kim Mihjon 23', 26' Ju Hidzsu 35+' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Cshongthe | Egyéni | 655 | 3. | Yehya Bundhun (MRI) (62.) 169-141 | Ilario Di Buò (ITA) (30.) 162-159 | Michele Frangilli (ITA) (19.) 166-169 | Magnus Petersson (SWE) (6.) 111-112 | kiesett | 5. | |
O Kjomun | 660 | 2. | Dominic Rebelo (KEN) (63.) 168-132 | Butch Johnson (USA) (31.) 166-160 | Makijama Maszafumi (JPN) (50.) 166-160 | Vic Wunderle (USA) (7.) 105-108 | kiesett | 6. | ||
Csang Jongho | 665 | 1. | Kuresa Tupua (ASA) (64.) 172-98 | Hasan Orbay (TUR) (32.) 169-160 | Balzsinyima Cirempilov (RUS) (17.) 164-167 | kiesett | 11. | |||
Csang Jongho O Kjomun Kim Cshongthe | Csapat | 665 | 1. | erőnyerő | Ukrajna (UKR) Ihor Parhomenko Szerhij Antyonov Viktor Kurcsenko (9.) 258-236 | Oroszország (RUS) Balzsinyima Cirempilov Bair Bagyonov Jurij Leontyjev (12.) 240-229 | Olaszország (ITA) Matteo Bisiani Michele Frangilli Ilario Di Buò (6.) 255-247 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jun Midzsin | Egyéni | 661 | 4. | Erika Reyes (MEX) (61.) 168-157 | Hanna Karaszjova (BLR) (29.) 162-152 | Alison Williamson (GBR) (20.) 173-164 | Natalja Bolotova (RUS) (21.) 110-105 | Kim Szunjong (KOR) (1.) 107-105 | Kim Namszun (KOR) (3.) 107-106 | |
Kim Namszun | 662 | 3. | Win Thi Thi (MYA) (62.) 167-134 | Wen Chia-Ling (TPE) (30.) 162-158 | He Ying (CHN) (14.) 165-162 | Kavaucsi Szajoko (JPN) (6.) 114-110 | Cshö Okszil (PRK) (7.) 114-107 | Jun Midzsin (KOR) (4.) 106-107 | ||
Kim Szunjong | 671 | 1. | Margaret Tumusiime (UGA) (64.) 164-124 | Melissa Jennison (AUS) (32.) 164-159 | Michelle Tremelling (AUS) (49.) 168-158 | Joanna Nowicka-Kwaśna (POL) (24.) 106-100 | Jun Midzsin (KOR) (4.) 105-107 | Bronzmérkőzés Cshö Okszil (PRK) (7.) 103-101 | ||
Kim Szunjong Kim Namszun Jun Midzsin | Csapat | 671 | 1. | erőnyerő | Egyesült Államok (USA) Janet Dykman Karen Scavotto Denise Parker (9.) 252-240 | Németország (GER) Cornelia Pfohl Barbara Mensing Sandra Wagner-Sachse (5.) 251-238 | Ukrajna (UKR) Olena Szadovnicsa Natalija Burdejna Katerina Szergyuk (2.) 251-239 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nam Szungho | Kajak egyes 500 m | 1:45,163 | 6. | 26. | 1:46,008 | 8. | 26. | kiesett | |
Kajak egyes 1000 m | 3:46,669 | 7. | 28. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kang Dongu | Férfi terepverseny | 2 kör hátrány | 38. |
Pálya-kerékpározás
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő |
---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | ||
Om Injong | Férfi | 3. | 4. | kiesett |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Cso Hoszong | Férfi pontverseny | 15 | -1 | 4. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 129 | 121 | +8 | 8 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 128 | 113 | +15 | 7 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 0 | 2 | 130 | 127 | +3 | 6 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 3 | 0 | 2 | 122 | 115 | +7 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 131 | –3 | 3 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 0 | 5 | 128 | 158 | –30 | 0 |
2000. szeptember 16. 14:30 Sablon:2000FkéziYUGKOR
| Jugoszlávia (YUG) | 25–24 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Peter Hansson, Peter Olsson (SWE) |
Jovanović, Butulija 6 | (12–10) | Jun Gjongszin, Pek Voncshol 6 | ||
4× 2× 1× | 2× 3× |
2000. szeptember 18. 9:30 Sablon:2000FkéziKORGER
| Dél-Korea (KOR) | 24–24 | Németország (GER) | Játékvezetők: Leon Kalin, Enes Koric (SLO) |
Jun Gjongszin 11 | (13–11) | Schwarzer 6 | ||
5× 3× | 6× 4× |
2000. szeptember 20. 11:30 Sablon:2000FkéziRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 26–24 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Francois Garcia, Jean-Pierre Moreno (FRA) |
Voronyin 7 | (9–11) | Pek Voncshol 12 | ||
6× 3× 1× | 5× 3× |
2000. szeptember 22. 9:30 Sablon:2000FkéziKOREGY
| Dél-Korea (KOR) | 21–28 | Egyiptom (EGY) | Játékvezetők: Svein Olav Oie, Bjorn Hogsnes (NOR) |
Jun Gjongszin, Pek Voncshol 7 | (8–15) | Awaad, Zaky 6 | ||
2× 3× | 2× 3× |
2000. szeptember 24. 11:30 Sablon:2000FkéziCUBKOR
| Kuba (CUB) | 28–35 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Leon Kalin, Enes Koric (SLO) |
Uríos 9 | (13–15) | Jun Gjongszin 8 | ||
3× 3× | 3× 3× |
- A 9. helyért
2000. szeptember 26. 11:30 Sablon:2000FkéziKORTUN
| Dél-Korea (KOR) | 24–19 | Tunézia (TUN) | Játékvezetők: Marek Tomaszewski, Neil Adams (AUS) |
Pak Mincshol 6 | (13–7) | A. Madi 6 | ||
2× 3× | 3× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 9. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2000NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4 | 4 | 0 | 0 | 131 | 100 | +31 | 8 |
Magyarország (HUN) | 4 | 2 | 1 | 1 | 119 | 106 | +13 | 5 |
Franciaország (FRA) | 4 | 2 | 0 | 2 | 90 | 93 | –3 | 4 |
Románia (ROM) | 4 | 1 | 1 | 2 | 99 | 101 | –2 | 3 |
Angola (ANG) | 4 | 0 | 0 | 4 | 98 | 137 | –39 | 0 |
2000. szeptember 17. 21:30 Sablon:2000NkéziKORFRA
| Dél-Korea (KOR) | 25–18 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Jan Boye, Bjarne-Munk Jensen (DEN) |
I Szangun 10 | (15–3) | Lejeune-Duchemann 7 | ||
3× 3× | 3× 3× |
2000. szeptember 19. 19:30 Sablon:2000NkéziROUKOR
| Románia (ROM) | 25–34 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Jurij Litvinov, Valerij Hudojerko (RUS) |
Dobrin, Luca 5 | (9–16) | O Szongok, I Szangun 8 | ||
6× 3× | 1× 4× |
2000. szeptember 21. 21:30 Sablon:2000NkéziHUNKOR
| Magyarország (HUN) | 33–41 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Marjan Nacsevszki, Dragan Nacsevszki (MKD) |
Balogh 8 | (19–16) | I Szangun 18 | ||
6× 3× | 1× 4× |
2000. szeptember 25. 16:30 Sablon:2000NkéziKORANG
| Dél-Korea (KOR) | 31–24 | Angola (ANG) | Játékvezetők: Marek Tomaszewski, Neil Adams (AUS) |
Kim Hjonok 6 | (14–16) | Bengue 10 | ||
2× 3× | 1× 2× |
- Negyeddöntők
2000. szeptember 28. 14:30 Sablon:2000NkéziKORBRA
| Dél-Korea (KOR) | 35–24 | Brazília (BRA) | Játékvezetők: Klucsó Jenő, Lekrinszky Tivadar (HUN) |
Kim Hjonok 9 | (19–12) | Zezé 8 | ||
2× 3× | 4× 2× |
- Elődöntők
2000. szeptember 29. 19:30 Sablon:2000NkéziKORDEN
| Dél-Korea (KOR) | 29–31 | Dánia (DEN) | Játékvezetők: Ramon Gallego Santos, Victor Pedro Lamas Perez (ESP) |
O Szongok, I Szangun 7 | (11–20) | Hoffmann-Møberg 8 | ||
5× 3× | 3× 4× |
- Bronzmérkőzés
2000. október 1. 14:30 Sablon:2000NkéziKORNOR
| Dél-Korea (KOR) | 21–22 | Norvégia (NOR) | Játékvezetők: Dragan Nacsevszki, Marjan Nacsevszki (MKD) |
O Szongok 7 | (13–12) | Grini 7 | ||
6× 4× 1× | 3× 1× 1× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000NkosárB
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 436 | 312 | +124 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 3 | 2 | 398 | 325 | +73 | 8 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 2 | 382 | 357 | +25 | 8 |
Lengyelország (POL) | 5 | 3 | 2 | 327 | 339 | –12 | 8 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 318 | 358 | –40 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 4 | 0 | 4 | 265 | 435 | –170 | 4 |
2000. szeptember 16. 21:30 Sablon:2000NkosárKORUSA
| Dél-Korea (KOR) | 75–89 | Egyesült Államok (USA) | Nézőszám: 6939 |
(43–53) Jegyzőkönyv | ||||
Csong Szonmin 17 | Pont | Swoopes 29 | ||
Kim Dzsijun 4 | Lepattanó | Leslie 11 | ||
Pak Csongun 3 | Gólpassz | Edwards, Staley 4 |
2000. szeptember 18. 14:30 Sablon:2000NkosárNZLKOR
| Új-Zéland (NZL) | 62–101 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 7298 |
(25–48) Jegyzőkönyv | ||||
Farmer 20 | Pont | Csong Unszun 16 | ||
Tupu 9 | Lepattanó | Jang Dzsongok 9 | ||
Farmer 3 | Gólpassz | Cson Dzsuvon, I Miszon 5 |
2000. szeptember 20. 19:30 Sablon:2000NkosárKORPOL
| Dél-Korea (KOR) | 62–77 | Lengyelország (POL) | Nézőszám: 8412 |
(38–39) Jegyzőkönyv | ||||
Csong Szonmin 19 | Pont | M. Dydek 26 | ||
Csong Unszun 7 | Lepattanó | M. Dydek 18 | ||
Csong Unszun, Jang Dzsongok 3 | Gólpassz | Wlaźlak 6 |
2000. szeptember 22. 9:30 Sablon:2000NkosárRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 73–75 (h. u.) | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 6006 |
(37–34, 69–69) Jegyzőkönyv | ||||
Psikova 18 | Pont | Cson Dzsuvon 22 | ||
Zaszulszkaja 6 | Lepattanó | Cson Dzsuvon 4 | ||
Arhipova 5 | Gólpassz | Csong Unszun 10 |
2000. szeptember 24. 14:30 Sablon:2000NkosárCUBKOR
| Kuba (CUB) | 56–69 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 8486 |
(28–34) Jegyzőkönyv | ||||
Castillo 17 | Pont | Pak Csongun 17 | ||
Martínez 8 | Lepattanó | Csong Szonmin 12 | ||
négy játékos 2 | Gólpassz | Cson Dzsuvon 11 |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 27. 20:00 Sablon:2000NkosárFRAKOR
| Franciaország (FRA) | 59–68 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 14 605 Játékvezetők: Raul Chaves (ARG), Carolyn Gillespie (AUS) |
(27–30) Jegyzőkönyv | ||||
Melain 21 | Pont | Jang Dzsongok 15 | ||
Melain 11 | Lepattanó | Csong Szonmin 5 | ||
három játékos 2 | Gólpassz | Csong Unszun 5 |
- Elődöntő
2000. szeptember 29. 16:30 Sablon:2000NkosárKORUSA2
| Dél-Korea (KOR) | 65–78 | Egyesült Államok (USA) | Nézőszám: 14 698 Játékvezetők: Romualdas Brazauskas (LTU), Rick Degagne (CAN) |
(40–42) Jegyzőkönyv | ||||
Pak Csongun 14 | Pont | Swoopes 19 | ||
Cson Dzsuvon 5 | Lepattanó | Leslie 12 | ||
Csong Unszun 5 | Gólpassz | Swoopes 5 |
- Bronzmérkőzés
2000. október 1. 18:00 Sablon:2000NkosárKORBRA
| Dél-Korea (KOR) | 73–84 (h. u.) | Brazília (BRA) | Nézőszám: 14 978 Játékvezetők: Carolyn Gillespie (AUS), David Jones (USA) |
(34–30, 65–65) Jegyzőkönyv | ||||
Csong Szonmin 23 | Pont | dos Santos Arcain 28 | ||
Csong Szonmin 5 | Lepattanó | Oliveira 16 | ||
Cson Dzsuvon 6 | Gólpassz | dos Santos 4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 4. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FfociB
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chile (CHI) | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 3 | –1 | 6 |
Marokkó (MAR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | –6 | 0 |
2000. szeptember 14. 18:30 Sablon:2000FfociKORESP
|
Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Spanyolország (ESP) |
---|---|---|
(0–3) Jegyzőkönyv | Velamazán 10' José Mari 26' Xavi 37' |
2000. szeptember 17. 18:30 Sablon:2000FfociKORMAR
|
Dél-Korea (KOR) | 1–0 | Marokkó (MAR) |
---|---|---|
I Cshonszu 53' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2000. szeptember 20. 18:30 Sablon:2000FfociKORCHI
|
Dél-Korea (KOR) | 1–0 | Chile (CHI) |
---|---|---|
I Dongguk 28' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 9. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kvon Gjongmin | Egyéni műugrás | 318,45 | 34. | kiesett | |||
Ju Cshangdzsun | Egyéni toronyugrás | 331,05 | 29. | kiesett | |||
Cso Dedon | 319,53 | 32. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cshö Hjedzsin | Egyéni toronyugrás | 187,17 | 39. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Giszok | Papírsúly | Szoubam Szures Szingh (IND) 9-5 | La Paene Masara (INA) 8-4 | Brahim Asloum (FRA) 8-12 | kiesett | 5. | |
Kim Thekju | Légsúly | Manuel Mantilla (CUB) 8-20 | kiesett | 17. | |||
Cso Szokhvan | Harmatsúly | Alisher Rahimov (UZB) 1-17 | kiesett | 17. | |||
Pak Hungmin | Pehelysúly | erőnyerő | Tahar Tamsamani (MAR) 14-21 | kiesett | 9. | ||
Hvang Szongbom | Kisváltósúly | Mariusz Cendrowski (POL) 14-4 | Alekszandr Leonov (RUS) 10-14 | kiesett | 9. | ||
Pe Dzsinszok | Váltósúly | Bülent Ulusoy (TUR) 6-8 | kiesett | 17. | |||
Szong Indzsun | Nagyváltósúly | erőnyerő | Mohamed Hikal (EGY) 5-16 | kiesett | 9. | ||
Im Dzsongbin | Középsúly | Ramadan Yasser (EGY) 8-7 | Akın Kuloğlu (TUR) feladta | kiesett | 9. | ||
Cshö Giszu | Félnehézsúly | Gurcsaran Szingh (IND) 9-11 | kiesett | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Olaszország (ITA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 4 | 3,750 | 482 | 421 | 1,145 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 13 | 7 | 1,857 | 465 | 443 | 1,050 |
Jugoszlávia (YUG) | 8 | 3 | 2 | 12 | 9 | 1,333 | 489 | 461 | 1,061 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 409 | 446 | 0,917 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 8 | 14 | 0,571 | 491 | 504 | 0,974 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 5 | 5 | 15 | 0,333 | 417 | 478 | 0,872 |
2000. szeptember 17. 12:00 Sablon:2000FröpiKORITA
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Olaszország (ITA) | Nézőszám: 3907 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Jarmo Tapio Salonen (FIN) |
(25–27, 23–25, 18–25) |
2000. szeptember 19. 10:00 Sablon:2000FröpiARGKOR
| Argentína (ARG) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 4462 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(25–23, 17–25, 30–28, 25–21) |
2000. szeptember 21. 14:30 Sablon:2000FröpiKORRUS
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Oroszország (RUS) | Nézőszám: 8085 Játékvezető: Jose Ramon Perez Vento (CUB), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(22–25, 25–22, 25–20, 27–29, 15–17) |
2000. szeptember 23. 18:30 Sablon:2000FröpiUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 8095 Játékvezető: Hóbor Béla (HUN), Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE) |
(20–25, 27–25, 24–26, 25–21, 13–15) |
2000. szeptember 25. 14:30 Sablon:2000FröpiKORSCG
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Jugoszlávia (YUG) | Nézőszám: 8149 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Jose Ramon Perez Vento (CUB) |
(26–24, 20–25, 23–25, 25–19, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 9. |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:2000NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Oroszország (RUS) | 10 | 5 | 0 | 15 | 5 | 3,000 | 465 | 392 | 1,186 |
Kuba (CUB) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 419 | 332 | 1,262 |
Dél-Korea (KOR) | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1,000 | 393 | 413 | 0,952 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 8 | 10 | 0,800 | 380 | 395 | 0,962 |
Olaszország (ITA) | 6 | 1 | 4 | 7 | 12 | 0,583 | 427 | 446 | 0,957 |
Peru (PER) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 316 | 422 | 0,749 |
2000. szeptember 16. 18:30 Sablon:2000NröpiKORITA
| Dél-Korea (KOR) | 3–2 | Olaszország (ITA) | Nézőszám: 8250 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Jose Ramon Perez Vento (CUB) |
(23–25, 25–18, 25–22, 22–25, 27–25) |
2000. szeptember 18. 12:30 Sablon:2000NröpiGERKOR
| Németország (GER) | 0–3 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 4918 Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Doug Wayne Wilson (USA) |
(16–25, 21–25, 22–25) |
2000. szeptember 20. 12:30 Sablon:2000NröpiKORCUB
| Dél-Korea (KOR) | 0–3 | Kuba (CUB) | Nézőszám: 6457 Játékvezető: Themistoklis Kalpaktsoglou (GRE), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(17–25, 13–25, 15–25) |
2000. szeptember 22. 12:30 Sablon:2000NröpiKORPER
| Dél-Korea (KOR) | 3–1 | Peru (PER) | Nézőszám: 6650 Játékvezető: Marian Stamate (ROM), Stoyan Kostov Stoyanov (BUL) |
(19–25, 25–19, 28–26, 25–17) |
2000. szeptember 24. 20:30 Sablon:2000NröpiRUSKOR
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 8226 Játékvezető: Juan Angel Pereyra (ARG), Mahmoud Hosni Abdel Megid (EGY) |
(25–15, 25–21, 25–16) |
- Negyeddöntő
2000. szeptember 26. 20:30 Sablon:2000NröpiUSAKOR
| Egyesült Államok (USA) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 7496 Játékvezető: Jarmo Tapio Salonen (FIN), Paolo Porcari (ITA) |
(26–24, 17–25, 25–23, 25–27, 16–14) |
- Az 5–8. helyért
2000. szeptember 27. 12:20 Sablon:2000NröpiKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 1–3 | Kína (CHN) | Nézőszám: 4572 Játékvezető: Marian Stamate (ROM), Klaus Fezer (GER) |
(25–23, 14–25, 23–25, 19–25) |
- A 7. helyért
2000. szeptember 28. 12:30 Sablon:2000NröpiCROKOR
| Horvátország (CRO) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Nézőszám: 5398 Játékvezető: Ivan Golianski (RUS), Ray Harris (AUS) |
(25–18, 24–26, 25–22, 25–21) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 8. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Im Jongszop | Légpuska | 590 | 11.*** | kiesett | |
I Uncshol | 588 | 18.***** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 587 | 41.** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1160 | 18.* | kiesett | ||
Pe Szongdok | 1157 | 25.*** | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 588 | 38.** | kiesett | ||
Cson Cshanszik | Skeet | 119 | 23.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szong Dzsijong | Sportpisztoly | 576 | 18.* | kiesett | |
Légpisztoly | 379 | 16.**** | kiesett | ||
Pu Szunhi | 377 | 24. | kiesett | ||
Sportpisztoly | 573 | 25.** | kiesett | ||
Kang Cshohjon | Légpuska | 397 | 1. | 497,5 | |
Cshö Dejong | 395 | 2.*** | 493,1 | 7.* |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Hvang Gjudong | 56 kg | 115,0 | 10.* | 152,5 | 6.* | 267,5 | 10. |
Kim Jongthe | 62 kg | 120,0 | 16. | 155,0 | 12.* | 275,0 | 14. |
I Bejong | 69 kg | 142,5 | 11.* | 187,5 | 2.* | 330,0 | 7. |
Kim Hakpong | 147,5 | 6.* | 182,5 | 7.* | 330,0 | 8. | |
Cshö Dzsonggun | 105 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Kim Thehjon | +105 kg | 200,0 | 6. | 260,0 | 1.* | 460,0 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Kim Szunhi | 75 kg | 105,0 | 4.* | 135,0 | 3.* | 240,0 | 4. |
Mun Gjonge | +75 kg | 110,0 | 7.* | 135,0 | 6. | 245,0 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Csang Jungjong Ju Nami | Páros | 92,000 | 10. | 92,200 | 10.* | 92,130 | 10. | 92,000 | 10. | 91,733 | 11. | 91,826 | 11. |
* - egy másik párossal azonos eredményt ért el
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szin Dzsunszik | Pehelysúly | Tuncay Caliskan (AUT) 7-3 | Aszlanbek Dzityijev (RUS) 9-1 | Hádi Szái (IRI) 5-3 | Steven López (USA) 0-1 | ||||
Kim Gjonghun | Nehézsúly | Háled ed-Dószari (KSA) 5-0 | Carlos Delgado (NCA) 5-0 | Pascal Gentil (FRA) 6-2 | Daniel Trenton (AUS) 6-2 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csong Dzseun | Pehelysúly | erőnyerő | Cristiana Corsi (ITA) 8-1 | Hamide Bikçin (TUR) 3-2 | Trần Hiếu Ngân (VIE) 2-0 | ||||
I Szonhi | Váltósúly | erőnyerő | Kirsimarja Koskinen (FIN) 5-1 | Mirjam Müskens (NED) 4-1 | Trude Gundersen (NOR) 6-3 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Hjongthek | Egyes | Juan Carlos Ferrero (ESP) 6–7, 7–6, 7–5 | kiesett | 33. | |||||
I Hjongthek Jun Jongil | Páros | Chile (CHI) Nicolás Massú Marcelo Ríos 6–3, 6–4 | Németország (GER) Tommy Haas David Prinosil 4–6, 5–7 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cso Jundzsong Pak Szonghi | Páros | Szlovákia (SVK) Karina Habšudová Janette Husárová 5–7, 7–6, 4–6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hvang Szonho | Férfi egyes | erőnyerő | Bertrand Gallet (FRA) 15–7, 15–12 | Marleve Mario Mainaky (INA) 5–15, 3–15 | kiesett | 9. | ||
Szon Szungmo | Kenneth Jonassen (DEN) 17–14, 8–15, 15–17 | kiesett | 33. | |||||
I Dongszu Ju Jongszong | Férfi páros | erőnyerő | Nagy-Britannia (GBR) Julian Robertson Peter Knowles 15–4, 15–8 | Dánia (DEN) Jens Eriksen Jesper Larsen 15–12, 15–10 | Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 15–12, 7–15, 15–4 | Indonézia (INA) Candra Wijaya Tony Gunawan 10–15, 15–9, 7–15 | ||
Ha Thekvon Kim Dongmun | erőnyerő | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock 15–5, 15–3 | Indonézia (INA) Rexy Mainaky Ricky Subagja 15–5, 15–9 | Indonézia (INA) Candra Wijaya Tony Gunawan 13–15, 10–15 | Bronzmérkőzés Malajzia (MAS) Choong Tan Fook Lee Wan Wah 15–2, 15–8 | |||
Kim Dzsihjon | Női egyes | erőnyerő | Milaine Cloutier (CAN) 11–1, 11–3 | Nicole Grether (GER) 11–0, 11–3 | Dai Yun (CHN) 3–11, 4–11 | kiesett | 5. | |
I Kjongvon | erőnyerő | Olena Nozdrany (UKR) 11–1, 11–5 | Huang Chia-Chi (TPE) 9–11, 6–11 | kiesett | 9. | |||
Csong Dzsehi Na Kjongmin | Női páros | erőnyerő | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Davies Sarah Hardaker 15–6, 15–1 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 12–15, 15–12, 15–5 | Kína (CHN) Huang Nanyan Jang Vej 6–15, 11–15 | Bronzmérkőzés Kína (CHN) Gao Ling Qin Yiyuan 10–15, 4–15 | 4. | |
I Hjodzsong Im Gjongdzsin | Tajvan (TPE) Chen Li-Chin Tsai Hui-Min 15–11, 8–15, 15–12 | Kína (CHN) Ge Fei Gu Jun 3–15, 5–15 | kiesett | 9. | ||||
Na Kjongmin Kim Dongmun | Vegyes páros | erőnyerő | Thaiföld (THA) Saralee Thungthongkam Khunakorn Sudhisodhi 15–7, 15–2 | Kína (CHN) Gao Ling Csang Csün 11–15, 1–15 | kiesett | 5. | ||
Csong Dzsehi Ha Thekvon | Ukrajna (UKR) Viktorija Jevtusenko Vladiszlav Druzscsenko 15–9, 15–5 | Indonézia (INA) Minarti Timur Trikus Haryanto 13–15, 11–15 | kiesett | 9. | ||||
I Hjodzsong I Dongszu | Dánia (DEN) Ann Jørgensen Jon Holst-Christensen 15–17, 12–15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
I Dzsuhjong | Talaj | 8,712 | 61. | kiesett | |
Ugrás | 9,012 | 70. | kiesett | ||
Korlát | 9,800 | 1. | 9,812 | ||
Nyújtó | 9,762 | 4. | 9,775 | ||
Gyűrű | 9,050 | 65. | kiesett | ||
Lólengés | 9,650 | 26.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,986 | 31. | 57,462 | 10. | |
Cso Szongmin | Talaj | 9,350 | 26.*** | kiesett | |
Ugrás | 9,700 | 9.* | kiesett | ||
Korlát | 9,675 | 5.** | kiesett | ||
Nyújtó | 9,025 | 69.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,512 | 31.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,675 | 19.*** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,937 | 13. | 56,224 | 22. | |
Csong Dzsinszu | Talaj | 8,850 | 58.* | kiesett | |
Ugrás | 9,650 | 16.* | kiesett | ||
Korlát | 9,775 | 2. | 9,787 | 4. | |
Nyújtó | 9,287 | 57.* | kiesett | ||
Gyűrű | 9,512 | 31.** | kiesett | ||
Lólengés | 9,500 | 42.***** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,574 | 17. | kiesett | ||
Kim Donghva | Talaj | 8,112 | 73. | kiesett | |
Ugrás | 9,225 | 56.* | kiesett | ||
Korlát | 9,250 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 9,050 | 68. | kiesett | ||
Gyűrű | 8,187 | 75. | kiesett | ||
Lólengés | 9,300 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 53,124 | 48. | kiesett | ||
I Dzsanghjong | Korlát | 9,575 | 19.*** | kiesett | |
Nyújtó | 9,537 | 44.* | kiesett | ||
Lólengés | 9,737 | 8.* | 9,775 | 4. | |
Egyéni összetett | 28,849 | 83. | kiesett | ||
Jo Hongcshol | Talaj | 9,575 | 12.* | kiesett | |
Ugrás | 9,687 | 11. | kiesett | ||
Gyűrű | 9,500 | 34.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 28,762 | 85. | kiesett | ||
Cso Szongmin Csong Dzsinszu I Dzsanghjong I Dzsuhjong Jo Hongcshol Kim Donghva | Csapat összetett | 227,346 | 7. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Cshö Miszon | Talaj | 9,075 | 52. | kiesett | |
Ugrás | 9,056 | 60.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 8,537 | 78. | kiesett | ||
Gerenda | 8,662 | 70. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 35,330 | 57. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kim Minszok | 50 m gyors | 22,82 | 2. | 17.* | kiesett | ||||
100 m gyors | 50,49 | 2. | 24. | kiesett | |||||
U Cshol | 200 m gyors | 1:53,02 | 2. | 29. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:58,31 | 1. | 27. | kiesett | |||||
Cso Szongmo | 1500 m gyors | 15:50,45 | 8. | 33. | kiesett | ||||
Szong Min | 100 m hát | 57,15 | 1. | 31. | kiesett | ||||
I Dzsongmin | 200 m hát | 2:07,14 | 7. | 39. | kiesett | ||||
Cso Kjonghvan | 100 m mell | 1:04,71 | 5. | 45. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:19,16 | 1. | 29. | kiesett | |||||
Han Gjucshol | 200 m pillangó | 1:59,85 | 6. | 19. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:06,42 | 3. | 33. | kiesett | |||||
Kim Banghjon | 400 m vegyes | 4:28,56 | 7. | 33. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csang Hidzsin | 50 m gyors | 26,88 | 8. | 41.* | kiesett | ||||
100 m gyors | 58,77 | 8. | 40. | kiesett | |||||
No Dzsuhi | 200 m gyors | 2:07,21 | 8. | 33. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:25,66 | 7. | 37. | kiesett | |||||
Szim Mindzsi | 100 m hát | 1:03,20 | 2. | 19.* | kiesett | ||||
Cshö Szumin | 200 m hát | 2:26,42 | 8. | 35. | kiesett | ||||
Pjon Hjejong | 100 m mell | 1:11,64 | 7. | 25. | kiesett | ||||
Ku Hjodzsin | 200 m mell | 2:28,21 | 6. | 11. | 2:28,50 | 6. | 11. | kiesett | |
I Boun | 100 m pillangó | 1:02,22 | 3. | 35. | kiesett | ||||
Nam Juszon | 200 m vegyes | 2:22,53 | 4. | 27. | kiesett | ||||
I Dzsihjon | 400 m vegyes | 4:58,94 | 7. | 23. | kiesett | ||||
Csang Hidzsin Ku Hjodzsin I Boun Szim Mindzsi | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:16,93 | 6. | 17. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ok Tokphil | Szörfvitorlázás | 21 | (28) | 12 | 4 | 16 | 18 | 14 | 24 | 20 | 23 | (25) | 152,0 | 21. |
Kim Dejong Csong Szongan | 470-es osztály | 16,0 | 16,0 | 13,0 | 10,0 | 16,0 | 17,0 | 13,0 | (30,0) | (20,0) | 12,0 | 12,0 | 125,0 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Csu Szunan | Szörfvitorlázás | 12 | 11 | 6 | 16 | (18) | 14 | 16 | 14 | 7 | (19) | 14 | 110,0 | 13. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Kim Hogon | Laser | 23 | 15 | 26 | 28 | (34) | (37) | 28 | 20 | 15 | 7 | 19 | 181,0 | 26. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Jongho | Tőr, egyéni | erőnyerő | Brice Guyart (FRA) 15-13 | Cliff Bayer (USA) 15-14 | Szerhij Holubickij (UKR) 15-5 | Dmitrij Sevcsenko (RUS) 15-14 | Ralf Bißdorf (GER) 15-14 | ||
I Szanggi | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Marc-Konstantin Steifensand (GER) 15-8 | Mauricio Rivas (COL) 15-13 | Éric Srecki (FRA) 15-14 | Pavel Kolobkov (RUS) 9-13 | Marcel Fischer (SUI) 15-14 | ||
I Szangjop | erőnyerő | Vital Zaharav (BLR) 15-14 | Pavel Kolobkov (RUS) 8-15 | kiesett | 12. | ||||
Jang Nöszong | erőnyerő | Marcel Fischer (SUI) 12-13 | kiesett | 25. | |||||
I Szungvon | Kard, egyéni | Laurent Waller (SUI) 15-13 | Ferjancsik Domonkos (HUN) 4-15 | kiesett | 32. | ||||
I Szanggi I Szangjop Jang Nöszong | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Fehéroroszország (BLR) Vital Zaharav Andrej Muraska Uladzimir Pcsenyikin 45-44 | Olaszország (ITA) Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Alfredo Rota Maurizio Randazzo 43-44 | Kuba (CUB) Carlos Pedroso Iván Trevejo Nelson Loyola 31-45 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szo Midzsong | Tőr, egyéni | Jujie Luan (CAN) 15-8 | Valentina Vezzali (ITA) 3-15 | kiesett | 30. | ||||
Ko Dzsongdzson | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Tatyjana Logunova (RUS) 9-15 | kiesett | 22. |
Források
- South Korea at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Korea-portál