NM i friidrett 2011
NM i friidrett 2011 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Byrkjelo | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Byrkjelo stadion | ||
Dato | 12.–14. august | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2010 – 2012 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2011 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av året 2011 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet 2011 ble arrangert på Byrkjelo i Gloppen fra 12. til 14. august. Arrangør var Breimsbygda idrettslag. Kongepokalene ble tildelt sleggekasteren Mona Holm for ny norsk og nordisk rekord, og til spydkasteren Andreas Thorkildsen for ny mesterskapsrekord og årsbeste i verden.[1]
Følgende seniormesterskap ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i friidrett innendørs 2011 – Trondheim – 12. – 13. februar
- NM i terrengløp 2011, kort løype og stafett – Modum 10. – 11. april
- NM i stafetter 2011 – Drammen 28. – 29. mai
- NM i kappgang 2011, landevei – Bergen 4. – 5. juni
- NM i motbakkeløp 2011 – Ulvik 16. juli (Kvasshovden Opp)
- NM i ultraløp 2011 – Eidsvoll (Romerike 6-timers) 20. august
- NM i halvmaraton 2011 – Drammen 11. september
- NM i mangekamp 2011 – Trondheim – 11. – 12. september
- NM i terrengløp 2011, lang løype – Trondheim 18. september
- NM i maraton 2011 – Oslo (Oslo Maraton) 25. september
- Det arrangeres også egne mesterskap for juniorer og veteraner, og i flere tilfeller er det egne junior- og veteranklasser i mesterskapene nevnt over.
Kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ezinne Okparaebo | IL i BUL | 11,57 |
02 | Folake Akinyemi | SK Vidar | 11,93 |
03 | Astrid Mangen Cederkvist | SK Vidar | 12,14 |
4. | Iren Vevatne Isaksen | BFG Fana | 12,20 |
5. | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 12,22 |
6. | Siri Eritsland | SK Vidar | 12,26 |
7. | Elisabeth Slettum | IL Skjalg | 12,46 |
8. | Anne Skudal Dolvik | BFG Fana | 12,56 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Astrid Mangen Cederkvist | SK Vidar | 24,37 |
02 | Siri Eritsland | SK Vidar | 24,39 |
03 | Tara Marie Norum | Steinkjer FIK | 24,45 |
4. | Line Kloster | SK Vidar | 24,45 |
5. | Iren Vevatne Isaksen | BFG Fana | 24,74 |
6. | Elisabeth Slettum | Skjalg IL | 24,81 |
7. | Mari Gilde Brubak | Malvik IL | 24,98 |
x. | Folake Sekinat Akinyemi | SK Vidar | DSQ |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Martine Eikemo Borge | BFG Fana | 54,87 |
02 | Line Kloster | SK Vidar | 54,95 |
03 | Benedicte Hauge | Kristiansands IF | 55,54 |
4. | Tara Marie Norum | Steinkjer FIK | 55,58 |
5. | Irene Høvik Helgesen | FRI IL | 56,22 |
6. | Vilde Svortevik | Laksevåg TIL | 56,38 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvill Måkestad Bovim | IL Gular | 2.02,03 |
02 | Martine Eikemo Borge | BFG Fana | 2.08,75 |
03 | Frida Thorsås | Urædd | 2.11,82 |
4. | Christina Maria Toogood | Sandnes IL | 2.12,42 |
5. | Veronica Undseth | Herkules | 2.14,26 |
6. | Ida Østerås | Verdal FIK | 2.15,90 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Frida Berge | IL Gular | 4.33,26 |
02 | Ida Østerås | Verdal FIK | 4.34,79 |
03 | Ingeborg Kristine Lind | IL Gular | 4.34,95 |
4. | Ingeborg Løvnes | SK Vidar | 4.35,64 |
5. | Irene Johansen | Sørum IL | 4.37,84 |
6. | Ingvild Vedde | Nesbyen IL | 4.49,97 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Bus Holth | SK Vidar | 16.36,33 |
02 | Kirsten Marathon Melkevik | BFG Fana | 16.39,52 |
03 | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 17.07,89 |
4. | Vigdis Bringedal Holst | Skjalg IL | 17.22,20 |
5. | Karoline Egeland Skatteboe | Tyrving IL | 17.28,24 |
6. | Kristine Helle | IK Tjalve | 17.31,41 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tone Hjalmarsen | SK Vidar | 33.44,18 |
02 | Kirsten Marathon Melkevik | BFG Fana | 34.11,04 |
03 | Kjersti Karoline Danielsen | SK Vidar | 34.45,12 |
4. | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 36.49,60 |
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Isabelle Pedersen | Norna-Salhus | 13,21 |
02 | Tale Ørving | Minerva | 13,87 |
03 | Marie Hagle | Fredrikstad IF | 13,88 |
4. | Ida Marcussen | Våg | 14,04 |
5. | Tine Teigene Dalen | SK Vidar | 14,52 |
6. | Agathe Holtan Wathne | Fri IL | 14,56 |
Christina Vukicevic deltok ikke på grunn av skade.
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vilde Svortevik | Laksevåg TIL | 1.01,00 |
02 | Heidi Trollsås | IL i BUL | 1.03,58 |
03 | Eline Netland | Sandnes IL | 1.04,43 |
4. | Marthe Mjøen Berg | Dimna IL | 1.04,68 |
5. | Annika Tollefsen | Aurskog-Høland | 1.06,89 |
6. | Lisa Celine Willassen | Sandnes IL | 1.07,63 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Silje Fjørtoft | SK Vidar | 9.54,71 |
02 | Ingeborg Kristine Lind | IL Gular | 10.59,05 |
03 | Bertine-Helene Færø | FIL AKS-77 | 11.43,71 |
4. | Mari Haugen | Modum FIK | 11.51,04 |
3000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjersti Tysse Platzer | IL Norna-Salhus | 14.00,41 |
02 | Merete Helgheim | Gloppen FIL | 14.16,91 |
03 | Kristiane Rygg | Gloppen FIL | 16.53,54 |
Det var kun tre deltakere.
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Tonje Angelsen | Trondheim Friidrett | 1,86 |
02 | Stine Kufaas | IL i BUL | 1,86 |
03 | Katarina Mögenburg | Tyrving IL | 1,75 |
4. | Martine Bye | Ogndal IL | 1,65 |
5. | Linn Vikan | Stjørdal FIK | 1,65 |
N/A | Øyunn Grindem | IK Tjalve | x |
Øyunn Grindem gjorde ett forsøk på 1,80 og to forsøk på 1,83, men rev alle tre forsøkene.
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Cathrine Larsåsen | IL i BUL | 4,31 |
02 | Julie Farseth Berg | IL i BUL | 3,60 |
02 | Lene Retzius | Moelven IL | 3,60 |
4. | Ida Beate Øyen Østhus | NTNUI | 3,60 |
5. | Paula Nedberge Llano | Laksevåg TIL | 3,55 |
6. | Malin Vik Gregor | FIK Orion | 3,35 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ida Marcussen | Våg | 6,09 |
02 | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 5,98 |
03 | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 5,93 |
4. | Lene Secher Myrmel | Fri IL | 5,60 |
5. | Cecilie Rise Ortner | Gloppen | 5,56 |
6. | Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 5,49 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Inger Anne Frøysedal | IK Tjalve | 13,30 |
02 | Chiamaka Okparaebo | IL i BUL | 12,35 |
03 | Cecilie Rise Ortner | Gloppen | 12,32 |
4. | Oda Utsi Onstad | Fagernes IL | 12,26 |
5. | Helene Hoven | IL Sandvin | 11,99 |
6. | Celina M. Solend | Stord IL | 11,57 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Kristin Sundsteigen | Tyrving IL | 13,56 |
02 | Ida Marcussen | Våg | 12,98 |
03 | Silje Nordahl Disserud | IL Sandvin | 12,64 |
4. | Trude Raad | Gloppen | 12,51 |
5. | Grete Etholm | IK Tjalve | 11,87 |
6. | Mona Christine Holm | IK Tjalve | 11,77 |
Diskoskast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm | IK Tjavle | 55,22 |
02 | Trude Raad | Gloppen | 49,90 |
03 | Elin Isane | Gloppen | 46,82 |
4. | Solveig Fredriksen | IL Norna-Salhus | 46,00 |
5. | Kristin Sundsteigen | Tyrving IL | 43,97 |
6. | Mona Ekroll Jaidi | IL Norna-Salhus | 42,89 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Mona Christine Holm | IK Tjalve | 70,43 |
02 | Trude Raad | Gloppen | 61,69 |
03 | Katja Vangsnes | SK Vidar | 59,95 |
4. | Marte Rygg Årdal | Gloppen | 54,72 |
5. | Helene Sofie Ingvaldsen | IL Norna-Salhus | 51,79 |
6. | Mari Strange Øya | IK Tjalve | 51,79 |
Pallplasseringen var identisk med pallplasseringen ved NM i friidrett 2010. Mona Holms seierskast var både norske og nordisk rekord.
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Tove Beate Dahle | IK Tjalve | 54,23 |
02 | Ingeborg Sverdrup Rønningen | Ski IL | 50,81 |
03 | Ida Marcussen | Våg | 48,83 |
4. | Maria Børstad Jenssen | Stjørdal FIK | 48,11 |
5. | Andrea Enerstad Bolle | Vestby IL | 45,92 |
6. | Ane Dahlen | Tyrving IL | 44,89 |
1000 meter stafett
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | SK Vidar | Astrid Mangen Cederkvist Folake Akinyemi Tine Teigene Dalen Line Kloster | 2.12,58 |
02 | Kristiansands IF | Guro Forbord Anderssen Eline Breilid Trine Mjåland Benedicte Hauge | 2.13,76 |
03 | Trondheim Friidrett | Jorunn Vaagan Hofset Julie Andrea Håskjold Julie Bertheussen Falkanger Yngvild Elvemo | 2.14,36 |
4. | BFG Fana | Lise Mikkelsen Iren Vevatne Isaksen Anne Bjelland Jensen Martine Eikemo Borge | 2.15,24 |
5. | Sandnes IL | Lisa Celine Willassen Helena Wille Gramstad Eline Netland Christina Maria Toogood | 2.22,48 |
6. | IK Tjalve | Tove Beate Dahle Øyunn Grindem Inger Anne Frøysedal Cecilie Benedicte Isern | 2.26,66 |
Menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jaysuma Saidy Ndure | IL i BUL | 10,29 |
02 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 10,74 |
03 | Christian Settemsli Mogstad | IK Tjalve | 10,77 |
4. | Simon Rønsholm Sandvik | IL Molde-Olymp | 10,85 |
5. | Peter Efe Rasmussen Osazuwa | IL i BUL | 10,87 |
6. | Eirik Tanberg | Sigdal FIK | 11,01 |
7. | Jarle Hollund | IL Gular | 11,05 |
x. | Alexander Karlsson | IL Gular | DQ |
Det var fire innledningsheat, der Ndure, Larsen, Mogstad og Osazuwa vant hvert sitt heat. Ndure hadde sterkeste tid i innledningsheatene, med 10,63. Ndure og Larsen vant også hver sin semifinale. Med 0,8 m/s motvind vant Ndure finalen, med tiden 10,29, nesten et halvt sekun foran Larsen på andreplass.
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christian Settemsli Mogstad | IK Tjalve | 21,30 |
02 | Alexander Karlsson | IL Gular | 21,52 |
03 | Tormod Hjortnæs Larsen | Lillehammer IF | 21,56 |
4. | Per Magnus Arjun Solli | Nesbyen IL | 21,58 |
5. | Einar-Andre Bydal Jakobsen | IL i BUL | 21,78 |
6. | Eirik Tanberg | Sigdal FIK | 21,95 |
7. | Simen Sigurdsen | Herkules | 22,13 |
8. | Even Pettersen | Urædd | 22,31 |
Det var tre kvalifiseringsheat før finalen, der Hjortnæs Larsen, Solli og Mogstad vant hvert sitt. Hjortnæs Larsen hadde sterkeste tid i kvalifiseringsheatene, med 21,65. I finalen trakk Mogstad det lengste strået, med 0,5 m/s medvind.
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jonas Grønnhaug | Ranheim IL | 48,99 |
02 | Andreas Roth | Ullensaker/Kisa IL | 49,08 |
03 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 49,16 |
4. | Martin Kåstad | Osterøy IL | 49,31 |
5. | Carl Emil Kåshagen | Moelven IL | 50,37 |
6. | Kristian Magnussen | Haugesund IL | 51,12 |
Det var fire innledende kvalifiseringsheat, der Jonas Grønnhaug, Carl Emil Kåshagen, Marius Bakken Støle og Lars Eric Sæther vant hvert sitt heat. Støle løp for første gang under 50 sekunder.[2] Støle fullførte imidlertid ikke semifinalen, og Andreas Roth (med 48,60) og Martin Kåstad vant hver sin semifinale.
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Håkon Mushom | Lyngdal IL | 1,54,98 |
02 | Stian Flo | IK Tjalve | 1,55,08 |
03 | Ådne Svahn Dæhlin | IL Gular | 1,55,94 |
4. | Emil Oustad | FIK Ren-Eng | 1,56,04 |
5. | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,56,18 |
6. | Torje Klevmo | Frol IL | 1,56,23 |
7. | Vidar Dahle | IL Gular | 1,56,64 |
8. | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 1,58,75 |
Det var to semifinaler, der Dæhlin (1,53,85) og Oustad (1,54,18) vant hver sin. I finalen måtte de imidlertid se seg slått av Håkon Mushom og Stian Flo.
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hans Kristian Fløystad | IK Tjalve | 3.59,36 |
02 | Kjetil Hammersland Måkestad | IL Gular | 4.00,10 |
03 | Ferdinand Kvan Edman | Sturla IF | 4.00,18 |
4. | Elias Ottosen | Askim IF | 4.00,99 |
5. | Vetle Aasland | Ullensaker/Kisa IL | 4.01,19 |
6. | Erik Hovlandsdal | IL Gular | 4.01,30 |
7. | Gishe Abdi Wako | Lillehammer IF | 4.01,76 |
8. | Thomas Solberg Eide | Haugesund IL | 4.04,05 |
Det var to semifinaler, der Hovlandsdal (4.01,75) og Ottosen (4.16,52) vant hver sin. 12 mann stilte til start i finalen, hvorav 11 fullførte. Henrik Ingebrigtsen I finalen ble det knuffing i siste sving, da Fløystad og Solberg Eide dultet inn i hverandre, hvorpå Fløystad grep tak i Solberg Eides skulder for å holde balansen. Ingen leverte noen protester, og Fløystad vant sitt første NM-gull som senior, to uker etter at han vant to NM-gull som junior.[3]
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 13.51,83 |
02 | Sindre Buraas | SK Vidar | 14.19,84 |
03 | Ørjan Grønnevig | GTI Stavanger | 14,25,61 |
4. | Håkon Brox | IK Tjalve | 14.27,07 |
5. | Lars Erik Malde | Skjalg IL | 14.30,52 |
6. | Gishe Abdi Wako | Lillehammer IF | 14.30,91 |
7. | Øystein Sylta | SK Vidar | 14.32,25 |
8. | Asbjørn Ellefsen Persen | IK Tjalve | 14.33,20 |
20 løpere stilte til start, og 18 fullførte.
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Urige Buta | Haugesund IL | 29.21,62 |
02 | Lars Erik Malde | Skjalg IL | 30.11,13 |
03 | Ørjan Grønnevig | GTI Stavanger | 30.17,55 |
4. | Håkon Brox | IK Tjalve | 30.38,22 |
5. | Trond Arne Rugland | Tønsberg FIK | 30.40,93 |
6. | Rolf Steier | SK Vidar | 30.52,08 |
7. | Arne Mjelde Sæther | Lillehammer IF | 30.59,88 |
8. | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 31.04,15 |
21 løpere stilte til start, og 17 fullførte. Ørjan Grønnevig fikk bronse på både 5.000 og 10.000 meter.
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vladimir Vukicevic | Ski IL | 14,23 |
02 | Eivind Johan Stavang | Florø TIF | 14,42 |
03 | Hans Olav Stephansen Uldal | Sandnes IL | 15,13 |
4. | Henrik J. F. Holmberg | Vik IL | 15,73 |
5. | Anders Govasmark Lerberg | Stjørdal FIK | 16,24 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Øyvind Strømmen Kjerpeset | Florø TIF | 52,78 |
02 | Marius Bakken Støle | Sandnes IL | 53,08 |
03 | Atle McAdam | IK Tjalve | 54,58 |
4. | René Gilje Læknes | Skjalg IL | 54,88 |
5. | Kristian Berg | IL i BUL | 58,84 |
6. | Markus Loftås | Osterøy IL | 1.00,12 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8.46,21 |
02 | Tom Erling Kårbø | Stord IL | 9.04,11 |
03 | Sander Sekkingstad Terum | Aurland IL | 9.38,64 |
4. | Mhretu Melaku Dessalegn | IL Norna-Salhus | 9.39,32 |
5. | Harald Kårbø | Stord IL | 9.48,84 |
6. | Sigbjørn Groven | Skjalg IL | 9.49,52 |
5000 meter kappgang
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Joakim Sælen | TIF Viking | 22.46,08 |
02 | Bjørn Ove Myrvold Ølness | Søfteland TIL | 23.11,20 |
03 | Arild Fotland | Søfteland TIL | 24.25,89 |
x. | John-Christian Scheie | Søfteland TIL | DNF |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Brede Raa Ellingsen | IL Norna-Salhus | 2,11 |
02 | Christian Boe Helland | IL Norna-Salhus | 2,08 |
03 | Ivan Kristoffer Nilsen | IL i BUL | 2,08 |
4. | Michael Hopsdal | IL Norna-Salhus | 2,05 |
5. | Frederik Jahr | Tyrving IL | 2,00 |
6. | Jørgen Landsem | Namsen FIF | 2,00 |
7. | Henrik J. F. Holmberg | Vik IL | 1,95 |
8. | Jens Christian Andenæs | Gloppen | 1,95 |
Både Helland og Nilsen greide 2,08 som beste resultat, og begge rev tre ganger på 2,11. Begge brukte også kun ett forsøk på høydene 2,00 - 2,05 - 2,08 - men Helland fikk sølvet fordi han også klarte 1,95 og 1,90 m. Ellingsens vinnerhopp var 10 cm unna hans personlige rekord utendørs fra 2009, på 2,21,
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Hans Olav Stephansen Uldal | Sandnes IL | 4,70 |
02 | Kim Nes Leirvik | Florø T og IF | 4,50 |
03 | Marius Fauskrud | Moelven IL | 4,40 |
4. | Per Magne Florvaag | Sandnes IL | 4,30 |
5. | Ole Vee-Haugen | Lørenskog FIL | 4,20 |
6. | Thorleif Evanger | IL Gular | 4,00 |
Eirik Greibrokk Dolve, Bjørn Øivind Berger, Daniel Hessvik Holm og Odd Eiken deltok også, men disse rev tre ganger på åpningshøyden 4,00.
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Jonas Mögenburg | Tyrving IL | 7,60 |
02 | Vetle Utsi Onstad | IK Tjalve | 7,52 |
03 | Rune Augdal | Trondheim Friidrett | 7,25 |
4. | Hans Olav Stephansen Uldal | Sandnes IL | 6,90 |
5. | Christian Hanssen | Raufoss Idrettslag | 6,83 |
6. | Michael Hopsdal | IL Norna-Salhus | 6,79 |
7. | Lars Tangnes Frantzen | IL Norna-Salhus | 6,62 |
8. | Jan Olav Horten | Stjørdal FIK | 6,56 |
Mögenburg hadde fem gyldige sprang, hvorav alle var over 7 meter.
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Sindre Almsengen | IL Norna-Salhus | 15,96 |
02 | Joakim Henrik Urdahl | IL Norna-Salhus | 14,95 |
03 | Jonathan Varela Byrkjenes | Norna-Salhus | 14,87 |
4. | Jan Olav Horten | Stjørdal FIK | 14,64 |
5. | Brede Raa Ellingsen | IL Norna-Salhus | 14,39 |
6. | Michael Hopsdal | IL Norna-Salhus | 14,36 |
7. | Karsten Warholm | Dimna IL | 13,63 |
Almsengen hadde fire gyldige sprang, hvorav alle var over 15 meter. I vinnerhoppet sitt hadde han 1,5 m/s medvind. Urdahl hadde kun ett gyldig hopp i konkurransen.
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Stian Andersen | Urædd | 16,51 |
02 | Idar Grøneng Havn | Florø Turn og IF | 16,27 |
03 | Yngve Grøneng Havn | Florø Turn og IF | 15,47 |
4. | Lars Vikan Rise | Nidelv IL | 15,27 |
5. | Ove Lindekleiv | Sandnes IL | 14,64 |
6. | Eivind Prestegård Henriksen | IK Tjalve | 14,31 |
7. | Jørgen Austnes | FRI IL | 12,53 |
Hans Olav Stephansen Uldal deltok også, men hadde kun ett forsøk, som var ugyldig. Stian Andersen hadde 4 gyldige kast, hvorav alle var over 16 meter.
Diskoskast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Magnus Røsholm Berntsen | SK Vidar | 56,75 |
02 | Vegard Prestegård Henriksen | IK Tjalve | 49,77 |
03 | Eivind Prestegård Henriksen | IK Tjalve | 49,20 |
4. | Morten Bredholt | Rakkestad IF | 47,95 |
5. | Stian Andersen | Urædd | 47,68 |
6. | Thomas Rosvold | IK Tjalve | 46,70 |
7. | Erik Fluge | Ask IL | 46,09 |
8. | Hans Olav Stephansen Uldal | Sandnes IL | 45,79 |
Berntsen hadde 5 gyldige kast, hvorav alle var over 51 meter. Han hadde dermed de fem lengste kastene av alle.
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Eivind Prestegård Henriksen | IK Tjalve | 71,83 |
02 | Steinar Kleppe | Florø Turn og IF | 58,39 |
03 | Jørgen Austnes | FRI IL | 56,71 |
4. | Martin Hansen Lillevik | Jægervatnet IL | 55,98 |
5. | Richard Villanger | Ask IL | 55,92 |
6. | Kjetil Røste Ringen | Brandbu IF | 54,20 |
7. | Martin Roe | FRI IL | 53,74 |
8. | Erlend Vada | Løten IL | 52,08 |
Henriksen hadde 4 gyldige kast, hvorav alle var over 70 meter. Han hadde dermed de fire lengste kastene av alle.
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Thorkildsen | Kristiansands IF | 90,61 |
02 | Teemu Juhani Pasanen | Halden IL | 72,12 |
03 | Paul Redford | Nittedal IL | 69,04 |
4. | Størk Avelsgaard Lien | Stjørdal FIK | 68,04 |
5. | Martin Roe | FRI IL | 66,72 |
6. | Inge Olai Svanøe Tansø | IL Gular | 66,65 |
7. | Christer Stenersrød | Halden IL | 61,59 |
Thorkildsen vant kongepokalen med sin seier. Seierskastet på 90,61 meter var både årsbeste i verden, ny mesterskapsrekord og ny banerekord.[4]
1000 meter stafett
- 100m+200m+300m+400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL i BUL | Peter Efe Rasmussen Osazuwa, Jaysuma Saidy Ndure, Einar-Andre Bydal Jakobsen, Thomas Arthur Bydal Jakobsen | 1.54,20 |
02 | IK Tjalve | Henrik Johnsen, Einar Inge Aschim Aasen, Christian Settemsli Mogstad, Lars Jahr Røine | 1.55,21 |
03 | IL Gular | Jarle Hollund, Alexander Karlsson, Torbjørn Lysne, Ådne Svahn Dæhlin | 1.58,93 |
4. | Florø Turn og IF | Jostein Joshua Fossøy, Jonas Andre Brandsøy, Eivind Johan Stavang, Øyvind Strømmen Kjerpeset | 1.58,37 |
5. | Osterøy IL | Sondre Loftås Kåstad, Erlend Mjøs, Markus Loftås, Martin Loftås Kåstad | 1.58,93 |
6. | Trondheim Friidrett | Kristoffer Buhagen, Børge Angell-Petersen, Rune Augdal, Petter Gire Døhlie | 1.59,10 |
7. | Sandnes IL | Hans Olav Stephansen Uldal, Ove Lindekleiv, Joackim Sandberg, Marius Bakken Støle | 1.59,97 |
Referanser
- ^ Fedrelandsvennen (14. august 2011) Takker NM-arrangørene for kjempekastet, hentet 18. august 2011
- ^ Sandnes IL - NM i friidrett dag to: Gull til Bjørnar og bronse til Hans Olav[død lenke], besøkt 12. september 2011.
- ^ IK Tjalve - Kongepokal og moro! - NM dag 3[død lenke], besøkt 12. september 2011.
- ^ Byrkjelo 2011 - Holm og Thorkildsen vann kongepokalane[død lenke], besøkt 15. september 2011.
Eksterne lenker
- www.friidrett.no
- Hjemmeside til NM i friidrett på Byrkjelo 2011